Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Nord Piano 3 için Hoperlör Seçimi Hakkında Yardım

Başlığa cevap gönder    -> Piyano
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

dengesizsanat

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pts Arl 26, 2016 12:24 am    Mesaj konusu: Nord Piano 3 için Hoperlör Seçimi Hakkında Yardım Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar,
Geçenlerde Nord Piano 3 aldım. ve bu benim ilk piyanom. o yüzden nasıl bir ses sistemi seçeceğim hakkında belirli bir karara varamadım. Günlerdir araştırıyorum ama araştırdıkça insanın kafası daha bir karışıyor. Araştırdığımda o kadar çok soru oluştu ki kafamda buraya yazsam, yardımlar geldikçe yarısından fazlasının boş soru olacağını düşündüğüm için o sorulara hiç girmeyeceğim. çünkü günlerdir yaptığım araştırmalara göre, kesin ve net cevap sadece bu tip Stage Piano larla çalışmış insanların deneyimlerinde yatmakta. Aranızda Workstation, Stage Piano, vs kullanan varsa, bana hoperlör seçiminde dikkat etmem gereken noktalar hakkında bilgi verirse çok sevinirim. Hatta dikkat etmem gereken ufak bir çıkış noktası ya da noktaları bile olabilir. sizi fazla yormadan o çıkış noktalarına göre gerisini ben araştırırım. Teşekkürler.

[not: Sitede bu konuyla alakalı başlıklara baktım ama bulamadım, eğer gözümden kaçmış ve bu konuyla alakalı bir başlık varsa, dikkat eksikliğimden dolayı affınıza sığınırım]
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

lasido

Fakülteli (3)

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Arl 27, 2016 4:27 pm    Mesaj konusu: Re: Nord Piano 3 için Hoperlör Seçimi Hakkında Yardım Alıntıyla Cevap Gönder

Fakülte'ye hoş geldiniz!

Baştan belirtmeliyim ki, sahne ses sistemleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi değilim. Buna rağmen neden mi yazıyorum?

İki gündür mesajınıza herhangi bir cevap gelmediğini görüyorum. Eğer dilerseniz, bu konuda basitçe görüş alışverişinde bulunabiliriz. Biz bunu yaparken, açtığınız başlık güncel kalmış olur ve belki birikimli ve deneyimli arkadaşların da dikkatini çeker, katkıda bulunmak isterler.

Görüş alışverişi derken... Sırf başlığı güncel tutmak adına, laf olsun diye bir şeyler yazmayı kastetmiyorum. Sanki hiç yardım gelmeyecekmiş gibi, konuyu biraz kurcalayabilir ve yararlı ipuçları elde etmeyi deneyebiliriz.

Birkaç küçük soruyla başlıyorum... Smile

* Cihazı gerçekten sahnede mi kullanacaksınız?

* Ayırdığınız bütçe ve öngördüğünüz çıkış gücü (Watt) konusunda bir şeyler yazmak ister misiniz?

* Biraz tanıyabilmek için, belirttiğiniz modelin kullanıcı kılavuzunu indirip baktım.
Bağlantı için kullanabileceğiniz çıkışlar "LINE LEVEL OUTPUTS" (Left & Right) olarak görünüyor.
LINE-IN / LINE-OUT bağlantıları hemen hemen standarttır. Yani, LINE-IN girişi olan herhangi bir yükseltece (amfiye) bağlayıp deneme şansınız var. Böyle bir deneme yaptınız mı?
(Fiziksel bağlantıları yaparken, yani fiş ve kabloları bağlarken, cihazları kapalı tutup; bağlantı bitince açmakta yarar var. Böylece, hasar görme olasılığı ortadan kaldırılmış olur.)

* Şu aşamada kaybedeceğiniz bir şey olmadığını düşünerek, "kafanızda oluşmuş olan soruları" da burada paylaşmanızı istesem, sizce de anlamlı olur mu?

Şimdi de kendi bazı izlenimlerimi ve görüşlerimi aktarayım...

* Siz kısaca "hoparlör" demişsiniz; aslında "aktif hoparlör" veya "amfi + hoparlör" şeklindeki cihazlardan söz etmiş oluyoruz.

* Aktif hoparlör ve "Klavye amfisi" grubundan çeşitli cihazlara göz attım (sanıyorum bunu siz de yapmışsınızdır) ; Roland KC ve Behringer Eurolive serisi ürünler sanki biraz öne çıkmış gibi geldi bana (Türkiye piyasasını da dikkate alarak yazdım bunu).

* Şurada, "6 Best Keyboard Amplifiers 2017" başlıklı ve yakın tarihte yüklenmiş bir video var:

https://www.youtube.com/watch?v=pIF9zbnQc64

Bu da onun web sayfası:

https://wiki.ezvid.com/best-keyboard-amplifiers

O kaynaklarda, Behringer'in 1, Roland'ın 2 modeli yer alıyor.

* Elinizde şu olanaklar da var:
1.) Öne çıkmış 3-5 modeli belirledikten sonra, onların her birini arama motorunda ayrı ayrı yazdığınızda, bazı satış sitelerinin ve bazı değerlendirme (review) sitelerinin verdiği puanları/yıldızları görebiliyorsunuz. Bunlar kullanıcı puanlaması olabildiği gibi, editör puanlaması da olabiliyor. Bence her ikisi de yararlı. Ayrıca, her iki kesimin de PROS / CONS başlıkları altında sıraladığı olumlu ve olumsuz özellikler de oldukça fikir verici olabiliyor.
Bu tür değerlendirme ve tanıtımlar bazen video sitelerinde de yer almakta.

2.) Satış sitelerinin bazıları karşılaştırma (compare) şansı veriyor. Çeşitli modelleri karşılaştırma listesine ekleyip, sonra bunları bir "karşılaştırma tablosu" görünümünde incelemek oldukça yararlı olabiliyor. Hem hangi özelliğin hangi modellerde bulunduğunu görme açısından, hem de o özelliğe gerçekten ihtiyacımız olup olmadığını düşünme fırsatı vermesi açısından.

Bu tarz bir görüş alışverişini anlamlı ve yararlı bulacağınızdan emin olmadığım için, şimdilik burada bırakayım.

Hem belki de siz burada sözünü ettiğim şeyleri zaten göz önünde bulundurmuş ve çoktan geride bırakmış da olabilirsiniz. Smile

Müzikle kalın!..

www.muzikfakultesi.com  adresli dosyaları indirirken;  "Securitycode"  bilgisini yazdıktan sonra, Enter tuşuna basmadan, doğrudan  "Download File Now"  düğmesine tıklayınız!

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz