Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Yardımcı Olurmusunuz ?

Başlığa cevap gönder    -> Müzik Öğretmenleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

owuth

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Prş Hzr 09, 2016 1:25 pm    Mesaj konusu: Yardımcı Olurmusunuz ? Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar..
Siz değerli hocalarıma bir konuda danışmak isterim .(Benim müzik bilgim giriş seviyesi)

Oğlum şu an 5 yaşında ve 6 aydır piyano derleri alıyor ve hocası kendinden çok memnun. Fakat
yaklaşık 3 hafta önce ben oğluma notları basıp sorduğumda bana bakmadan duyarak o notaların ne
olduğunu söylebildi. Ben önce tesadüf sanmıştım ama baya baya neredeyse hiç kaçırmadan karışık bi şekilde sormama
rağmen bilebiliyor. hatta 3 nota aynı anda basıyorum onlarıda söyleyebiliyor.. Müzik hocası çok önemli olduğunu söyledi .
Siz hocalarımdan da fikir almak isterim ..
Nasıl bir eğitim almalı ? Ve yaptığı gerçekten çok mu önemli ?
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Sponsor

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Prş Hzr 09, 2016 8:28 pm    Mesaj konusu: Re: Yardımcı Olurmusunuz ? Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba,

Ben öğretmen veya uzman değilim, yine de görüşümü yazmak istedim. Böylece bu başlığı canlı tutmuş oluruz ve belki sayın öğretmenlerimiz de görüşlerini paylaşırlar.

Çocuğunuzda, ender rastlanan bir özellik olan "mutlak kulak" bulunduğunu düşünüyorum. İngilizcede "absolute pitch" veya "perfect pitch" olarak geçer.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mutlak_kulak
https://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_pitch
http://www.dunyabulteni.net/index.php?aType=haber&ArticleID=102239

Bunun çok önemli olduğu konusunda ben de çocuğunuzun hocasıyla aynı fikirdeyim ve işin ucunu bırakmamanızı öneririm, naçizane...

Belki daha yetkin kişilerden buraya yazan olmayabilir düşüncesiyle, kendi önerimi biraz daha somutlaştırmış olayım:  En yakınınızdaki bir konservatuvara çocuğunuzla birlikte giderek hocalardan birisine durumu anlatıp, hem çocuğunuzun bu yeteneğini onaylamasını, hem de (eğer gerçekten özel bir yeteneğe sahipse) size yol göstermesini rica edin.

Müzik dolu günler!..

www.muzikfakultesi.com  adresli dosyaları indirirken;  "Securitycode"  bilgisini yazdıktan sonra, Enter tuşuna basmadan, doğrudan  "Download File Now"  düğmesine tıklayınız!

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

owuth

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 11, 2016 1:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle teşekkür ederim yorumlarınız için . Mutlak Kulak (eğer öyleyse) üzerine gidicez. Şimdi konservatuvar için araştırmalara başlıyacağız. Çok sağolun.
Başa dön

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pzr Hzr 12, 2016 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rica ederim...

Bir yandan araştırmanızı yaparken, dilerseniz arada bir buraya da göz atabilirsiniz. Belki görüşünü paylaşan başka kişiler de olur.

Müzikle kalın!..

www.muzikfakultesi.com  adresli dosyaları indirirken;  "Securitycode"  bilgisini yazdıktan sonra, Enter tuşuna basmadan, doğrudan  "Download File Now"  düğmesine tıklayınız!

Başa dön

owuth

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 13, 2016 12:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler sayesinde Anjelika Akbar hanıma ulaştım . Küçük bi video gönderdim kendisi MUTLAK KULAK olduğunu söyledi. Ve Bilkent Üni. de bir öğretim görevlisi arkadaşına yönlendirdi. 22-23 Ağustos gibi nasip olursa kendileriyle görüşeceğiz. Tekrar teşekkürler.
Başa dön

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pts Hzr 13, 2016 12:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konunun belli bir rotaya oturmuş olmasına sevindim. Şu an belki de iyi bir müzisyenin yetişme sürecinin başlangıcında olabiliriz. Bu sürecin hem çocuğunuz, hem siz büyükleri, hem de müzik dünyası için güzel sonuçlar doğurmasını umuyor ve diliyorum.

Yolunuz, bahtınız açık olsun!..

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz