Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Klarnet ve bek hakkında....

Başlığa cevap gönder    Üflemeli Çalgılar -> Klarnet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

vandannte

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Tem 02, 2013 5:26 pm    Mesaj konusu: Klarnet ve bek hakkında.... Alıntıyla Cevap Gönder

Herkese iyi günler. Yaklaşık 1 aydan beri klarnet ilgili forum video vs. araştırmaktayım.Bu araştırmalarıma göre aklımda birkaç soru oluştu. yardımcı olursanız sevinirim.

1- maddi durumda dolayı çin malı sol klarnet alabilecek duruma sahibim. Ama bu klarnetlerde akor, tuşelerinde vs. problem oluyormuş. Çevremde bana yardımıcı olabilecek kimse olmadığında ve klarnete yeni başlayacağım için, Garantili olarak alabileceğim bir yerden temin edip akort vs. bakımını nerede yaptırabilirim?

2- Piyasada çin malı abanoz (sol) klarnetler satılıyor 1200-1500 tl arası bakımları, alınabilirmi? Yorum yaparsanız sevinirim:)(Eğer başlangıç olarak tavsite ederseniz biraz daha maddi durumumu ayarlamam lazım )

3-Sol klarnet için başlangıç olarak bek almam gerekiyormu ? almamı tavsiye edersiniz hangi beki almalıyım ? Eğer Vandoren 5jb olan beki tavsite ederseniz bu bek Açık bek mi ? Kapalı Bek mi?

Yardımlarınız için teşekküler.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

erincbaris

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 02, 2013 6:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba vandannte. Acemiler çaylaklar birbirini ağırlar gibi olduk ama forum hareketsiz, acemi de olsak bildiklerimizi paylaşalım.
Ben de senin gibi satın alma aşamasına geldim. Uzun süredir de araştırmalar içindeyim. Bu forumdaki klarnet başlığı altındaki her konuyu okudum.
Yaptığım analizler şunlar:
Hemen hemen herkes başlangıç için ucuz, bakalit klarnetleri öneriyor/önerebiliyor. Çünkü bu iş yetenek, çalışma, istikrar işi. Yapamazsan alet elinde kalıyor ve zarar ediyorsun. Ben metal klarnet alacaktım ama gerçekten ton farkı var. 500 lira civarı bir bakalit alacağım. Baktım ki gelişme var, o vakit model yükseltiriz.
Boston markası bunlar içinde en beğenilen ama bi müzik market ile konuştum, bana üretiminin bittiğini, onun yerine Bohemia klarnetin piyasaya sürüldüğünü söyledi. Wiesmann var bir de ama biraz daha pahalı. Son olarak Zeff France markasını da öne çıkanlar arasında gördüm, o daha makul. Garanti olarak en doğru seçenek sanırım internet yerine bir mağazadan almak ve her türlü sorunda direkt oraya gitmek. Yaşadığın yerde var mı bilmiyorum. Ben şu an Ankara için bu arayıştayım. Ha bulamazsam da artık internetten alırım zira etrafımda çalan, anlayan biri yok.
Başa dön

vandannte

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 02, 2013 7:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ankaradaki Bir müzik firmasıyla görüştüğüme Wiesmann da Amati Klavye sinin olduğu söyledi. ilerde amati alırsak hiç zorlanmamış oluruz :)Diğerlerini bilmiyorum. Bakalit-Ebonit-Abanoz tozu = Çin malı klarnetlerden alıcaz kardşmde başta belirttiğim gibi akort yada ilk başta bir ayar yapılması(örneğin mantarı, hava kaçırıp kaçırmadığı vs.) için nerde yapabiliriz vs diğer sorularıma forumdaki değerli arkadaşlar cevap verecğini ummaktayım Smile
Başa dön

koraykoru

Üye

MesajTarih: Prş Tem 04, 2013 12:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Acemi olarak nacizane fikirlerim, alırken yanınızda bir bilenle gitmek faydalı olacaktır yada aldığınız firma bazen hoca ayarlıyor alırken çağırıyor seçiminizde yardımcı olabiliyor. Bana o şekilde teklifte bulunmuşlardı DO-RE müzik de. Sonuçta aldığınız saz üzerine akort yapılamıyor? Akort konusunda sıkıntı olmayan saz tercih etmek zorundasınız.

