Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

yan Flüt (kısacası yorumlarına ihtiyacım var :)

Başlığa cevap gönder    -> Üflemeli Çalgılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

mukrem1n

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Oca 26, 2010 12:33 pm    Mesaj konusu: yan Flüt (kısacası yorumlarına ihtiyacım var :) Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar melih ben...

Surprised internette biraz araştırdım ama çok katı yorumlar yapılmış
çok zor bi enstirüman, aylar sürer öğrenmen, bire bir kurs alman gerek yoksa çalamazsın felan gibisinden yorumlar yapılmış Mad , tabiki her enstrümanın bir zorluğu var ama dedikleri gibi katımı bu kadar? Rolling Eyes hevesle öğrenmeyi istemek başarmak için yeterlimi değilmi?
dişlerin arası boş olmıcak felan die yazmışlar bu üflemeli değilmi? diş yapısına göremi ses çıkartıo Smile vidyolarda ağzılarını kapatarak uygun şekilde dudaklarını büzerek Gül yoksa bazı arkadaşların diş arasındanmı üflüyor? eğer bunların cevabını bilseydim vaktinizi almazdım ...
Biliyorum bunu okuyan birileri var yardım etmek iteyen
dudağını büzüm ucunu ağzına göre ayarlamıomusun çeviriyosun felan ? neyse konuya gireyim Smile yaşım 19 Grup yorum ve ezginin günlüğü 2 grubun şarkılarını çok seviyorum özellikle dinleyen varsa aramızda grup yorum - bir görüş kabinin de yan flüt sesi adeta büyüleyici ... profesyonel olarak değil saadece boş zamanlarımı değerlendirmek için öğrenmek istiyorum... kursa gitmeyi isterdim buılunduğum yer küçük biyer yan Flüt ders kitabı alsam günde 3 - 5 saat çalışsam öğrenmede ilerleme kaydedemezmiyim? deneyimli arkadaşların ilgisini bekliyorum

sorularıma cevap verirseniz karamsarlıktan kurtarırsınız ilginiz için tskr ederim ...

Sponsor

richard_adeney

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 29, 2010 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşım bende senin yaşadıklarını aynısını yaşadık bulunduğum yerde ders alacak fırsatım yoktu.Üniversiteye gidince ders alıyoruz toplu.ama abarttıkları kadar da zor değil istiyorsan başarırsın.Sadece çok çalışacak ve nefesini kullanmayı öğreneceksin.bence istendikten sonra başarırsın. Bravo Bravo
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

flute_ezgi_guitarr

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 04, 2010 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

her müzik aletinin kendine göre zorluğu vardır ve biri diğerinden daha zor yada kolay demek yanlış olur bence. yan flüt de zor ama abartılıcak derecede değil. istersen ve çalışırsan yapılamıcak bi enstrüman deil. ayrıca dişlerin ayrık olması yada dudakların kalın veya ince olması diye bişi de yok. benim flüt öğretmenim kalın dudakları ve dişleri ayrık. bunun bi sorun yaratmadığını söyledi. bncede yaratmaz yani öyle düşünme. kurs alıcak fırsatın yoksa internetten notaların yerlerini öğrenip kendine bi kitap alarak geliştirebiliceğin bi müzik aleti... Gül eller havaya
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

Ecz.imis

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 08, 2010 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sanırım biraz geç kalan bi yorum olacak, şimdiye kadar kararını vermişindir diye düşünüyorum ama gene de fikrimi söyleyeyim dedim..
Ben flüt çalıyorum.. Doğrudur, zor bir enstrümandır ama diğer enstrümanlardan zor bir tarafını ben de göremiyorum, her enstrüman kadar zor.. Ama açıkçası benm en çok yaşadığım sıkıntı[ki hala yaşıyorum:(] nefes problemi.. Ama hocanın zaten bu konuda bi yardımı olmuyor.. Diyafram nefesi için önerileri, egzersizleri nette de bulabilirsin.. Wink Notaların yerleri, üfleme pozisyonlarını falanda netten halledebilirsin.. Ama bence önemli olan ikinci nokta ise çıkardığın sesin doğruluğu, parlaklığı.. İşte hoca da burda devreye giriyor benm için.. Sesinin doğru olduğunu, yeterince parlak olduğunu biri eşliğinde test etmelisin bence.. Nette ki videolardan falan bi noktaya kadar yapabilirsin tabii ki ama o da belki doğru olur belki olmaz.. Hoca eşliğinde olması her zaman daha iyidir.. Özellikle de yeni başlarken.. Eğer üni ye gideceksen, şehir değiştirme ihtimalin varsa bekle derim.. Yoksa da yaşadığın yeri daha ii araştır, yakın bölgelere de bak[yarım saat bi saat uzaklıkta ki yerlere] -artık flüt ender rastlanan bir enstrüman değil bence Smile - 2 ders 3 ders alacağına 1 ders alırsın belki ama gene de sana doğru yanlış diyebilecek bilen biri olur yanında.. Yoksa da yine karar senin, olduğu kadar olur, ben yapabilirim dersen ne ala serefe , yoksa hiç uğraşma.. Flütün hayatında bir düş kırıklığı olarak iz bırakmasını istemem.. mapatyaa
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

Smyrna35

Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 06, 2010 1:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet öğretmensiz olmuyor. Ses çıkarmak mesele olmasa bile sonraları tonu oturtmak çok önemli. Dinlenebilir şekilde çalmak önemli olan ses çıkarıp parça çalmak değil. Bunun için de çok ve düzenli çalışmak gerekiyor.

sihirgs

Üye

MesajTarih: Cum Tem 22, 2011 9:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

söylencek söz bırakmamışsınız Gül
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz