Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

EN İYİ KEMAN MARKALARI...
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2  

Başlığa cevap gönder    -> Keman
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

blackmamba

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2012 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sensei şuan hala kullanıyo musun?
kafam baya karışık nasıl birşey almalıyım konusunda en iyisi tek tek gezip dinleyip almak sanırımm :s

http://kedicikinyeri.blogspot.com/
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

nr6630

Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2012 3:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

blackmamba yazmış:
dominquez başta bende düşünüyodum ama ses ince diyenler oldu bilemedim.
Valencia iyi diyorlar ama fiyatları fazla geldi onlarında.

Sanırım sevilla çek. sv230 yada sv210 alıcam.Şu görmüşsünüzdür gittigidiyor,sahibinden gibi yerlerde hep reklamı var ;

Sevilla sv210

Bu kemanı kullanan ya da bilen var mı acaba yorumlarınızı bekliyorumm..

evet sevillada çok kulağıma takılıyoda sesini dinleme fırsatım olmadı ama çok görüyorun sitelerde, aman işte çin malı almada sakın nasıl yaparsan yap 100 liraya bile keman veriyolar onlarada düşme

nr6630

Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2012 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sensei yazmış:
nr6630 yazmış:
Gül ben DOMİNGUEZ kullanıyorum beyler sesi mükemmel ve harika birde ağaç yapısı var çokta sağlam duruyo ayrıca DOMİNGUEZ almanmı çekoslavakmı yaww,, ve sesi harika bence yani tam keman sesi çıkıyo Razz ama arkadaşında dediği gibi aynı elektro keman gibi gür çıkıyo valla yayı kaldırdıktan sonra bile yankısı 1-2 saniye daha geliyo kulağıma düşünün yani BENCE DOMİNGUEZ DİYORUMM SÜPERR

Sana katılıyorum nr6630. İlk kemanım dominguezdi. 250 Liraya almıştım 2008 senesinde. "Orjinal Hand Made" yazanlarından. Fakat galiba olmayanlarından. Klavyesi gül ağacından. Bir kez tellerini değiştirmek zorunda kaldım. Telimi koparmıştım (Acemilik döneminde). Telin markasını hatırlamıyorum. Yalnız 100 Lira para ödediydim tellerine. Hala arada kullanıyorum. Ve seside çok hoş geliyor kulağıma...

kardeş valla ben dah uzun süre kullanacağım gibi duruyo ya, çünki sesi hgoşuma gidiyo heralde byağı kullanırım Gül

cagrikarabacak

Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2012 10:55 am    Mesaj konusu: ALINACAK KEMAN TİPİ Alıntıyla Cevap Gönder

BENCE GİDİP EL YAPIMINA İLK AŞAMADA 1.500 VEYA 2000 TL VERİLMEMELİ İLK BAŞTA ALACAĞINIZ KEMAN MAT OLACAK VERNİK OLMAYACAK ÇÜNKÜ SESİ KAPATIR İŞTAHINIZI KESER AYRICA VERİNİKLİ İSTİYORSANIZ Kİ BU VERNİK GOMALAK DENEN CİLADAN OLMALI YAŞLILAR DOMALİKA DA DİYOR FAKAT BU TÜR KEMANLARDA EL YAPIMLARINDA OLMAKTA PİYASADA GOMALAK CİLAYI BULAMASSINIZ
KEMAN ALIRKEN ÖZELLİKLEDE ÖĞRENCİ KEMANI
İLK ÖNCE MAT BİR KEMAN OLMALI
KÖPRÜ AYARI ÇOK ÇOK ÖNEMLİDİR Kİ SİZE AUBERT KÖPRÜ TAVSİYE EDEBİLİRİM
KULLANACAĞINIZ TEL ÖNEMLİ SİZE DADAARİO VEYA DR THOMASTİC KIRMIZI ÖNEREBİLİRİM
YANİ MAT BİR KEMAN ALIP SONRA KÖPRÜDEN DEĞİŞMEYE BAŞLAYACAKSINIZ BİR BAKMIŞSINIZ Kİ EL YAPIMINDAN GÖNÜLLÜ OLMUŞ NEDEN DERSENİZ BENCE ISINDIĞINIZ ELİNİZE YATAN KEMAN İYİDİR HER EL YAPIMI İYİ DİYE BİRŞEY YOKTUR.
ÖNERECEĞİM MARKALAR HEM UYGUN HEMDE EL YAPIMI KADAR GÖNÜLLÜ ÇOĞU PROFESYONELLERİN KULLANDIĞI KEMANDIR
1 RÖSLER ÖNEREBİLİRİM ÇEK MALIDIR VE PİYASASI 230 TL AYRICA DİKDÖRTGEN KUTUDUR
2 JAMESONUN HAND MADE MODELLERİNİ SİZE ÖNERİRİM FİYATI 360 TL
3 CARLOVY İYİ KEMANDIR ÇEK KEMANIDIR
4 KRALOVNA ÇEK KEMANI GÜZELDİR 350 TL
BUNLAR ÇOK ÇOK GÜZEL SESLİ PROFESYONEL KEMANMIŞ SİZİ ÖMÜRLÜK GÖTÜRÜR

