Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Şarkı Söyleme Sanatı hakkında

Başlığa cevap gönder    -> Vocal
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

Blackrose_m

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Çrş Nis 06, 2011 11:25 am    Mesaj konusu: Şarkı Söyleme Sanatı hakkında Alıntıyla Cevap Gönder

Amatör ve profesyonel şarkıcılara eğitim veriyorum.

Bu konudaki bütün sorularınızı bana sorabilirsiniz...

Şan Hocası olduğunu iddaa eden kişilerin yüzde 90'ı bu iş hakkında en ufak bir fikre sahip değildir.

Türkiye'de bu alanda en ünlü isimlerden biriyim...
Her konuda bana danışabilirsiniz.

Murat Orancı

Sponsor

berkecan111

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 4:35 am    Mesaj konusu: Re: Şarkı Söyleme Sanatı hakkında Alıntıyla Cevap Gönder

murat bey merhabalar, benim sormak istediğim birkaç şey var. bir mikrofon ayarı nasıl yapılmalıdır? ve şarkı söylerken sesi nasıl kullanmalıyız? yani nerede sesi yükseltip nerede alçaltacağımızla ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

Shakaty

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 7:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet diyaframımızı nasıl kullanabileceğimiz hakkında azıcık bilgi verebilir misiniz Smile
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

Blackrose_m

Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 10:20 pm    Mesaj konusu: Re: Şarkı Söyleme Sanatı hakkında Alıntıyla Cevap Gönder

berkecan111 yazmış:
murat bey merhabalar, benim sormak istediğim birkaç şey var. bir mikrofon ayarı nasıl yapılmalıdır? ve şarkı söylerken sesi nasıl kullanmalıyız? yani nerede sesi yükseltip nerede alçaltacağımızla ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim

Sesinizi yükseltip alçaltmanız parçanın gidişatına müziğe esere göre değişmekle birlikte genelde müzik cümleleri yumuşak bitirilmelidir...Mikrofon ayarları sesi doğal şekilde alacak biçimde ayarlanmalı bas frekanslar çok yükseltilmemeli bu gereksiz bir uğultu olarak duyulmasına ve söylenilen sözcüklerin net duyulmasını engellemektedir.Fakat sesinizin kendi dinamiklerine göre ayarlamak en doğrusu mikrofonun gain i yeterince açık olmazsa vokal mikrofona çok yakın söyleme ihtiyacı hissedebilir bu da yine sesin boğulmasına ve sözcüklerin anlaşılabilirliğini yitirmesine neden olur...

Blackrose_m

Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 10:26 pm    Mesaj konusu: Diyafram Alıntıyla Cevap Gönder

Shakaty yazmış:
Evet diyaframımızı nasıl kullanabileceğimiz hakkında azıcık bilgi verebilir misiniz Smile

Diyafram kullanımı ve karın kaslarının kullanımı çok önemlidir özellikle tiz seslere gittikçe diyaframın işlevi daha da belirginleşir.Diyaframı doğru kullanan sanatçıda gözlenen fiziksel özellikler şunlardır ellerinizi belinizin biraz üstüne arkaya sırtınıza doğru kaburga kemiklerinize dayayın ve uzun bir ses verin nefesiniz bitene kadar devam edin bu esnada eğer doğru kullanıyorsanız nefesinizi kaburga kemiklerinin dışarı doğru genişlediğini hissedebilirsiniz bu çok ufak bir harekettir ama elinizle hissedebilirsiniz...Genelde bu yanlış bilinir nefes verirken küçüldüğü zannedilir fakat nefes verirken yani sesi uzattığınız esnada genişler ....Sesinizi yormadan bunu denemek istiyorsanız önce sssssssssssssss şeklinde ses vererek s harfini uzatabildiğiniz kadar uzatın nefes bitene kadar genişlemeyi hissedeceksiniz...

eren1488

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 11, 2011 4:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

murat abii sormak istedgm bi konu var sizee sarkı ve turku soylerken sesimi kullanamıyorum net sesler cıkaramıyorum ne gibi tavsiyeleriniz olabilir birde diyafram kullanma ve geliştirme egzersizleri vereblirmisiniz simdiden teşekkürler
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz