Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

öğretmenlik ve Konservatuar hakkında kafama takılan soru ?

Başlığa cevap gönder    -> Müzik Öğretmenleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

olkancan

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pzr Ekm 28, 2012 12:55 am    Mesaj konusu: öğretmenlik ve Konservatuar hakkında kafama takılan soru ? Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba 20 yaşındayım lise zamanlarında davul çalıyordum ve liseden mezun olduktan sonra davul çalmaya devam ettim fakat 1 süre sonra amatör olarak bir yere varamayacağımı düşündüğüm için müzik öğretmeni olmaya karar verdim ve 2012 nisan ayından beri şan dersi almaya başladım davul geçmişim olduğu için ritim tekrarı gibi şeylerde sıkıntı olmuyor fakat piyano geçmişim olmadığı için 3-4 ses gibi olayları tam yapamıyorum dikte solfej gibi şeylerin sınavlarda zor olduğunu söylüyorlar bu yüzden gözüm biraz korkuyor o yüzden konservatuar da temel bilimler bölümüne girmeyi düşünüyorum müzik öğretmenliği sınavına göre çok çok daha kolay gözüküyor şuan ki bilgimle kazanabilecek düzeyde olduğum okullar var örneğin antep gibi.

sorum şu. derslerinde dikte solfej gibi eğitimler var ben bu bölüme girip 2 sene okuyup daha sonra okulu dondurup tekrar müzik öğretmenliği sınavına girmeyi düşünüyorum hem daha iyi kulağım ve daha iyi bilgim olur. eğer bu sene kazanamazsam seneye tekrar dershane ve aldığım kursa devam etmiş olacağım o yüzden bu konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

bu arada neden 1 değilde 2 derseniz kendimden tam emin olduğum zaman ne zamansa o zaman girmeyi düşünüyorum belki okulu bitirir ondan sonra girerim o belli olmaz.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

pastewhite

Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 28, 2012 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Temel Bilimler Bölümlerinde ağırlıklı olarak Türk Müziği solfej dersleri okutulur . Bir davulcu olarak ilgilendiğiniz türün Halk Müziği olduğunu düşündüğümden söylüyorum, bence siz Temel Bilimler Bölümü'nü tercih etmeyin. Çünkü bu bölümde ilk 2 sene Halk Müziğine dair herhangi bir ders görmüyorsunuz.

okulu dondurup müzik öğretmenliğine geçiş yapmak zamanı geldiğinde epey zorluk çekeceksinizdir, çünkü öğretim programında ortak ders neredeyse hiç bulunmuyor.
Bunun yerine eğitim fakültesi sınavlarına iyice hazırlanıp direkt o yoldan gitmenizi öneririm.

Temel Bilimler mezunları ayriyeten artık pedagojik formasyon belgesi alamamaktadır. Muhtemelen biliyorsunuzdur bunu fakat yine de hatırlatmak istedim çünkü Temel Bilimler mezunu arkadaşlarımız kara kara kendilerine nerede iş bulacaklarını düşünmektedirler.

İyisi mi siz enstrümanınıza ayıracağınız değerli zamanları iki bölüm arasındaki farkı kapatmaya harcayacağınıza, şimdiden eğitim fak. sınavlarına hazırlanın. Kalan zamanda da enstrümanist çevre edinip, davulda kendinizi geliştirin.

İyi geceler dilerim.
Başa dön

olkancan

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 29, 2012 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pastewhite yazmış:
Temel Bilimler Bölümlerinde ağırlıklı olarak Türk Müziği solfej dersleri okutulur . Bir davulcu olarak ilgilendiğiniz türün Halk Müziği olduğunu düşündüğümden söylüyorum, bence siz Temel Bilimler Bölümü'nü tercih etmeyin. Çünkü bu bölümde ilk 2 sene Halk Müziğine dair herhangi bir ders görmüyorsunuz.

okulu dondurup müzik öğretmenliğine geçiş yapmak zamanı geldiğinde epey zorluk çekeceksinizdir, çünkü öğretim programında ortak ders neredeyse hiç bulunmuyor.
Bunun yerine eğitim fakültesi sınavlarına iyice hazırlanıp direkt o yoldan gitmenizi öneririm.

Temel Bilimler mezunları ayriyeten artık pedagojik formasyon belgesi alamamaktadır. Muhtemelen biliyorsunuzdur bunu fakat yine de hatırlatmak istedim çünkü Temel Bilimler mezunu arkadaşlarımız kara kara kendilerine nerede iş bulacaklarını düşünmektedirler.

İyisi mi siz enstrümanınıza ayıracağınız değerli zamanları iki bölüm arasındaki farkı kapatmaya harcayacağınıza, şimdiden eğitim fak. sınavlarına hazırlanın. Kalan zamanda da enstrümanist çevre edinip, davulda kendinizi geliştirin.

İyi geceler dilerim.

öneriniz için teşekkürler ben daha fazla sene kaybım olmasını istemiyorum açıkçası bu sene kazanamazsam tekrar otur bir daha çalış insana ölüm gibi geliyor (ygs kısmı) kafanızda girmesi fazla zor olmayan derslerinin bana ileride fayda sağlayacağı bölüm var mıdır acaba ?
Başa dön

pastewhite

Üye

MesajTarih: Pts Ekm 29, 2012 6:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Müzik öğretmeni olmaya karar vermişsiniz. Davulda da ilerlemek ve bildiklerinizi unutmamak niyetindesiniz. Sonuç olarak size ya Konservatuvarların vurmalı çalgılar bölümlerine girmenizi ve bitince pedagojik formasyon almanızı, ya da dediğim gibi eğitim fakültesine gidip müzik öğretmenliği okumanızı önerebilirim.

Zaten bu iki şeyi yapıp üzerine bir de Temel Bilimler derslerini yüklenmeniz boşuna ve yazık olur.
Tekrar oturup çalışmak ölüm gibi geliyorsa, emin olun bu daha da zor gelir Neutral

Yerinizde olsam enstrüman bölümüne girerdim.
Başa dön

olkancan

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 29, 2012 7:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vurmalı çalgılar bölümünde dikte filan soruyorlarmış baktım'da dikteyi becerebilsem öğretmenlik sınavına girerim rahat bir şekilde :/
Başa dön

pastewhite

Üye

MesajTarih: Sal Ekm 30, 2012 4:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Müzik öğretmeni olacaksanız en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri dikte ama.
Bu konuda kendinizi geliştirin bence. Müzisyenliğinize çok faydalı olur.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz