Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

5 yaşında solak bir cocuk pıyano egitimini nasıl alabilr?

Başlığa cevap gönder    -> Piyano
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

izaura

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Mar 22, 2016 3:42 pm    Mesaj konusu: 5 yaşında solak bir cocuk pıyano egitimini nasıl alabilr? Alıntıyla Cevap Gönder

meraba arkadslar..kulagı cok saglam 5 yaşında solak bır kız cocugu pıyano öğrenebilrmi..?öğrenebilrse nasıl bi yol seçmeli?önerilerinizi fikrilerinizi paylaşırsanız memnun olurum ıı gunler...
Sponsor

sanatilhan

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Mar 23, 2016 1:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5 yaşında bir çocuk piyano eğitimine renkli notalarla başlamalı 5 yaşında bir öğrenci harfleri tanımadığı için ve yazıları okuyamadığı için renklerle nota eğitiminde başarılı sonuçlar elde edilir . anaokulu ve özel ders çalışmalarımda 5 ve 6 yaş çocuklarında renklerle nota eğitiminde neredeyse yüzde yüze yakın başarılı sonuçlar elde ettim. Yalnızca bu yaş eğitiminde çocukların dikkati uzun süre olamayacağından dersler en çok yarım saat olmalıdır. Solak bir kişi de piyano eğitiminde diğer sağlak bir kişiye oranla avantajlı olarak başlar genellikle öğrenciler sol elde daha zorlanır ama solak bir öğrenci sol elini daha iyi kullanacağından büyük bir kolaylık sağlar ve öğretmenin kesinlikle bu yaşlara ve kulağa hoş gelen çocuk şarkıları kullanması gerekir müzik kulağının iyi olması piyanoyu sevmesinde büyük kolaylık sağlar başarılar dilerim.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

izaura

Üye

MesajTarih: Çrş Mar 23, 2016 2:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cok tesekkur ederim kardeşim..yıne sağlakmış gibi düşünüp pıyano eğitimini o şekilde verelim dimi?yani demem o ki diğer enstrumanlarda tellerin yeri felan degişirya burda öyle bi durum söz konusu olmaz dımı?

sanatilhan

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 24, 2016 12:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İyi akşamlar piyanoda hiç bir değişiklik olmaz genellikle öğrenciler sol elde zorlanırlar ama sizin öğrencinizde bu zorluklar yaşanmaz ve şu da düşünülmesin solak olunca sağ elde zorlanabilir diye düşünen varsa ona açıklık getireyim. solaklar sol elini yazı yazmada kullanırken genellikle günlük işlerinde iki ellerini kullanırlar yani bu nedenle bir sorun yaşanmaz normal bir şekilde diğer öğrenciler gibi aynı yöntemle öğretebilirsiniz kolay gelsin
Başa dön

perla

Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Piyano eğitimine 4-5 yaşlarında renklerle org öğreni metodu ile başlanabilir. Özellikle notalar çeşitli renklerle ve nesnelerle özdeşleştirilerek öğretilir. Çocuğun ritim duygusu, müzik kulağı ve nota bilgisi gelişir. Ama önemli olan nokta, bu kadar hassas bir eğitimi mutlaka orff eğitimi sertifikası almış uzman bir eğitimciden almanız. Aksi takdirde verilen yanlış bir eğitim bu yaştaki bir çocukta aksi bir etki yaparak, çocuğun daha çok piyanodan uzaklaşmasına neden olabilir.

braddock26

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Mar 26, 2017 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar amatör olarak bağlama çalıyorum .4,5 yaşında solak bir kızım var. alkışla kapıya vurmayla ritim verince aynısını yapıyor. casio org sa 78 org aldım bassın diye, iyi kötü 4-5 tuşa basıca basıyor sol elle aynısını
http://www.hepsiburada.com/okul-oncesi-cocuklar-icin-piyano-metodu-pm-karkadas98791
http://www.hepsiburada.com/10-yas-alti-cocuklar-icin-piyano-metodu-pm-karkadas00330
bu kitaplardan alıp ben başlayabilir iyim acaba eğitime iyi kötü? hataydayım direk bir kurs mu baksam, erken mi acaba? .Direkt enstrümanı piyano olan bir öğretmen bulmak lazım değil mi? cevap verirseniz sevinirim
Başa dön

perla

Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 18, 2018 8:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özellikle konu anakolu ve ilköğretim çağındaki çocuklar ise (5-10 yaş), verilmesi planlanan piyano eğitiminin, sadece notalar, metotlar ya da teknik bilgilerden ibaret olması beklenmemelidir.. Verilecek eğitim genellikle daha okuma yazma bile bilmeyen çocuklara yönelik çok daha özel bir eğitimdir. Böyle özel bir eğitim verilmesinin sebebi ise çocukların sosyal ve psikolojik yapıları dikkate alındığında piyano kursunun içeriği ders gibi düşünülmeyen ancak, çocuğun kendi içinde hem disiplinli hem de rahat davrandığı bir sistem ilişkisinin yaratıldığı bir modelin kurulması gerekliliğidir…

Sonuç olarak bakıldığında, İzmir piyano eğitimi dendiğinde, çocuklar aldığı genel müzik eğitimi içerisinde, hem çok sesliliği yaşayabilecek, hem duyabilecek ve de bununla birlikte de öğrendiklerini uygulamayı sağlayan temel pratikleri benimseyecek davranışların kazanıldığı ve müziği kendisinin yaparak yaşadığı bir sürece kavuşacaktır..

İzmir Piyano Kursu olarak amacımız tüm çocuklarımızın kendine özgü bir eğitim ile oluşumunu sürdürmektedir.. Metotlar dendiğinde de zaten, yaratıcısı tarafından belirli doğrultuda ve amaçlarla yazılmış eserler ve etütler olarak da düşünülebilir zaten.. Piyano kursuna gelen her çocuğun ayrı bir model olduğu ve metotların yazılmış tek bir kaynak olduğu bilgileri doğrultusunda düşünüldüğünde, eğitimcinin yetişme aşamalarında aldığı eğitim içerisinde, adım adım dikkat etmesi gerekecek çok sayıda madde bulunmaktadır.

Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz

Güvenlik Sistemi CBACK CrackerTracker