Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Kutsi

Başlığa cevap gönder    -> Sanatçı ve Gruplar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

küboşing

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cum Tem 29, 2011 3:46 pm    Mesaj konusu: Kutsi Alıntıyla Cevap Gönder

KUTSİ

[bBİYOGRAFİ

Baba Adı:Şinasi
Anne Adı:Hatice
Kız Kardeşinin Adı:Müge
Medeni Durumu:Evli
Doğum Yeri:Malatya
Mezun Olduğu Lise:Ayrancı Lisesi
Kan Grubu:A RH(+)
Ayakkabı Numarası:43-44 kalıbına göre

16 Mart 1973 Malatya Kanalboyu'nda ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.Gerçek adı Ahmet Kutsi
Karadoğan'dır.Müge adında bir kız kardeşi var.Çocukluğu Ankara'da geçti.Ayrancı lisesi mezunudur.
17 yaşında Ankara Kızılay'da oynadığı Kazı Kazan'dan çıkan para ile ilk gitarını aldı.İlk olarak bir pizzacıda sahne almaya başladı ve sahne çalışmalarına yıllarca devam etti.
2000 yılında İstanbul'a gelerek ilk albümü Aşk Payını Aldı'yı Erol Köse Productıon etiketi ile 21 gün gibi çok kısa bir süre içinde çıkarmayı başardı.Bu albüm beklentileri karşılamadı ve asıl çıkışını 2005 yılında yine Erol Köse etiketi ile çıkardığı 'Sanane' isimli albümü ile yaptı.Bu albümde 3 akustik olmak üzere 16 şarkı bulunmaktadır.Albümde birden çok hit parçaya imza atan Kutsi bütün dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır.Albümde "Sanane,Aşkın Gururu ve Geçer" şarkılarını kliplendirdi.Sanane şarkısının patlaması üzerine albümünde diğer bombalar arka arkaya geldi ve albümdeki diğer şarkılarda kısa süre içinde dillere dolanmaya başladı.Petek Dinçöz'le yaptığı Doğum Günü düeti Kral Tv Video Müzik Öldüllerinde 'Yılın Düeti' ödülüne layık görülünce Kutsi'nin sanat dünyasında saygınlığı arttı ve başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde çıkmaya başladı.Petek Dinçöz'le beraber çıkardığı 'Kördüğüm' isimli düet albümüde listelerde üst sıralarda yer almayı başarmıştır.Albümde bir kaç versiyonda "Doğum Günü" şarkısını yorumlamıştır.Ayrıca Nalan ile de yaptığı "Balkızın Aşkı" adlı şarkı ile de adını duyurdu.Baha,Nalan,Gülşen gibi sanatçılara verdiği şarkılarda kalitesini gösterdi.2006 yılında Doktorlar isimli dizide "Beyin Cerrahı Doktor Levent Atahanlı" karakteri ile izleyicinin gönlünde taht kurmayı başarmış oyunculukta da başarısını kanıtlamıştır. Kral Tv'de İlan-ı Aşk isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.Kutsi'nin en büyük amacı yaptığı albümlerin bir öncekini aratmamasıydı. 2007 yılında "Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor" albümünü piyasaya sürüldü.Bu albümü diğer albümlerden ayıran en büyük özelliği hiçbir elektronik ve bilgisayar müziğine yer vermeden, tamamiyle canlı müzikten oluşuyor olmasıydı.Bu albüm, Osman İşmen yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde hazırlanmıştır.Albümün iddialı slowlarından "İlanı Aşk" 14. Kral Tv Müzik Ödüllerinde "Yılın Şarkısı" seçilmiş ve başarısını zirveye çıkarmaya devam etmiştir.Düğünlerin vazgeçilmez şarkısı haline gelen İlanı Aşk kısa süre içinde unutulmayacak şarkıların arasına girmiştir.Albümde ilk olarak "Hediyem Olsun" adlı şarkıya klip çekildi.Ardından diğer hit parçalar olan "Olay Olacak Aşkımız, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor ve İlan-ı Aşk" adlı parçaları kliplendirdi.İlan-ı Aşk adı parçasının klip sahneleri oynadığı Doktorlar Dizisinden yapılmıştır.Ayrıca albümde en önemli detaylardan biriside Cengiz Kurtoğlu ile yaptığı "Duvardaki Resim" adlı şarkıda düettir.Kutsi albümde Mustafa Alpagut'un önemli şarkısı "Dertlerimi Zincir Yaptım"ı da başarılı bir şekilde yorumlamıştır.Kutsi 2007 yılının Ekim ayında ‘Görülmüş bir rüyanın gerçekleşmesi’ dediği ‘Gamzeli Sendromlular’ ile tanışmıştır.Ardından 2008 yılının yaz aylarında "Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim" Albümü ile müzik listelerinde zirveye oturdu.Albümde sadece "Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim’ adlı şarkıya klip geldi.Müzik dünyasındaki hızlı yükselişin ardından 30 Ağustos 2008 tarihinde 9 yıllık sevgilisi Sinem Bayraktutar ile Sait Halim Paşa Yalısı'nda dünya evine girmiştir.30 Mart 2009 yılında Doktorlar Dizisinin final yapması üzerine albüm çalışmalarına yoğunluk verdi.2009 yılında Show Tv'de yayınlanan Korolar Çarpışıyor isimli yarışmada memleketi Malatya'yı temsil ederek Malatya Korosu ile birinci olmuştur.Kutsi 24 Eylül 2009 tarihinde dünyaya gelen kızı ‘Ceylin Ada’ ile babalık duygusunu tatmış oldu.Yine aynı yıl "Kahramanlar" adlı bir dizi ile izleyicinin karşısına çıkan Kutsi başarılı polis "Yiğit Özkan"ı canlandırdı.Ancak dizi beklenen ilgiyi seyirciden göremeyince 13 bölümde final yaptı.Ardından 1 Nisan 2010 yılında kariyerinin 5. albümü olan "Bambaşka"yı çıkardı.Albümde "Bambaşka,Zor Olsada,Melek,Kapı Çal" gibi şarkılar ön plana çıktı.Albümde ilk olarak "Zor Olsada" adlı şarkısını kliplendiren Kutsi ardından "Bambaşka" isimli şarkıya klip çekti.Doktorlar Dizisinin yazın yayınlanan tekrar bölümlerinde ciddi anlamda reyting alınması ile Med Yapım diziyi yeniden çekme kararı aldı ve başrolde Kutsi'de oynadı.Eski kadroyu tam anlamda toplayamaması yüzünden eleştiri alan Doktorlar'ın Show Tv'de yolculuğu uzun sürmedi ve 10 bölüm sonunda final yaptı.Ardından Bambaşka albümünden 'Melek' isimli şarkıya klip çekti.Şimdiyse yeni albüm için şarkıları çıkarmaya başlayan Kutsi yeniden iddialı bir şekilde gelmeye hazırlanıyor.

.[/b]
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

küboşing

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cum Tem 29, 2011 4:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALBÜMLER

Aşk Payını Aldı 2000 Erol Köse Productıon

Sevenim Oldu
Haram Olsun
Seninle
Aşk Payını Aldı
Kaderim
Soran Yok
Taka Taka
Büyüme Bebek
Koş Geitr
Nazar
Kar Üstünde
Mümkün Mü

Sanane 2005 Erol Köse Productıon

Sanane
Maktul
Neden Neden
Aşkın Gururu
Ankara
Geçer
Bomboşum Buralarda
Canın Sağolsun
Doğum Günü
Derdini Söyle Bana
Ağlama Kalbim
O Sen Olamazsın
Hançer
Maktul (Akustik Version)
Canın Sağolsun (Akustik Version)
Geçer (Akustik Version)

Ködrüğüm 2006 Erol Köse Productıon

Petek Dinçöz&Kutsi - Kördüğüm (Dizi Film Version)
Petek Dinçöz&Kutsi - Kördüğüm (Dance Version)
Petek Dinçöz&Kutsi - Kördüğüm (Ispanyol Version)
Petek Dinçöz&Kutsi - Kördüğüm (Nostalji Version)
Petek Dinçöz - Git İşine (Aldanırım Sanma)
Petek Dinçöz&Kutsi - Doğum Günün (R&B Version)

Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor 2007 Erol Köse Productıon

Hediyem Olsun
Olay Olacak Aşkımız
Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor
Bugün
Dua Et
Şerefine Sevenlerin
İlan-ı Aşk
Yine Saçlarda Aklar
Posta Kutusuna Bakıver
Sevdiğim İstanbul'a Gelin oluyor
Dertlerimi Zincir Yaptım
Son Perde
Duvardaki Resim
Büyüme Bebek
Günaha Girme
Nokta Koyulacak

Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim 2008 Erol Köse Productıon

Aynadaki Yüzünün Karşılı Benim
Aşık Olmaya Yemin Ediyorum
B Planı
Konuşmayacağım
Ağlama Kalbim
Mutlumusun Güzelim
Aşk Celladı
Helal Etmiyorum
Veda Filmi
Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim (Karaoke)

Bambaşka 2010 Poll Productıon

Bambaşka
Zor Olsa Da
Boya
Melek
Kısmetine Güven
Son Mektup
Tören
Kiracı
20'li Yaşlar
Kapımı Çal
Zor Olsa Da (Version)