ELİME ŞİMDİYE KADAR TAM TAMINA 4000 FARKLI KEMAN GEÇTİ FAKAT EL YAPIMLARIN EN GÜZELLERİ GEÇTİ SESİ HEPSİNİN AYNI YAKIN ÇOK KÖTÜ SESLERİ YOK FAKAT SIR ÇALANDAN KAYNAKLIDIR... İNANIN DİYORUM SİZE BİZE KOLİYLE KEMAN GELMEKTEDİR BAZI 120 TL OLAN KEMANLARDA BİR SES VAR BÜTÜN İÇTENLİĞİMLE SÖYLÜYORUM EL YAPIMI HALT ETMİŞ...
Başa dön

sensei

Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2012 2:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

blackmamba yazmış:
kafam baya karışık nasıl birşey almalıyım konusunda en iyisi tek tek gezip dinleyip almak sanırımm :s

Evet kullanmaktayım şuan blackmamba. Dediğim gibi normal el yapımı bir kemanla çalınan müzik ve benim dominguez ile çalınan müziği dinlemelisin. Ben denedim ve ayırt edemedim. Gerçi ben 4 yıldır arasıra açıp kullandığım için belkide öyle. Dandik 100 TL lik kemanlardanda alma derim sana. 200 TL ile güzel bir keman arayışına gir derim. İlerde Handmade'e geçmek istiyeceksindir zaten.
Bak benim dominguez kemanın resimleri:

nr6630

Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2012 6:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sensei yazmış:
blackmamba yazmış:

Evet kullanmaktayım şuan blackmamba. Dediğim gibi normal el yapımı bir kemanla çalınan müzik ve benim dominguez ile çalınan müziği dinlemelisin. Ben denedim ve ayırt edemedim. Gerçi ben 4 yıldır arasıra açıp kullandığım için belkide öyle. Dandik 100 TL lik kemanlardanda alma derim sana. 200 TL ile güzel bir keman arayışına gir derim. İlerde Handmade'e geçmek istiyeceksindir zaten.
Bak benim dominguez kemanın resimleri:

resimler 10 numara olmuş Wink kemanlarımız kardeş bu arada Laughing ama benim dominguezde klavye ve kuyruk kahve rengi görmüşündür

sensei

Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2012 8:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nr6630 yazmış:

resimler 10 numara olmuş Wink kemanlarımız kardeş bu arada Laughing ama benim dominguezde klavye ve kuyruk kahve rengi görmüşündür

Kemanlarımız güzel. Dominguez'i seviyorum demiyorum, ama kemanım dominguez ve kemanımı seviyorum.

blackmamba

Üye

MesajTarih: Cum Şub 24, 2012 2:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sensei resimlerin hakkaten hoş eğer kemanını beğeniyorsan zaten sorun yok demektir.Çok markaya bağımlı olmak istemiyorum bende önemli olan sesi içime sinsin.El yapımıda evet ilerde ilerletirsem almayı düşünüyorum şuanlık 200 lira civarı bakıyorum.

cagrikarabacak yorumların için teşekkürler söylediğin markalarıda bir araştırim.
Bende mat bir keman bakıyorum hem dediğin gibi ses daha net çıkar hemde estetik olarakta bence daha güzel.

O size söylediğim marka Sevilla sv210 çok hoşuma gitti mattı görünüş olarak birde yarı el yapımı çek. falan diyordu o yüzden onu düşündüm fiyatıda çok iyi gerçi bukadar uygun olmasıda düşündürdü ama bakalım artık olmazsa en son onu alırım..

Başa dön

sensei

Üye

MesajTarih: Cum Şub 24, 2012 8:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

blackmamba yazmış:
sensei resimlerin hakkaten hoş eğer kemanını beğeniyorsan zaten sorun yok demektir.Çok markaya bağımlı olmak istemiyorum bende önemli olan sesi içime sinsin.El yapımıda evet ilerde ilerletirsem almayı düşünüyorum şuanlık 200 lira civarı bakıyorum.

cagrikarabacak yorumların için teşekkürler söylediğin markalarıda bir araştırim.
Bende mat bir keman bakıyorum hem dediğin gibi ses daha net çıkar hemde estetik olarakta bence daha güzel.

O size söylediğim marka Sevilla sv210 çok hoşuma gitti mattı görünüş olarak birde yarı el yapımı çek. falan diyordu o yüzden onu düşündüm fiyatıda çok iyi gerçi bukadar uygun olmasıda düşündürdü ama bakalım artık olmazsa en son onu alırım..

blackmamba dediğim gibi seveceğin kemanı al. Bencede mat keman rengi hoş olur. Eğer keman hoşuna giderse zaten iki ay sonra bile hergün görmek istiyeceksin. Buda bence başarının başladığı nokta.

blackmamba

Üye

MesajTarih: Cum Şub 24, 2012 9:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

öylee olmasını umarımm..teşekkürlerr Wink

Başa dön

Lewennt

Üye

MesajTarih: Pzr Mar 11, 2012 5:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

stradivarius Gül hem fiyatı da ucuz Gül

buseskara

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Mar 11, 2012 9:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslında al bi el yapımı yıllarca kullan Smile izmirde atolye f in kemanlarını önerebilirim Smile
Başa dön

keman_sever

Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 04, 2012 7:21 pm    Mesaj konusu: keman Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bende keman öğrenmek istiyorum. bir halk egitim merkezine kayıt olmak için gittim ancak almadılar çok dolu oldugu için 1 aydır bekıyorum mayısın sonlarına veya ortalarına doğru alıcaklarını çünki sınıfarından bir kaç öğrenci tatile gideceği için benide o zaman alırlarmış 1 aydır internetten keman bakıyorum en iyi keman markası hangi marka bana hangi markayı önerirsiniz. he şunuda belirtiyim ilk başta kulan yeni keman al yapmak istemiyorum iyi bir keman alıp yıllarca kullanıp eskitmek istiyorum. alıcagım kemanın el yapımı olmasınıda tabiki istiyorum ama sesi çok güzel çıkan bir keman olmalı çünkü yeni kemana baslıyacagım kemana başlayıpta sesi kötü geirse vaz geçmek gibi bir durumum olsun istemiyorum acil keman önerilerinizi bekiyorum çünkü un kamanına gidip ordan alacagım kemanımı
Başa dön

beyza648

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 26, 2013 7:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim kemanım valencia ve çok memnunum ama o benim başlangıç kemanım şöyle bir300-400-500tl arası bir keman markası önerir misiniz... lütfennnn
keman keman nota keman eller havaya Mr. Green yaşasın nnn
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

betül&keman

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 27, 2013 9:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba.. Benim kemanımı keman öğretmenim aldı.Dominguez.150 TL ye.Aslında 200 TL falanmış ama toplu aldığı için mal sahibi düşmüş.Ben kemanımdan mennunum çok şükür.Kemana devam etmeyi düşünüyorum.İnşallah devam edersem ileride el yapımı bir keman almayı düşünüyorum.Benim hocamın 2 tane kemanı var.El yapımı 2 side.Bize birini göstermişti.Çok güzeldi(bence).
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

violinist1990

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 12, 2013 7:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fourness elektro kemanlar... midi keman olarak geçiyo fiyatları biraz pahalı ama harika bisey, videosunu izleyebilirisiniz=)

http://www.youtube.com/watch?v=tQmFQtmNdL8
Başa dön

keman_sevdalısı

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 19, 2013 4:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim kemanım sevilla marka gayet iyi memnunum önerebilirim.
Başa dön

cnrctz

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 03, 2013 12:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://canercetiz.blogspot.com/ keman ile ilgili bloglarımı takip edebilir ve keman ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz..

fk01

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 11, 2014 12:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki elektro keman için ne diyebilirsiniz ben almayı planlıyorum ama durumum çok iyi değil öğrenciyim sonuçta
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

hisdar48

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 03, 2015 1:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dominguez
valencia
yissi
istersen el yapımı al ama biraz pahalı keman
Başa dön

Naz Güler

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 25, 2017 12:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sizce Volney mi daha iyi yoksa Carlovy mi? Kemanımı değiştirmeyi düşünüyorum ama karar veremedim.
Başa dön

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Cmt Ksm 25, 2017 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Naz Güler yazmış:
Sizce Volney mi daha iyi yoksa Carlovy mi? Kemanımı değiştirmeyi düşünüyorum ama karar veremedim.

Ben kemandan anlamıyorum, ama merak edip şöyle bir internetten bakayım dedim, dikkatimi şu çekti: Carlovy, normal satışı yapılan bir marka. Ama Volney, yalnızca kullanılmış (ikinci el) olarak, üstelik az sayıdaki sitede var görünüyor. Sanki kısa bir dönem satışı yapılmış da, sonra piyasadan çekilmiş gibi bir izlenim edindim. Siz gerçekten Volney marka (yeni) keman bulabiliyor musunuz?

www.muzikfakultesi.com  adresli dosyaları indirirken;  "Securitycode"  bilgisini yazdıktan sonra, Enter tuşuna basmadan, doğrudan  "Download File Now"  düğmesine tıklayınız!

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2

2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız