Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Klavye çalmak istiyorum (Rock & Metal)

Başlığa cevap gönder    -> Piyano
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

PokerPeekFace

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Çrş Ekm 14, 2009 2:31 am    Mesaj konusu: Klavye çalmak istiyorum (Rock & Metal) Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar 19 yaşındayım şimdiye kadar hiç bir ensturman çalmadım ama başlamak istiyorum.Rock-metal müzik dinlediğim için gitar istedim önce ama farkettimki pek yeteneğim yok.Daha sonra aklıma klavye geldi evde babamın eski yamaha portasound pss-190 klavyesini buldum.Dinleyenler bilir Cradle of Filth in filan arkasındaki klavye inanılmaz hoşuma gidiyor.

Bu klavye başlamak için beni idare edermi?
Nerden başlamalıyım?
Kurs fiyatları ne kadar İzmirde nerden alınır(klasik ya da taverna müziği değil metal müzik yapmak istiyorum)?

Kurs fiyatlarını sordum ama pek kurs alma taraftarı değilim evde öğrenebileceğim setler yada internetten videolu dersler varsa çok iyi olur
şimdiden teşekkürler

Sponsor

PokerPeekFace

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 15, 2009 12:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yokmu rock klavye çalan?

iladiyes

Üye

MesajTarih: Prş Ekm 15, 2009 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım fazla acele etme bence.Genelde burda cevaplar biraz geç gelir.İlk başta bende acele ettim.Fakat boşuna.İnancını kırmak istemem ama 3 haftadır yazdığım soruya hala cevap gelmedi.Sabır sabır.Herşeyin başıdır.... Mr. Green
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

druddy

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 25, 2009 3:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selam...Öncelikle soruna cevap vereyim...Black metal üzerine yoğunlaşmak istiyosan ben sana Korg X5 Synth klavye almanı tavsiye ederim. Paran varsa Korg Triton daha iyi...Korg X5 serisi başlangıç için ideal...Ben Sahnede neredeyse her marka klavyeyi kullandım...Fakat yapmak istediğin tarza en uygun klavye Korg synth klavye serileri...İstediğin gibi ton yazıp kullanabilirsin...Midi kablosu ile bilgisayarda kayıt yapabilirsin...Bu konuda sormak istediğin kafanı kurcalayan soruların için özelden ulaşabilirsin bana...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

mert96

Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2009 3:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hemen soruna cevap veriyim =) kursa gitmene gerek yok evde öğrenebilrsin hangi tuşun hangi nota olduğunu ve porte çizgisinde nerde olduğunu kavrarsan iş biter. bide akorları internetten öğren =) on numara klavye çalarsın tabi uğraş istiyor.. Bravo
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

Berk5

Üye

MesajTarih: Pts Oca 04, 2010 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de taverna haricinde, metalde dahil birçok müzik tarzında klavye çalıyorum. Öncede Söylendiği gibi kursa gitmene gerek yok. herşeyi internetten öğrenebilirsin. Ama elindeki klavyeyle sadece sağ elini geliştirebilirsin bende de eskiden aynı boyda olan Casio Tonebank vardı. Onunla 6-7 sene çaldım ama sadece sağ elimi geliştirebildim sonra standart boy olan 61 tuşlu Casio CTK-800 aldım 2 senedir onu çalıyorum ondaki eğitim sistemi sayesinde işi daha da çözdüm. Bu yaz ise Roland'ın profesyonel ve rock müzikte kullanmak için geliştirdiği Juno serisinden almayı planlamaktayım. Sana tavsiyem başlangıç için amatör orglardan Yamaha ya da Casio'nun 61 tuşluk yani 5 oktavlık klavyelerinden almandır. Zaten 61 tuşlu bir klavyede notalar en baştaki tuştan başlar ve sol elini de geliştirebilirsin senin azmine kalmış ve Akorları da internetten öğrenebilirsin.
E-Chords diye bir site var orda şarkıların akorları var tabi ki dünyaca ünlü metal gruplarının neredeyse tüm şarkıları var klavye akorları ve nasıl basacağında resimli gösterilmiş gerisi senin çabana kalmış. Ben şuan metal gruplarından Metallica Nightwish Rammstein gibi grupların parçalarını çalıyorum ama bahsettiğin grup olan Cradle of Filth'te sitede mevcut tabi ki. Wink

tughan

Fakülteli (4)

MesajTarih: Sal Oca 05, 2010 5:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yamaha MM6, Yamaha MO6, Yamaha Motif XS6, Korg X50, Korg Triton Extreme, Roland Fantom X6, Nordlead 2x virtual analog, Nord Wave vs... bu cihazların tümü işini fazlasıyla görür... Korg Triton iyidir ama LE (light edition) almanı çok tavsiye etmem çünkü basit yapılı bi synthesizerdır.. Adı üstünde zaten 'light edition' , ama sen daha yeni olduğun için bu da kesinlikle işini görecektir... Wink

Saygılar,

Tuğhan.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi AIM Adresi Yahoo Messenger
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz

Güvenlik Sistemi CBACK CrackerTracker