Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Müzisyenlerin hayatı bölümü

Başlığa cevap gönder    -> İstek / Öneri / Eleştiri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

gogo

Aktif

Durumu : Offline

MesajTarih: Pts Ağu 04, 2008 5:37 pm    Mesaj konusu: Müzisyenlerin hayatı bölümü Alıntıyla Cevap Gönder

Ben böyle bi şey düşündüm mesela Bach'ın Mozart'ın veya Türk bestekarların hayatları,eserleri,yaşadıkları....Sizcede uygunsa böyle bir bölüm açılmasını talep ediyorum
Sponsor

NoExit

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pts Ağu 04, 2008 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

böyle bir bölüm var zaten...

zepoha heampe

Üye

MesajTarih: Pts Ağu 04, 2008 9:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayır yok. Klasik müziğe özel bir bölüm açılmasını talep ediyorum. Bas gitar ve bateri ile ilgili yazılardan arınmış, klasik müzik dönemleri bestecileri çalgıları ve stillerini inceleyen bir bölüm olsun. Hevesli arkadaşlar mutlaka çıkacaktır. Ben de katkıda bulunurum elbet.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

gogo

Aktif

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NoExit yazmış:
böyle bir bölüm var zaten...

Böyle bir bölüm nerde var bana gösterirmisin?

gogo

Aktif

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 12:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Noexit sanatçı ve gruplar bölümünü kastediyo olmalısın.Fakat orda Klasik Batı müziği ve Türk müziğinin bestecilerine ve sanatçılarına az rastlamaktayım.Bunun için özellikle damgasını vurmuş isimlerin olduğu ve bu isimlerin hayatlarını,eserlerini vb. gösteren bi bölüm olursa bu bölümün güzel olabileceği ümidindeyim

udiemre

Aktif

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 1:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynen katılıyorum.ben geçenlerde6-7 tane değerli türk müzik adamı için başlık açacak yer bulamadım. en sonunda dökümanlar kısmına açmak zorunda kaldım.
Başa dön

NoExit

Fakülteli (3)

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 11:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar niye klasikçilere yadar türkmüzikçilere özel bölüm acılsın bu işin sonu yok..rockcular jazzcılar bluescular diye gider bu sanatcılar ve gruplar diye bir bölüm var????

DEKAN

Site Yöneticisi

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 12:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

noexitin bu bölüm vardan kasıtı konuların mevcut olması sanırım.. klasikçilerin hayatı ile ilgili birçok başlık açılmıştı , çoğunu da violin melike açmıştı.

çeşitli müzik türlerini kategorilere ayıran genel bir kategori hazırlarız ilk fırsatta..

zepoha heampe

Üye

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 12:48 pm    Mesaj konusu: kategorileştirme şart Alıntıyla Cevap Gönder

NoExit yazmış:
arkadaslar niye klasikçilere yadar türkmüzikçilere özel bölüm acılsın bu işin sonu yok..rockcular jazzcılar bluescular diye gider bu sanatcılar ve gruplar diye bir bölüm var????

?
Nasıl yani Johann Sebastian Bach ile ilgili bilgi girmek için Kıraç'ların Metallica'ların arasından mı geçeceğiz? Bence bir bilgiye kolayca ulaşımı sağlamak forumun kalitesini daha da artıracaktır. Karman çorman bir forum görüyorum ben şu an bakınca. Çünkü geyiğe-komediye aşırı yer verilmiş.

Bence "Klasik Müzik" adı altına
klasik müzik ile uğraşmış-uğraşan önemli insanları (besteciler, piyanistler, şefler, çellistler vs.),
beste türlerini (senfoni, konçerto, sonat, oratoryo, opera vs.),
çalgıları (piyano, keman, flüt, kontrbas, fagot vs.)
dönemleri (rönesans, barok, romantik, modern) falan koyalım.
"Jazz (Caz) Müzik" altına da
ünlü jazz yorumcularını (besteciler, trompetçiler, klarinetçiler, saksofoncular, ses sanatçıları vs.),
jazz türlerini (blues, ragtime, bebop vs.)
jazz'da kullanılan çalgıları (kontrbas, piyano, klarinet, saksofon, bateri, banjo vs.) koyalım.

NOT: Farkındaysanız piyano, klarinet, kontrbas iki müzik türünde de var. Bu nedenle klasik müzik bölümüne klarinetin klasik müzikle ilgili tarihi ve yonlerini; jazz bölümüne de jazz ile ilgili tarihi ve yönlerini koymak lazım.

"Rock Müzik" bölümüne elektro gitarlar ve rock grupları ile ilgili bilgiler,
"Metal Müzik" bölümüne de metalle ilgili şeyler (kusura bakmayın, pek ilgilenmediğim için çok bilgi yazamıyorum Smile ) konulacak.
"Pop Müzik" bölümüne de en başından (mesela Beatles?) günümüze kadar dönem dönem inceleyerek bilgiler yerleştirilmeli (mesela '70ler, '80ler, '90lar vs.)
Mümkün olduğu kadar az kategori olmalı ama. Tutup "blues jazz değildir, ayrı yer açılsın" derlerse opera için de punk için de ayrı ayrı yerler açılmak zorunda kalınır, yine karışık olur.
Ayrıca bunların yanında "Salsa, Flamenko, Tango" gibi bir bölüm de açılırsa bu türler için müzik yazanlar ve marakas gibi bu türlerde kullanılan müzik aletleri ile ilgili bilgiler paylaşılabilir.
Bir de "Hip-hop & Rap" bölümü olursa iyi olur.
Son olarak da "Türk Müziği" diye apayrı bir bölüm açılmalı, Türk Halk Müziği ile, Türk Sanat Müziği ile, türkülerimizle, çoksesli Türk Klasik Müziği ile, Anadolu Rock ile, Türkiye'de 60-70-80-90'larda yapılan müziklerle ilgili şeyler de burada paylaşılmalı.

Böyle bir kategorileme için site belki bir süreliğine kapatılır ve ilgili başlıklar-yazılar oluşturulan ilgili kategorilerine taşınır.
Ne düşünüyorsunuz?

+ : Bazı konular gerçekten gereksiz ve pek çok üye-moderatör bundan yakınıyor. Bir düzenlemeye gidilecek olursa lütfen bunları da siliniz.
Başa dön

princessofpianos

Kategori Moderatörü

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 1:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Güzel bir noktaya parmak basmışsın, bu konularda bilgi arayan çok insan var, bu açıdan forumumuza katılabilirler...

Hem de bazı konular gerçekten kategoriler arasında kalıyor, hem de zenginleşme açısından çok iyi olur bence de...

gogo

Aktif

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 7:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DEKAN yazmış:
noexitin bu bölüm vardan kasıtı konuların mevcut olması sanırım.. klasikçilerin hayatı ile ilgili birçok başlık açılmıştı , çoğunu da violin melike açmıştı.

çeşitli müzik türlerini kategorilere ayıran genel bir kategori hazırlarız ilk fırsatta..

Sayın Dekan ben sanatçı gruplar bölümünde klasik müzikçilerin veya türk müzikçilerin hayatı,eserleri vb. gibi bilgiler bulamadım gerçekten.Onun içinde böyle bir başlık açıp,böyle bir bilgi alışverişi daha olacak bi forum bölümü istedim.İnşallah yanlış bi şey veya başkalarını kızdıracak bi şey yapmamışımdır.Eğer böyle bir bölüm açılırsada elimde olan kaynaklardan bu bölüme yeterince bilgi vereceğimden emin olabilirsiniz.

purple_violin

Aktif

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 7:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok yerinde bir başlık bencede böyle bişeye ihtiyaç var,geçen hafta Requıem diye bir başlık açmıştım,geyiklerin arasında kaybolup gitti.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

zepoha heampe

Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 06, 2008 10:01 pm    Mesaj konusu: Re: kategorileştirme şart Alıntıyla Cevap Gönder

zepoha heampe yazmış:
NoExit yazmış:

?
Nasıl yani Johann Sebastian Bach ile ilgili bilgi girmek için Kıraç'ların Metallica'ların arasından mı geçeceğiz? Bence bir bilgiye kolayca ulaşımı sağlamak forumun kalitesini daha da artıracaktır. Karman çorman bir forum görüyorum ben şu an bakınca. Çünkü geyiğe-komediye aşırı yer verilmiş.

Bence "Klasik Müzik" adı altına
klasik müzik ile uğraşmış-uğraşan önemli insanları (besteciler, piyanistler, şefler, çellistler vs.),
beste türlerini (senfoni, konçerto, sonat, oratoryo, opera vs.),
çalgıları (piyano, keman, flüt, kontrbas, fagot vs.)
dönemleri (rönesans, barok, romantik, modern) falan koyalım.
"Jazz (Caz) Müzik" altına da
ünlü jazz yorumcularını (besteciler, trompetçiler, klarinetçiler, saksofoncular, ses sanatçıları vs.),
jazz türlerini (blues, ragtime, bebop vs.)
jazz'da kullanılan çalgıları (kontrbas, piyano, klarinet, saksofon, bateri, banjo vs.) koyalım.

NOT: Farkındaysanız piyano, klarinet, kontrbas iki müzik türünde de var. Bu nedenle klasik müzik bölümüne klarinetin klasik müzikle ilgili tarihi ve yonlerini; jazz bölümüne de jazz ile ilgili tarihi ve yönlerini koymak lazım.

"Rock Müzik" bölümüne elektro gitarlar ve rock grupları ile ilgili bilgiler,
"Metal Müzik" bölümüne de metalle ilgili şeyler (kusura bakmayın, pek ilgilenmediğim için çok bilgi yazamıyorum Smile ) konulacak.
"Pop Müzik" bölümüne de en başından (mesela Beatles?) günümüze kadar dönem dönem inceleyerek bilgiler yerleştirilmeli (mesela '70ler, '80ler, '90lar vs.)
Mümkün olduğu kadar az kategori olmalı ama. Tutup "blues jazz değildir, ayrı yer açılsın" derlerse opera için de punk için de ayrı ayrı yerler açılmak zorunda kalınır, yine karışık olur.
Ayrıca bunların yanında "Salsa, Flamenko, Tango" gibi bir bölüm de açılırsa bu türler için müzik yazanlar ve marakas gibi bu türlerde kullanılan müzik aletleri ile ilgili bilgiler paylaşılabilir.
Bir de "Hip-hop & Rap" bölümü olursa iyi olur.
Son olarak da "Türk Müziği" diye apayrı bir bölüm açılmalı, Türk Halk Müziği ile, Türk Sanat Müziği ile, türkülerimizle, çoksesli Türk Klasik Müziği ile, Anadolu Rock ile, Türkiye'de 60-70-80-90'larda yapılan müziklerle ilgili şeyler de burada paylaşılmalı.

Böyle bir kategorileme için site belki bir süreliğine kapatılır ve ilgili başlıklar-yazılar oluşturulan ilgili kategorilerine taşınır.
Ne düşünüyorsunuz?

+ : Bazı konular gerçekten gereksiz ve pek çok üye-moderatör bundan yakınıyor. Bir düzenlemeye gidilecek olursa lütfen bunları da siliniz.

Eğer bu tarz bir uygulamaya girişilecek olunursa sizden bir isteğim daha olacak: Komedi / Oyun / Yazılar / Eğlencelik , Genel Sohbet / Kampüs Cafe , Edebiyat ve Anketler bölümleri birleştirilsin, tek bir bölüm hâline getirilsin. Kampüs Cafe'de çok komik yazı gördüm; Komedi / Oyun / Yazılar / Eğlencelik bölümünde de edebi yazılar var. Karışık bir iş olmuş yani.
Ayrıca Kültür / Sanat Etkinlikleri diye bir bölüm açılırsa bu bölüm Etkinlikler / Konserler , Kültür / Sanat Haberleri ve Sinema / Tiyatro / Televizyon konularının görevini aynı anda üstlenebilir. Yani bölümler biraz daha derli toplu olsun isterim ben.

Ayrıca eliniz değmişken başlık sıralama fonksiyonu da eklenirse pek güzel olur. Biliyorsunuz ki bölümlerdeki başlıklar Başlıklar / Cevaplar / Yazar / Görüntüleme / Son Mesaj bilgileri ile gösteriliyorlar sırasıyla. Konuların üstündeki çubuktan mesela "Başlıklar"a tıklayınca alfabetik sıraya göre dizim olsa, "Yazar"a tıklayınca konuyu açan yazar isimlerinin alfabetik sırasına göre dizilse konular... Hani başta bahsettiğim kategorilenme olursa, üstüne üstlük bu fonksiyon da eklenirse, forum kullanışlı bir ansiklopedi olur, istenilen bölüm ve konuya daha çabuk ulaşılabilmesi ve rahat görünümü ile kullanıcıları kendine daha çok bağlar. Ekleme ve düşüncelerinizi beklerim arkadaşlar. İsterim ki forumumuz alanında EN seçkin forum olsun (Fakat bunun için gereken şey çok yönlülük ve sitedeki üyeler hep enstrumanlarla uğraşan kişiler. Mesela Cubase olsun Sonar olsun böyle programlarla ciddi ciddi uğraşan, konusunu sıcak tutan birilerini görmedim ben; bunlarla da ilgilenmeli...). Saygılar.
Başa dön

MÜZİŞİST

Üye

MesajTarih: Pzr Nis 12, 2009 4:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şimdi tam istek/öneri bölümüne müzisyenlern hayatları için özel bölüm açılmasını isteyecektm ki başlığı gördüm
türk-yabancı klasik rock jazz pop vs.
farketmez hepsinin bir arada olup olmaması ama böyle bi bölüm olmalı bence yani genel sohbet bölümünde kaynamamalı bu yazılar
müzisyenlern hayatlarının eserlerinin toplandığı bi bölüm olmalı BENCE
gerek eski gerek yeni müzisyenlerin.................
dekanımız bu konuda ne düşünüyo bilmiorm ama böle bi bölüm açılsa ben seve seve gönüllü olurum öleki sıkılırsınız artık o kadar Razz Gül
çünkü gerçekten çok araştırıyorum ve paylaşmak isterim uygun başlık altında ve de öğrenmek isterim açıkcası
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz