Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

TRT Gençlik Koroları Takviye Sınavları için yardım!

Başlığa cevap gönder    -> Duyurular / İlanlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

pulsatio

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cmt Ekm 13, 2007 9:53 pm    Mesaj konusu: TRT Gençlik Koroları Takviye Sınavları için yardım! Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar merhaba, TRT Gençlik Koroları takviye sınavları var 11 Kasımda. Ben tıp öğrencisiyim ama bir taraftan da müzikle uğraşmak istiyorum ve TRT nin sınavına katılmayı düşünüyorum. Sınav ve çoksesli koro hakkında beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Şan dersi almak gerekir mi, ne söylemeli ne dersiniz?

Sınav duyurusu da şöyle:

"TRT Gençlik Koroları Takviye Sınavları

Çalışmalarını Ankara ve İstanbul Radyoları bünyesinde amatör olarak sürdüren TRT Ankara ve İstanbul Gençlik Korolarının (ÇSM) Soprano, Alto, Tenor ve Bas gruplarındaki eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla, 11 Kasım 2007 tarihinde TRT Ankara Gençlik Korosu, 17 Kasım 2007 tarihinde ise TRT İstanbul Gençlik Korosu için sınav yapılacaktır. TRT Ankara ve İstanbul Gençlik Koroları Sınavlarına katılacak adaylarda: 1. T.C. vatandaşı olmak, 2. Mutasyon (Ses Değişimi) dönemini tamamlamış ve 26 yaşından gün almamış olmak, (1982 ve daha sonra doğanlar) 4. Koronun çalıştığı il sınırları içerisinde oturuyor olmak, şartları aranacaktır. Sınavlara katılmak isteyenlerin 22 Ekim 2007 ile 9 Kasım 2007 tarihleri arasında nüfus cüzdanı, 2 adet vesikalık fotoğraf ve 1 YTL’lik posta pulu ile birlikte ilgili Radyo Müdürlüklerine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Mektupla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. İlgililere duyurulur. "
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

operaci

Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 28, 2007 8:18 pm    Mesaj konusu: Re: TRT Gençlik Koroları Takviye Sınavları için yardım! Alıntıyla Cevap Gönder

pulsatio yazmış:
Arkadaşlar merhaba, TRT Gençlik Koroları takviye sınavları var 11 Kasımda. Ben tıp öğrencisiyim ama bir taraftan da müzikle uğraşmak istiyorum ve TRT nin sınavına katılmayı düşünüyorum. Sınav ve çoksesli koro hakkında beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Şan dersi almak gerekir mi, ne söylemeli ne dersiniz?

Sınav duyurusu da şöyle:

"TRT Gençlik Koroları Takviye Sınavları

Çalışmalarını Ankara ve İstanbul Radyoları bünyesinde amatör olarak sürdüren TRT Ankara ve İstanbul Gençlik Korolarının (ÇSM) Soprano, Alto, Tenor ve Bas gruplarındaki eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla, 11 Kasım 2007 tarihinde TRT Ankara Gençlik Korosu, 17 Kasım 2007 tarihinde ise TRT İstanbul Gençlik Korosu için sınav yapılacaktır. TRT Ankara ve İstanbul Gençlik Koroları Sınavlarına katılacak adaylarda: 1. T.C. vatandaşı olmak, 2. Mutasyon (Ses Değişimi) dönemini tamamlamış ve 26 yaşından gün almamış olmak, (1982 ve daha sonra doğanlar) 4. Koronun çalıştığı il sınırları içerisinde oturuyor olmak, şartları aranacaktır. Sınavlara katılmak isteyenlerin 22 Ekim 2007 ile 9 Kasım 2007 tarihleri arasında nüfus cüzdanı, 2 adet vesikalık fotoğraf ve 1 YTL’lik posta pulu ile birlikte ilgili Radyo Müdürlüklerine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Mektupla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. İlgililere duyurulur. "

merhaba.
bu mesajini sans eseri gormem iyi oldu, tesaduf.
ben trt istanbul genclik korosunda uzun yillar soyledim. artik konservatuvarda okudugum icin sadece ozel konserlerinde yer aliyorum, eskisi kadar sık gitmiyorum.

ozet bir bilgi veriyim, ama detayli bilgi icin bana ayrica ulas istersen.

oncelikle, trt istanbul genclik korosu, icerisinde hem guzel dostluklarin yasandigi hem de cok guzel muzik yapildigi bir ortamdir. gerek yugoslavyadaki balkan muzik yarismalarindaki birincilik dereceleri, gerek almanyadaki yarisma ucunculukleri, gerek sehir ici-disi'ndaki konser etkinlikleri ile cok bilinen taninan saygin bir korodur.
koro uyeleri, hem konservatuvardan hem de muzik disindaki mesleklerden gelen insanlardan olusur.
koroda soylemek icin illa ki san dersi almak gerekmez, zaten san teknigi ile koro teknigi birbirinden farklidir. koroda bir "butun" olmak onemlidir, o butunun bir parcasi olmak ve tek kisi gibi hareket etmek.

su anki sefi, yillardir da degismeyen Gokcen Koray'dir. zaten kendisi de, turkiyede koro denince akla gelen 2-3 isimden biridir. kendisi trt genclik korosunu yonettigi gibi ayni zamanda istanbul avrupa korosu ve istanbul devlet opera ve balesi korosunun da sefidir.

sinavlar dedigin gibi yakin zamanda yapilacak,
yanilmiyorsam sadece kulak sinavi yapiliyor. ozellikle bir parca hazirlaman gerekmiyor bildigim kadariyla, ama sesine ve ses araligina da bakiliyor elbet. yeterli olup olmadiginin anlasilmasi + hangi ses turunden oldugunun anlasilmasi icin gecerli.

sinavda bizzat gokcen koray oluyor. belki onla birlikte kardesi seval irmak, ve koro ogretmeni ayse oztin de orda olacaktir.

tek ses - iki ses - uc ses bakarlar. belki melodi ritm de sorarlar ama pek sanmam.

daha detayli bilgi almak istersen operaci@gmail.com a yaz.

kolay gelsin,
umarim kazanirsin

not : koro gecmisinde tip okuyan insanlar vardi merak etme.

operaci

Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 28, 2007 8:23 pm    Mesaj konusu: duzeltme.. Alıntıyla Cevap Gönder

simdi farkettim ki, siz ankara'daymissiniz.

benim tum yazdiklarim trt istanbul genclik korosu icin gecerli seylerdi. ama buna ragmen temelde ayni seyler gecerlidir trt ankara genclik korosu icin de. olur da istanbul'a gelirseniz okulumuza ugrayin bir kulaginiza bakalim, ama ankaradaysaniz hep oradan birisini bulunuz bulabilirseniz.

baska sorulariniz varsa msj veya mail atabilirsiniz, buraya cok sık bakabilecegimi sanmiyorum, unutabilirim.

operaci

Üye

MesajTarih: Pts Ksm 05, 2007 10:05 pm    Mesaj konusu: hatirlatma.. Alıntıyla Cevap Gönder

sinavlara bu sene 87liler ve daha kucukler aliniyor.
86 ve daha buyukler giremiyor.

gamzedonmez

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ağu 15, 2011 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba,

trt nin gençlik korosunun sınavları bu sene ne zaman yapılcak konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

CEP:538-6254307
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

amati

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 09, 2012 12:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gamzedonmez yazmış:
merhaba,

trt nin gençlik korosunun sınavları bu sene ne zaman yapılcak konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

bu yıl ben girmeyi düşünüyorumda siz hala ilgileniyomusunuz trt gençlik korosu ile ? 5398919051
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz