Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Önerilerinizi rica ediyorum

Başlığa cevap gönder    -> Vocal
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

Erolescence

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pzr May 30, 2010 6:53 pm    Mesaj konusu: Önerilerinizi rica ediyorum Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar..Bendeniz pop ve türk sanat müziğine gönül vermiş biri olarak sesim hakkında tavsiyelerinize ihtiyaç duymaktayım.. Uzun zamandır şarkı söylüyorum ama müziğe ayak uydurma konusunda pek başarılı değilim..Müziksiz şarkı söylemek çok kolay benim için ama ne zaman müzik eşliğinde söylemek istesem bir türlü aynı başarıyı yakalayamıyorum..Lütfen bana ne yapmam gerektiği hakkında tavsiyelerde bulununuz.. inanın çok hevesliyim ve buna ihtiyacım var.. işte benim myspace sayfam..

http://www.myspace.com/erolescence

buradan seslendirdiğim şarkıları dinleyip yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi Yahoo Messenger MSN Messenger
Sponsor

BasFlUdi

Fakülteli (1)

MesajTarih: Pts May 31, 2010 3:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Güzel söylüyorsunuz, tebrik ederim. Size tavsiyede bulunacak düzeyde olup olmadığımı bilmiyorum ama seçtiğiniz şarkılarda ritme uymak gerçekten zor. Bir de TSM de deneseniz?
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

Erolescence

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 01, 2010 8:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BasFlUdi yazmış:
Güzel söylüyorsunuz, tebrik ederim. Size tavsiyede bulunacak düzeyde olup olmadığımı bilmiyorum ama seçtiğiniz şarkılarda ritme uymak gerçekten zor. Bir de TSM de deneseniz?

güzel yorumunuzdan ötürü teşekkür ederim..aslında TSM dalında bazı kayıtlarım var ama onları da malesef müziksiz söylemek zorunda kaldım.. Dinlemek isterseniz yayınlamak isterim..Bu arada sizinde kayıtlarınızıda dinledim gerçekten çok güzeller ve baya bir özveri katmışsınız.. sizi tebrik ederim
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi Yahoo Messenger MSN Messenger

BasFlUdi

Fakülteli (1)

MesajTarih: Sal Hzr 01, 2010 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de teşekkür ederim. TSM kayıtlarınızı da yayınlarsanız severek dinlerim. Sorununuz sesi mi yoksa ritmi mi uyduramamak? Eşimin sesi de güzeldir, ama söylenen şarkıya sesini uydurmakta başarılı olamıyor. Ritm sorunu yok. Ama mesela şarkı do'dan söyleniyorsa o aynı şarkıya mi'den eşlik ediyor. Ben miye çıksam o bu sefer sol'e çıkıyor. Oğlumla annesinin bu problemini çözmek icin birkaç kez uğraştık, başarılı olamadık. Bazen aynı sesi tutturduğu oluyor, nasıl yaptığını soruyorum, gırtlağındaki histen ayarladığını söylüyor.

Probleminiz ritmi tutturmakta ise uymak istediğiniz müzikle once bol bol dansedin ya da sallanın derim. Böylece müziğin ritmine iyice alışıp onu otomatikleştirebilirsiniz. Daha sonra da şarkı söyleyerek denersiniz.
Başa dön

Erolescence

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 02, 2010 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BasFlUdi yazmış:
Ben de teşekkür ederim. TSM kayıtlarınızı da yayınlarsanız severek dinlerim. Sorununuz sesi mi yoksa ritmi mi uyduramamak? Eşimin sesi de güzeldir, ama söylenen şarkıya sesini uydurmakta başarılı olamıyor. Ritm sorunu yok. Ama mesela şarkı do'dan söyleniyorsa o aynı şarkıya mi'den eşlik ediyor. Ben miye çıksam o bu sefer sol'e çıkıyor. Oğlumla annesinin bu problemini çözmek icin birkaç kez uğraştık, başarılı olamadık. Bazen aynı sesi tutturduğu oluyor, nasıl yaptığını soruyorum, gırtlağındaki histen ayarladığını söylüyor.