Bende ilk başlarken kalitesiz bir saz ile başlayayım diyerek düşük kalite noname bir klarnet ile başlamıştım. Ama şimdi sorsanız yapmam direk Amati yada ona denk Akıneri vs. alırdım. Amati alarak huzura kavuştum Smile
Klarnet ile yapacağınız evliliğin durumuna bağlı olarak seçim yapmak gerekiyor Gül

BEK konusunda bence açık kapalı yeni başlarken çok önemli değil. Saza hakimiyet olduktan sonra zaten devamı geliyor.
Vandoren 5jb nispeten açık bir bektir ama açık bek dediğinizde bir standart yoktur. Bildiğim kadarı ile 165mm sonrası artık açık BEK oluyor. Ben Vandoren den sonra REMSEY 7 numara temin ettim çok da memnunum. Ama başlangıç için bence BEK değiştirmeye gerek yok.
Başa dön

erincbaris

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 04, 2013 1:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

koraykoru,

Bütçem şu an Amati, Akıneri gibi profesyonel aletlere yetmiyor o yüzden bakalitlere yöneldim. (hem de başlangıç diyerek)

Zeff France markası hakkında bilgin var mı, nasıldır?

Bir de benim etrafımda bilen bir tek kişi yok, kendi başıma almaktan başka çarem de yok. Mecburen aldığım yere güvenmem gerekecek. Internetten alırsam da sanırım şansa kalıyor sazın kalitesi.

Metal klarnetler hakkında ne düşünürsün?
Başa dön

koraykoru

Üye

MesajTarih: Prş Tem 04, 2013 4:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bütçe olayını anladım, bende aynı durumdan dolayı ilk sazımı ucuz yoldan almıştım. Ama şimdi düşündüğümde zorlasaydım da güzel bir saz ilk seferinde alsaydım diye hayıflanırım onu belirtmek istedim.

Zeff duymamıştım forumda satış yapan Halit Ulu arkadaşımız vardı. Facebook dan vs bağlantı kurarsan yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Metal klarnet kullanana sorsak memnun olduğunu söyler. Tanıdığım kullananlar var hatta kullanan ustalarda var. Ama tadına bakmadığım için yorum yapamam. Bakalit kimyasal solumaktansa metal klarnet daha iyi olurdu diye düşünürüm.

Forumda bu konuda konular okumuştum bir bakın derim, ustalarda yardım edecektir.
Başa dön

ahmetcan96

Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 1:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşim Ben Zeff markalı Fransız malı olan sol kalrnetini kullanıyorum. Çok memnunum . Bşlangıç için bence çok iyi bir klarnet . Tonlarıda mükemmel ben sana tavsıye ederım .

halitulu

Üye

MesajTarih: Çrş May 07, 2014 1:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zeff iyidir arkadaşlar güzeldir..
Başa dön

TEKNİSYEN

Üye

MesajTarih: Sal May 13, 2014 9:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ARKADASLAR BURDA BILGILER SINIRLI AZ INSAN VAR BU TIP DETAYLI BILGILERI BENCE BURA YERINE FACEBOOKA GIRIN aramaya klarnet calmayı ogrenıyorum dıye arattıın grupta 2500 kısı cok aktıf olarak faalıyet gostermekte vıdeodan tavsıyelere kadar benım grupla alakam yok sadece uyeyım ne yonetıcı nede yonetenlerı uzaktan yakından tanırım bence bı goz atın orda her turlu sorunuza bı suru ınsan yorum yapacaktır

http://www.facebook.com/EnstrumanONARIMI

MSN MESSENGER VE EMAİL: enstrumantamiri@hotmail.com
TEL: 0 507 989 9104 IYI GUNLER
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

Carimex

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 28, 2014 12:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Klarnet amati tek geçerim
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

halitulu

Üye

MesajTarih: Pts Tem 28, 2014 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Www.klarnetdukkani.com 'dan bilgi alabilirsiniz..[u]
Başa dön

Kerem Özütemiz

Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2016 12:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KLARNETE KULAK VER
2009'dan bu yana klarnet kursu İzmir'de, sanatseverlerle buluşmaktan, bize doğru atılan küçük meraklı adımları; samimi ortamımız, profesyonel eğitmenlerimizle birer hobiye, arkadaşlığa çevirmekten dolayı çok mutluyuz. ArtCraft Akademi katılımcılarının bütçesine uygun fiyatlı kurslarımız, ücretsiz etüt ve eğlenceli ve ilginç bir tasarıma sahip sınıflarımız, öğrenci merkezli öğretmenlerimiz, isteğinize uygun bireysel derslerimiz, dersler dışında da süren etkinliklerimiz ve kolay ulaşımımızla yıllardır büyüyen bir sanat ailesiyiz. Bu eğlenceli, hesaplı ve kaliteli sanat ailemizde, içinde merakınızı ve hobinizi bulabileceğiniz çok çeşitli sanat etkinlikleri gerçekleşmektedir. Klarnet kursu İzmir’de Öğrenmenin yaşı, zamanı, yeteneği olmaz. Her isteyen, haftanın 7 günü sabah 9 akşam 11’e kadar açık olan sanat merkezimizde hem eğitim alıp, hem ders dışı gönlünüzce vakit geçirebilirsiniz.
O Çok Özediğiniz Klarneti Sizde Çalabilirsiniz
Biz ArtCraft Akademi olarak; çalındığı vakit temiz, berrak sesiyle hem hüznümüze, hem sevincimize ortak olan klarneti çalabilmenin çok zor olmadığına sizlerle birlikte tanık olmak isteriz ki bu nedenle sizler klarnet kursu İzmir’e bekliyoruz. Klarnetin yumuşak ve koyu sesi ruhunuzu cezbetmekte hiç zorluk yaşamaz. Birçok çeşidi bulunan enstrümanın Türk müziğine girişi 1800'lü yılların sonuna doğru olmuştur ve daha çok sol klarnet tercih edilmiştir. Türk müziğine ise kolay bir şekilde uyum sağlamıştır ve müziğimize oldukça renk katmıştır. Sanat merkezimizde; sol klarnet kursu ve si bemol klarnet kursu seçenekleri mevcuttur. Çalabilir miyim, ayak uydurabilir miyim, yeteneğim var mı gibi sorularınızı ve endişelerinizi ise gönül rahatlığı ile sizin isteğiniz, bizim desteğimiz ile cevaplayabiliriz. Siz klarnet severlere, sadece sesine hayranlık duymak ile kalmak istemeyenlere ücretsiz deneme dersi ile bir başlangıç teklif ediyoruz. Klarnet çalma deneyiminiz, nota bilginizin ya da bir müzik temelinizin olmaması ise ne sizin için ne bizim için bir sorun teşkil ediyor. Alanında uzman, konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tüm bilgileri, deneyimleri sizlerle klarnet kursu İzmir derslerinde paylaşacaktır. Ayrıca hem klarnet çalmakla ilgili hiçbir bilgi sahibi olmayanların yanında klarnet hakimiyetini geliştirmek isteyenlerle de çalışmaktayız. Öğretmenlerimiz kişiye özgü eğitim vermektedirler. Kurs saatlerimiz ise sizin çalışma, okul durumunuza göre, olabildiğince size uygun hazırlanmaktadır.
Klarnet Kursu İzmir İle Eğitim Almak Kadar Sosyal Bir Aktivite Yok
Sunduğumuz imkanlarla sanatı sizlerle buluşturmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Tek beklentimiz ise sizin isteğiniz. Klarnet kursu İzmir için, kursa başlamadan önce, merkezimizdeki klarnetleri kullanabilir, istediğiniz zaman pratik yapabilirsiniz. Klarnet kursumuza 9 yaş ve üzerindeki her birey kayıt olabilir ve kursumuz için bir üst yaş sınırımız yoktur. Öğrenmek herkes içindir. Ders sürecini, enstrüman hakkındaki sorularınızı ya da şüphelerinizi ücretsiz klarnet tanıtım derslerinde eğitmenlerimize sorabilirsiniz. Derslerde size detaylı bir şekilde verilecek notlar ve teorik eğitim ile önceden bir nota bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Düzenli çalıştıktan, enstrümanı iyi tanımaya başladıktan sonra ilerleyen sürelerde istediğiniz parçalarla devam etmekte ya da klarnet kursu İzmir’de istediğiniz seviyeye gelene kadar devam etmekte de tamamen özgürsünüz. Merkezimize İzmir'in her bölgesinden gayet kolay ulaşabilirsiniz. Asıl amacımız bir sanat ailesi olarak, eğlenceli, samimi, dostça bir ortamda birlikte öğrenmemizdir. Hala iletişimimizin ve dostluğumuzun sürdüğü önceki öğrencilerimiz gibi sizleri de burada görmek büyük bir keyif olacaktır. Klarnet kursu fiyatlarımızı öğrenmek için veya ücretsiz deneme dersimize randevu almak için bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz, maille veya whatsapptan bilgi alabilirsiniz.

http://izmirklarnetdersi.com/
http://klarnetkursuizmirbornova.com/
http://klarnetkursuizmir.com/

sksizmir

Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 02, 2016 3:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle belirtmeliyim ki sorularınızın cevabı İzmir Klarnet Kursu eğitmenlerimiz tarafından özel olarak gerçekleştirilmiştir. Aslında bu tip sorular genel olarak herkesin aklına ilk gelen ve klarnet çalmaya başlamayı düşünenlerin en merak ettiği sorulardandır. Gelelim Klarnet Kursu İzmir eğitmenlerimiz yanıtlarına;

* Başlangıç için nasıl bir klarnet almalıyım?
Aslında başlangıç için yüksek bütçeli bir klarnet tercih etmenize gerek yok, karar aşamasında netlik sağladığınızda ve klarnette ilerleyişinizin farkına vardıktan sonra daha iyi bir klarnet satın alabilirsiniz. Ancak Klarnet Dersi İzmir eğitmenlerimiz en düşük fiyatlı klarneti edinmektense en azından bu fiyatların bir miktar üzerine çıkmanızı tavsiye ediyor. Böylece uzun süre sizi taşıyabilecek, düzgün bir klarnet edinebilirsiniz.

* Aldığım klarnet için ekstra bek almalıyım?

Ekstra bek almanız şart olmasa da klarnetin tonunu asıl gösteren parça bektir. Yani bekiniz ne kadar kaliteli olursa tonunuzda o kadar güzel olur. Ayrıca bek yalnızca sesin güzel çıkmasını sağlamaz, kaliteli bir bek aynı zamanda üfleme aşamasında işinizi büyük oranda kolaylaştırmaktadır.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi

Kerem Özütemiz

Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 19, 2016 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1500 tl ye işini görebilecek güzel bir başlangıç klarneti alabilirsin.

http://artcraftakademi.com/kurslar/klarnet-kursu-izmir/
[url=http://artcraftakademi.com/kurslar/klarnet-kursu-izmir/]klarnet kursu İzmir[/url]

Kerem Özütemiz

Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 26, 2016 2:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Size başlangıç için schobert'in klarnetini tavsiye ederim, Gayet iyi uzun süreli kullanılabilir.
http://artcraftakademi.com/klarnet-ufleme-teknigi/
Başa dön

Kerem Özütemiz

Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 26, 2016 3:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Klarnete başlamadan kesinlikle okumanız gereken bir yazı :)

http://artcraftakademi.com/klarnete-baslamadan-once-bilmeniz-gereken-5-sey/
http://artcraftakademi.com/kurslar/klarnet-kursu-izmir/
Başa dön

perla

Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 27, 2016 3:30 pm    Mesaj konusu: Re: Klarnet ve bek hakkında.... Alıntıyla Cevap Gönder

vandannte yazmış:
Herkese iyi günler. Yaklaşık 1 aydan beri klarnet ilgili forum video vs. araştırmaktayım.Bu araştırmalarıma göre aklımda birkaç soru oluştu. yardımcı olursanız sevinirim.

