Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

(yamaha-psr-a350-tr) mi yoksa (medeli dante tr) mi

Başlığa cevap gönder    -> Piyano
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

beyzone

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pzr Mar 11, 2018 8:05 pm    Mesaj konusu: (yamaha-psr-a350-tr) mi yoksa (medeli dante tr) mi Alıntıyla Cevap Gönder

hangisi daha iyi dante tr biraz pahalı. 36 yaşındayim geçmi kaldım.hangisini alayim .ton yükleme varmı bunlarda ben beste yapmak istiyorum.müzik bilgim iyi değil.yardım edermisiniz...pop müzik seviyorum birde ud sesini seviyorum yardım edermisiniz.
Sponsor

BasFlUdi

Fakülteli (1)

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Mar 20, 2018 10:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben kendim için ikisini de almazdım.

Medeli'deki eksiklik: yüzlük (cent) ayarı +-50 (normalde +- 100 olursa daha iyi olurdu ama Yamahada hiç olmazsa -64 +63 idare eder.) Bu ayar Klasik(Geleneksel) Türk Müziği ve Türk Halk Müziğinin birçok makamında gerekli. Medeli'deki sınırlama ile Türk Müziği yine çalınır ama örneğin Fa# notasında -64 gerekse Fa yı +36 ya ayarlayıp Fa# yerine Fa kullanmak lazım, ancak Fa natürel de kullanılacaksa (ki çoğunlukla öyle olur) her iki ayarı da hafızada tutup habire birinden öbürüne geçmek gerekir.

Yamaha'daki eksiklikler ise şöyle:
1 Flaş disk veya SD kartı portu yok. Kayıtları bilgisayara veya iphone a bağlayarak yapabilirsiniz.
2 Kendi ritimlerinizi yaratamazsınız.

Ancak siz pop müzik sevdiğiniz için sizin yüzlük ayarlarına pek ihtiyacınız olmayabilir. Bu durumda sanırım Medeli sizi daha çok mutlu edecektir. Ayrıca yeni başlayacağınız için 1500 TL civarında olan Casio AT 3 de sizin için uygun olabilir. Kalite olarak bahsettiğiniz modellere göre geride olmakla birlikte tatmin edici ud, kanun, yaylı, bağlama, piyano sesleri mevcut. Yüzlük ayarları tam, kendi ritimlerinizi kaydedebilirsiniz, şarkılarınızı midi ve MP3 olarak kaydedebilirsiniz, SD kart portu var, mikrofon ve enstrüman girişi var.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz