Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Yan flüt tavsiyesi ve dersi almak istiyorum...(İZMİR)

Başlığa cevap gönder    Üflemeli Çalgılar -> Flüt
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

Motiksa

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 1:24 pm    Mesaj konusu: Yan flüt tavsiyesi ve dersi almak istiyorum...(İZMİR) Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar...
Siteye yeni üye oldum. Sizlere birkaç sorum olacak...
Yan flüt öğrenmek istiyorum ve öncelikle hangi markayı tercih etmeliyim? Yamaha'yı çok duydum fakat hem başlangıç aşamasında olduğumdan hem de öğrenci olduğumdan fiyat açısından biraz pahalı geldi. Sonra King'i duydum,o da iyi diyorlar. Size sorum; başlangıç için fiyatı uygun hangi markayı önerirsiniz arkadaşlar?
Bir diğer sorum da derslerle ilgili. Ekim itibariyle İzmir'de olacağım... Yan flüt dersi veren arkadaşlar varsa ya da beni yönlendirebileceğiniz adresler varsa bana bu konuda bilgi verebilir misiniz acaba?
Şimdiden teşekkürler,ezgi dolu günler...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Sponsor

Ijuset

Üye

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 2:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk sorunla ilgili daha önceden açılmış birkaç başlık olacaktı onları okumanı öneririm.

Gene de cevap vericek olursam; ben de flütümü yeni aldığımda (birkaç ay önce) epey araştırdım, tecrübesi olan kime sorsam "paraya kıy düzgün bir Yamaha al, sıkıntı çekmeden öğren" dediler. Benim de param kısıtlı olduğu için ne yazk ki bir yamaha alamadım. Ucuz markaları daha sonra araştırdıımda forumlarda en çok takdir gören markanın Conductor olduğunu gördüm. O yüzden bir condcutor aldım. Hocam flütümü aldıktan sonra üfledi, "tamam iyi flüt" diye onay verebildi (: . Çünkü bazı Çin mallarında bazı sesleri çıkartmak aşırı derecede zormuş.

Uzun lafın kısası ben de para bulur bulmaz bir Yamaha almayı planlıyorum. Önerim de o yönde, ancak bütçen 200-250 YTL ile kısıtlı ise Conductor önerebilirim. Unutmadan sanırsam 400~ YTL ye 2. el Yamaha lar da bulunabiliyor.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi MSN Messenger

Motiksa

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 7:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle cevabın için teşekkürler...
Evet,forumda bu konuyla ilgili yazıları gördüm fakat o kadar çok marka söylenmiş ki aklım karıştı doğrusu.Bir de KING adını duydum.Onun için de iyi flüt diyorlar...
Araştırmaya devam ediyorum.Ayrıca ders konusunda öneri verebilecek arkadaşlar varsa ve bana cevap yazabilirlerse sevinirim.
Başa dön

ceres

Fakülteli (5)

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 9:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence ilk önce başlangıç aşamasında profesyonel bi flüt alma çünkü sıkılabilirsin geçici bir heces olabilir ayrıca zaten amatör bi flütle başlayıp düzgün ses çıkarabilirsen ileriki aşamalarda profesyonel bi flütle daha rahat ses çıkarabilirsin
benim başladığım ve hala çaldığım flüt markası adriana ve yakın bir zamanda ben de yamaha almayı düşünüyorum ama adrianamla ilgili hiçbi sorun yaşamadım bugüne kadar başka markalar var ama kullanmadığım için yorum yapmıyorum
başarılar dilerim

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi MSN Messenger

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Çrş Tem 23, 2008 12:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SLM izmirde flüt dersi alıcaksan kendi hocamı önerebilirim sana dokuz eylul konservatuar flüt bölümü mezunu iyi bir insan iyi bir hocadır.hocam yamahanın distribitöründe calısıyordu.onun önerdiği bi çin flütü var asthon marka www.do-re.com.tr de arastırırsan bu flüte ulasabilirsin.Ama bence biraz sıkıntıya gir yamaha al derim.bu arada çin flütü de alıcaksan önce hoca bulmanı öneririm.flütü deneme acısından sonucta hepsi seri üretim ürünler aynı markanın aynı modelinde bile farklılıklar bulunabilir.eğer hocamla calısmayı düşünürsen bana ulaş adresini veriyim.Bu arada ashton markasını hiç kullanmadım ama gitarlarının da fena olmadıgını söyluyorlar sanırım orta seviye kullanıcılar için iyi bi marka..Bu arada conductor veya diye çin malı flütler genelde ilk alındıgında sorun cıkarmıyorlar.bnim flütümde öyleydi.sen o flütü birde 1-1,5 sene sonra gör üstünde bohem mekanizması hemen bozuluyor.perdeler kapatmıyor falan bircok sorun ve tamiri de mümkün olmayabiliyor.flütr cok iyi bakarsan belki son kullanma tarihini uzatabilirsin.bu arada ashton conductor aynı distribitörün ürünleri...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

sihirli_flüt

Aktif

MesajTarih: Pzr Ağu 03, 2008 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selam bende flüt almadan önce çok araştırdım inan yeni şeyler öğrendikçe aklın daha çok karışıyor. Fiyat olarak sorun değilse yamaha al tabiki ama imkanın kısıtlıysa çokta markaya takılma piyasada aynı flütler var zaten ve hepside çin malı. Bu yüzden bilen biriyle gitmen ve denetmen iyi olur. İzmirden alacaksan müzikevi cenneti çankayayı gezmeni öneririm. Benim flütüm adriana ve flütümü çankayadan aldım yaklaşık bir senedir beraber güzel vakit geçiriyoruz.
Kurs için ise en uygun fiyat ayda 120 ytl haftada 1 saat gaziemirde remix müzikevini tavsiye edebilirim tabi iyi mi kötü mü bilemem. Birde Karşıyakayı önermişlerdi ama şuan neresi olduğunu hatırlamıyorum. Öğrenirsem bilgilendiririm seni. Bu kadar sanırım. İyi üflemeler!!!

flut tamircisi

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 14, 2009 6:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

değerli kardeşim merhaba. flutte tabiiki iyisini al derim ama eğer geçici hevesiniz varise çin malını yine tavsiye edemiyorum fakat ikinci el iyi bir flut al derim. flut dersi için karşıyakada belediye konservatuarına gitmeni tavsiye ediyorum.hem fiyatı çok iyi, hemde hocası çok iyi. başka sormak istediğiniz konularda beni direct araya bilirsiniz. esenkalın
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Üyenin web sitesi

omerince

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 08, 2009 1:49 am    Mesaj konusu: Re: Yan flüt tavsiyesi ve dersi almak istiyorum...(İZMİR) Alıntıyla Cevap Gönder

iyi günler ben Dokuz eylül üniversitesi müzik öğretmenliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyim anadolu güzel sanatlar lisesi mezunuyum 7 senedir anadalım yanflüt özel ders tecrubem var istersen uygun fiyata yardımcı olabilirim
Başa dön

arkantos35

Üye

MesajTarih: Çrş Mar 24, 2010 12:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hangi ilçede yan flüt kursu aradığınıza göre bir kaç tane daha kurs önerisinde bulunayım;

Karşıyaka: Erturgut Sanat
Bornova: Art'n More
Alsancak: Taş Kağıt Sanat
Buca: Rapsodi Sanat
Hatay: Söz Konusu Sanat
Mavişehir - Bostanlı: 365 Sanat

Yukarıdaki kursları doğrudan arayıp bilgi alabilirsiniz.

Murat Erturgut
Telefon : 0507 959 63 33
Adres : Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir
Web Site : Yan Flüt Kursu İzmir

> Uzman Eğitmenler
> İstediğiniz Zaman Ders
> Senet Zorunluluğu yok

Yan flüt dersi almaya başlamadan önce ücretsiz yan flüt deneme derslerimize katılabilirsiniz, yan füt kurslarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yan flüt satın almak istiyorsanız, yan flüt öğretmenlerimizden destek ve bilgi alabilirsiniz, bütçeniz doğrultusunda en uygun yan flüdü seçmeniz konusunda yan flüt öğretmenlerimiz size destek olacaklardır.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

arkantos35

Üye

MesajTarih: Pts Ksm 02, 2015 9:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İzmir’de Yan Flüt Kursu Arayanlara

Yan flüt kurslarında, flütü Batı müziği düzeninde temel düzeyde, genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilmesi hedeflenmiştir. İzmir’de kısa sürede, iyi seviyede yan flüt çalmanızı sağlayacak bir çok yan flüt kursu bulunmaktadır.
Yan flüt derslerinde müziğin temel öğeleri, yan flüt temel teknikler, yan flüt çalmada 1., 2. ve 3’üncü oktav sesler ile staccato ve legato tekniği, hız ve gürlük terimleri, do majör ve la minör gamlar, sol majör ve mi minör gamlar, fa majör ve mi minör gamlar gibi konular işlenmektedir, ayrıca öğrencilerin isteği doğrultusunda repertuar çalışmaları da yapılmaktadır.

Aşağıda adresi verilen yan flüt kurslarında ücretsiz deneme dersleri seçeneği vardır, yan flüt kurslarının sitelerini tek tek ziyaret edip düzenledikleri kampanyalar, kurs fiyatları ve ders saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

http://www.erturgutsanatmerkezi.com/izmir-muzik-kursu/yan-flut-dersi-izmir.html
http://artnmoreizmir.com/kurslar/yan-flut-kursu/
http://rapsodisanat.com/derslerimiz/muzik-kursu/yan-flut-kursu-izmir/
http://taskagitsanat.com/muzik-kursu/yan-flut-kursu.html
http://365sanat.com/yan-flut-kursu-izmir/
http://sozkonususanat.com/kurslar/muzik-kursu/yan-flut/
http://izmiryanflutdersi.com/
http://luvisanat.com/yan-flut-kursu-izmir
http://yanflutkursuizmir.com/
http://yanflutkursuizmirbornova.com/

Yukarıdaki yan flüt kurslarını ziyaret edip çok daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz, İzmir’de yan flüt kursu arıyorsanız her bölgeden yan flüt kursunu listede bulabilirsiniz.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

ismailsezen

Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 5:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İzmir'de yan flüt alanında eğitim almak istiyorsanız sizlere önerebileceğim kurslar ;

Karşıyaka'da Erturgut Sanat

yan flüt kursu İzmir

Gaziemir'de ArtCraft Akademi

yan flüt kursu İzmir

Mavişehir'de 365 Sanat

yan flüt kursu İzmir

yan flüt kursu izmir
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)