1- maddi durumda dolayı çin malı sol klarnet alabilecek duruma sahibim. Ama bu klarnetlerde akor, tuşelerinde vs. problem oluyormuş. Çevremde bana yardımıcı olabilecek kimse olmadığında ve klarnete yeni başlayacağım için, Garantili olarak alabileceğim bir yerden temin edip akort vs. bakımını nerede yaptırabilirim?

2- Piyasada çin malı abanoz (sol) klarnetler satılıyor 1200-1500 tl arası bakımları, alınabilirmi? Yorum yaparsanız sevinirim:)(Eğer başlangıç olarak tavsite ederseniz biraz daha maddi durumumu ayarlamam lazım )

3-Sol klarnet için başlangıç olarak bek almam gerekiyormu ? almamı tavsiye edersiniz hangi beki almalıyım ? Eğer Vandoren 5jb olan beki tavsite ederseniz bu bek Açık bek mi ? Kapalı Bek mi?

Yardımlarınız için teşekküler.

Merhaba,

Klarnet olarak Amati markasının çakma modelleri olan Bohemia ya da Helene mia markalarından birini tercih edebilirsin. Bununla birlikte bek alırken kesinlikle remsey marka 11 numara almanızı öneririm.

Klarnet hakkında ayrıntılı bilgi ve kaynak için:
Klarnet Kursu İzmir

Espas Sanat

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2017 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sol Klarnet ve Si Bemol Klarnet Arasındaki Farklar Ve Klarnet Çeşitleri için yazımıza göz atabilirsiniz
http://klarnetkursuizmir.com/sol-klarnet-ve-si-bemol-klarnet-arasindaki-farklar-ve-klarnet-cesitleri/
Başa dön

katewayn

Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 11:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bütçenize göre değil de çalmak istediğiniz müzik türüne göre klarnet seçimi yapsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. klarnet kursu İzmir olarak eğer batı müziği çalmak istiyorsanız si bemol Türk müziği çalmak istiyorsanız sol klarneti tercih etmenizi öneriyoruz. klarnet kursu İzmireğitimi almanız ile birlikte istediğiniz seviyeye daha kısa sürede geleceğinizden şüpheniz olmasın.

izmir klarnet dersi olarak aynı zamanda anlaşmalı olduğumuz müzik evleri sayesinde dilediğiniz enstrümana daha ucuz bir şekilde sahip olmanızı sağlıyoruz.

onursavci

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 08, 2017 2:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[url=http://luvisanat.com/muzik-kursu/klarnet-kursu/]Klarnet Kursu İzmir[/url] olarak hem eğitim hem de yazılı kaynaklarımızla sizinleyiz.
Başa dön

ismailsezen

Üye

MesajTarih: Prş Ekm 12, 2017 10:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alacağın klarnetin ücretinden çok çıkardığı ses ve garantisine bakmanı tavsiye ederim. Her ürün Çin'de yapılıyor diye kötü bir tona ya da kötü bir klarnet olacak hali yok Smile ama bunun için bana kalırsa bulunduğun yerlerdeki sanat merkezleri ile konuş ve deneme derslerine kaydol, öğretmenlerinden bilgi al ve o doğrultuda ilerle. Bir müzik evine gidip bir anda klarnet almaya çalışırsan bilgin olmadığı için yanlış bir seçim yapabilirsin ancak bu sanat evlerinin zaten çoğu müzik evleri ile bağlantısı oluyor ve çok daha uygun fiyatlara getirebiliyorlar bu enstrümanları Smile

klarnet kursu İzmir

yan flüt kursu izmir
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz