Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Nota bilmeden Keman ögrenmek

Başlığa cevap gönder    -> Özel Ders Verenler - Almak İsteyenler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

Loggy

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Ksm 10, 2009 3:56 pm    Mesaj konusu: Nota bilmeden Keman ögrenmek Alıntıyla Cevap Gönder

Herseyden önce böyle bir siteyi hazirlayan arkadasa cok tesekkür ediyorum. Siteniz gercekten cok güzel. Tesekkürlerim tabiki sadece Siteyi düzenliyen dostumuza deyil, Siteyle ic ice ilgilenen moderatörler ve ilgilenen arkadaslara da geliyor. Bugün ilk defa girdim siteye ve gercekten 2-3 saat bakindim okudum... cok hosuma giti... Fazla uzatmadan sorumu da sormak istiyorum... Kendim ufak yastan beri Klavye caliyorum. Hic ders yada bir hocaya gitmedim. Kendi kendime calmayi akorlari ögrendim. Dügünlerde Nisanlarda vs. buna benzer eglencelerde hem caliyor hem solistlik yaparak sahne aliyorum. Müziye olan sevgimden dolayi evimde cesitli enstrumanlar bulunuyor UD,Keman, Zurna, Davul, Baglama, gibileri bir kaci...Baglamayi da tek tük de olsa cala biliyorum. Ama aralarinda birtanesi varki kiz gibi gözümden sakiniyorum " KEMAN " cok calmayi istiyorum ve bugüne kadar daha cok klavye ve baglamaya zaman ayirdim. Bunu da bu arada berlirtmek istiyorum Notayla calmiyorum. Bir yandan calisiyor ve evliyim artik kendimi daha cok kemana yöneltmek istiyorum ama dedigim gibi Nota bilmiyorum. Nota bilmeden keman ögrene bilirmiyim? Sizce en cazip nasil baslamaliyim ? bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim... Simdiden tesekkürlerimi sunuyorum...
Sponsor

alkinalper

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2009 4:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anladığım kadarıyla müzik kulğınız var.bence çalabilirsiniz.bende nota bilmiyorum,ama saz çaalıyorum uzun zamandır.kemana yeni başladım ve şuana kadar herşey beklediğimden daha kolay gitti.profesyonel olarak çalmak gibi bir niyetim de yok.YAPABİLİRSİN Smile
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

reaction

Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2009 8:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

notasız ilerlemek zor olur. ayrıca insan beyni sınırlı bildiğiniz gibi. bir şarkı çalmak için onu çıkartıp ezberlemelisin. ama nota bilirsen önüne koyulan her şarkıyı çalabilirsin.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

muratkokey

Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2009 8:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle merhablar ... nasılki klavyeyi nota bilginiz olmadan çalabildiyseniz kemanıda çalabilirsiniz ! . sanırım piyasada müzisyenlik yaptıgınız ıcın piyasa kulagınız ve bılgınız iyi ama keman başka ensturumanlara benzemez perdesiz bir calgı ve aynı zamanda teknik anlamda cok calısma ıstıyor yay kulanımı çok önemli egerki yardım alabilecegınız bir kişi yanınızda olursa ögrene bilecegınızı dusunuyorum Smile
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

reaction

Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 15, 2009 9:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet kemanda teknik çok önemli. yay geçmek hatta kemanı tutmak bile öğreniliyor.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

Loggy

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 16, 2009 1:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gecen gün bir siteden Kemanin tutuslarin ve notalarini ögrendim. Bunu insallah orgla beraber yavas yavas calisa calisa ögrenicem... Kulagim cok saglam oldugunu söylerler... Sizce böyle calisarak nekadar süre icerisinde "kendime kadar " yani professionel olarak düsünmüyorum cala bilirim ?
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz

Güvenlik Sistemi CBACK CrackerTracker