Probleminiz ritmi tutturmakta ise uymak istediğiniz müzikle once bol bol dansedin ya da sallanın derim. Böylece müziğin ritmine iyice alışıp onu otomatikleştirebilirsiniz. Daha sonra da şarkı söyleyerek denersiniz.

Hocam benim de problemim aynı sayılır sanırım ritmi yakalamakta bazen gecikiyorum sonra yetişmeye çalıştığımda ses tonumda ani değişiklik oluyor..Demek eşinizin ve oğlunuzun seside güzel..maşallah siz ailece müziğe meyillisiniz...Allah nazarlardan korusun
Başa dön

BasFlUdi

Fakülteli (1)

MesajTarih: Prş Hzr 03, 2010 2:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Güzel cevabınız ve dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Demek dikkatinizi ritme verdiğiniz zaman ses tonunuz değişiyor. Size tavsiye edebileceğim 3/4 luk şarkılarla başlamak, mesela Bir Alev Bir Işık, Hani O Bırakıp Giderken Seni.
Bir müziğe eşlik etmeden once bol bol dinleyip ritmi ile dans ederek veya tempo tutarak bütünleşebilirseniz ritim korkulu rüyanız olmaktan çıkar, otomatikleşir. Ritme konsantre olmak zorunda kalmayınca ses tonunuzu daha iyi kontrol edersiniz.
Başa dön

do_re_mi

Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 06, 2010 2:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar,

güzel bir sesiniz var gerçekten ama sizin de farkında olduğunuz gibi biraz amatör söylüyorsunuz. Kulağınız biraz zayıf sanırım.

İlk tavsiyem bir şan hocasıyla çalışmanız. Eğer bu imkanınız yoksa herhangi bir enstrümanla nota nota hem çalıp hem söylemeyi deneyin, kulağınızı geliştirecektir (eğer enstrüman çalan tanıdığınız da yoksa öğrenmenizi tavsiye ederim Wink)

Arkadaşlar ritmi yakalayınca notaları da tutturacağınızı söylemişler ama bunun olacağını hiç zannetmem, bunlar çok farklı şeyler. Ritm için ayrıca çalışmanız gerekiyor. Söylemek istediğiniz şarkıların kaydına eşlik etmeyi deneyebilirsiniz, ritm duygunun bununla gelişir.
Başa dön

BasFlUdi

Fakülteli (1)

MesajTarih: Pzr Hzr 06, 2010 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili Erolescence, Do_Re_Mi kulağınızın biraz zayıf olduğunu yazmış ama moralinizi bozmayın, en azından benimkinden iyi. Benim kayıtlarımı beğenmiştiniz. Ben müzik eşliğinde söylememe rağmen ses tonumu sizin kadar iyi tutturamıyorum. Yaptığım kayıtlarda diğer izleri susturup sesimi solo dinlediğim zaman sayısız hata buluyorum. Sizde ise hatalar tek tük. Ustelik müziksiz söylüyorsunuz. Benim kulağım zayıf sayılmaz, nereden biliyorum, udumda kemanımda tek telin sesini aldıktan sonra geri kalan telleri birbirine göre kulaktan akord edebiliyorum. Tuner ile kontol ettiğim zaman doğru akord etmiş olduğumu görüyorum. Sizin kulağınız kesinlikle benimkinden iyi.

Do_re_mi'nin yazdığı gibi ritm ile notanın farklı olduğunu ikimiz de biliyoruz ve ben aksini ima etmedim. Ama siz ne demek istediğimi anladınız. Ritme konsantre olduğunuz zaman sesinizin tonu değişiyor, o halde ritme konsantre olmayacaksınız. Bunun icin de ritmin zihninizde otomatikleşmesi lazım. Arabada da debriyaj ve direksiyon ayrı şeyler ama direksiyonu iyi kullanabilmek icin önce debriyajı otomatikleştirmek lazım.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz