Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Sahne Korkusu

Başlığa cevap gönder    -> Vocal
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

müzisyenkız24

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 11:58 am    Mesaj konusu: Sahne Korkusu Alıntıyla Cevap Gönder

Benim sesim çok güzel. Piyano çalabiliyorum. Seyirci olmadığında çok güzel çıkıyor sesim ama seyirci olduğunda sesim titriyor ve çok tiz çıkıyor. Lütfen yardım edin! Sad
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Sponsor

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 3:18 pm    Mesaj konusu: Re: Sahne Korkusu Alıntıyla Cevap Gönder

Fakülte'ye hoş geldiniz!  Smile

Burada aynı konuya ilişkin bir arkadaşımızın önerileri var :

http://www.muzikfakultesi.com/portal/image-vp258289.html#258289

Aynı başlığın altında sizin de mesajınız bulunduğuna göre, onları okumuş olmalısınız. Acaba denediniz de yararını mı görmediniz?

Özellikle şu "Önce ailenin yanında, daha sonra arkadaşlarının yanında söyleyerek başlayabilirsin" önerisi yararlı olabilir.

"Heyecan kontrolü" söz konusu olduğunda; önce rahat koşullarda başlayarak, "alışıp-kanıksama" yoluyla aşama aşama zorlu koşullara doğru geçiş yapmak etkili yöntemlerden biridir.

Kendinize yakın bulduğunuz birisinin yanında ya hiç heyecanlanmazsınız, ya da bu heyecan çok az olur. Buna iyice alıştıktan sonra, izleyici kitlenizi birkaç kişi daha çoğaltır, araya daha az samimi olduğunuz bir-iki kişi daha eklersiniz, bu böylece aşama aşama gider...

Ama tabii "at suya, yüzmeyi öyle öğrensin!" şeklinde bir takım yaklaşımlar da var.  Smile

Bir de, azıcık mizahi yönü de bulunan şöyle bir şey olabilir: 3-5 kişi beraberce şarkı söylerken, "nasıl olsa sesim arada kaynıyor" duygusuyla insan daha rahat olur. Böyle küçük topluluklar içinde söylerken (arkadaşlarınızı önceden tembihleyip) sizin bilmediğiniz belirsiz bir anda susmalarını sağlarsınız (kendinizi sabote etmiş olursunuz Smile ) , tek başınıza kalınca şarkıyı sürdürüp bitirirsiniz.

Doğrusu bunun işe yarayacağından yüzde yüz emin değilim, belki "her an susabilirler" şeklinde ayrı bir heyecana yol açabilir. Ama denemeye değer bence. Hem bunu sizinle benzer durumdaki birkaç arkadaşınızı da işe dahil ederek yaparsanız, eğlenceli bir oyuna da dönüşebilir. Yani, bazen de onlar tek başlarına kalıp söylerler.

Umarım başka öneriler de gelir ve umarım yararını görürsünüz,  müzikle kalın!..

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

müzisyenkız24

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 3:26 pm    Mesaj konusu: Teşekkürler Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler, önerilerinizi uyguladım. Pazartesi günü gurubumuzu müzik öğretmenine göstereceğiz. Beğenirse, beni çok güzel günler bekliyor. Smile
Başa dön

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 6:00 pm    Mesaj konusu: Re: Teşekkürler Alıntıyla Cevap Gönder

Umarım her şey beklentileriniz doğrultusunda gelişir. Hem Pazartesi gününe kadar alıştırmalar yapmak için daha önünüzde fırsat da varmış, öyle görünüyor.

Müzikle kalın!..  Smile

Başa dön

müzisyenkız24

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 7:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

Umarım her şey beklentileriniz doğrultusunda gelişir. Hem Pazartesi gününe kadar alıştırmalar yapmak için daha önünüzde fırsat da varmış, öyle görünüyor.

Müzikle kalın!..

Teşekkürler, zaten benimle aynı sorunu olan kişiyle iletişime geçtik. Birlikte bir grup kurduk. Hem de çok ii anlaştık. En iyi arkadaş olduk bile diyebilirim. Smile
Başa dön

Müzisyen2

Üye

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 7:56 pm    Mesaj konusu: mrb Alıntıyla Cevap Gönder

mrb bnm cnm arkadasım (bu arada bn o topluluk onunda sarkıyı söleyemeyen kızım. hatta müzisyenkız24 le aynı sınftayız ve aynı okuldayız. butun sınıflarımız aynı yeni farkettik birbirimiz oldugunu Smile. Ha birde grunta bn hem solistim hemde gitaristim)
Başa dön

müzisyenkız24

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 8:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

mrb bnm cnm arkadasım (bu arada bn o topluluk onunda sarkıyı söleyemeyen kızım. hatta müzisyenkız24 le aynı sınftayız ve aynı okuldayız. butun sınıflarımız aynı yeni farkettik birbirimiz oldugunu . Ha birde grunta bn hem solistim hemde gitaristim)

Ben de solistim, aslında piyano da çalabiliyorum ama başka bir piyanstimiz var Smile
Başa dön

müzisyenkız24

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 8:03 pm    Mesaj konusu: Grup Kurmak Alıntıyla Cevap Gönder

Bir sürü arkadaşımız (hattta müzik aleti çalamayanlar ve sesleri güzel olmayanlar bile) gruba katılmak istedi. Biz de kabul ettik ama çook zaman kaybettirdiler. Müzisyen2 hangi arkadaşlarımız olduğunu biliyorsun değil mi?
Başa dön

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 8:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Oooo...  Müzisyenlik, arkadaşlık, dayanışma... Hepsi burada!  Smile

Artık burası sahne heyecanı yaşayan başka arkadaşların da uğrak yeri olur, siz de onlara yardımcı olursunuz.

Ben sizi başbaşa bırakıp, izin istiyorum.  Smile

Müzik dolu günler!..

Başa dön

Müzisyen2

Üye

MesajTarih: Cum Oca 18, 2013 11:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cok tesekkur ederiz "lasido". Bize cok yardımın oldu Smile Evet müzisyenkız24 o kızların adıni tabiikide biliyorum hatta isim vereyim mi? Ece K.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz