Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Kendimizi Tanıtalım :)
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki  

Başlığa cevap gönder    -> Vocal
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

DEKAN

Site Yöneticisi

Durumu : Offline

MesajTarih: Pzr Tem 02, 2006 12:22 am    Mesaj konusu: Kendimizi Tanıtalım :) Alıntıyla Cevap Gönder

Kendiniz ve yaptığınız işler konusunda bizi bilgilendirdikten sonra sesinizi korumak için ve geliştirmek için neler yaptığınızdan , önerilerinize , yardım taleplerinize kadar her konuda mesaj yazabilirsiniz. Bekliyoruz Wink
Sponsor

paleoant

Aktif

MesajTarih: Pzr Tem 02, 2006 1:49 am    Mesaj konusu: solist mi buyrun benim... Alıntıyla Cevap Gönder

son durock in solistiyim, arkadaslar tek önerim var solist arkadaslara nota ögrenin ve san dersi alin... gerisi yalan...

http://sondurock.muzikfakultesi.com/
http://sondurock.anatolianrock.com
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi MSN Messenger

DEKAN

Site Yöneticisi

MesajTarih: Pzr Tem 02, 2006 1:57 am    Mesaj konusu: .. Alıntıyla Cevap Gönder

Şan dersi şart evet.. Hafife almayın..

HataS

Üye

MesajTarih: Pzr Tem 02, 2006 9:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vokal başlığı açman çok yerinde olmuş ii günler
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

sleepwalker

Üye

MesajTarih: Pts Tem 03, 2006 3:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yoğun istek üzerine açilmasina ön ayak oldugum bu başlik altinda kendimi tanıtmak ve haddim olmadan bi kaç öneride bulunmak istedim Embarassed
6yaşından 10 yaşına kadar TRT çocuk korosunda söyledikten sonra lise yıllarımda çeşitli alternatif rock gruplarında vokal yaptım( ya da yapmaya çalıştım Smile ) lise döneminde tarz değişikliğine giderek klasik müzik-opera vokallerine ilgi göstermeye başladım,bunun önayağı olan sebepse Nightwish tir Smile .Daha sonra 1 yıl TRT gençlik korosunda 1.soprano vokalleri yaptıktan sonra Agora grubnda 6 ay kadar vokal yapma amaçlı bulundum Confused
son 4 aydır şan ve solfej dersleri alıyorum ve yarı zamanlı konservatuvar sınavlarına hazırlanıyorum.Bugğne kadar bilmeden,kulaktan kendi tekniğime göre şarkı söyledim e tabi bu sese zararlı ama eğer ders almadıysanız hiç ve şarkı söylüyorsanız kesinlikle sesinizi zorlayan notalardan uzak durun derim ,belki de böyle yapmam şuanda sesimde hasar olmamasının nedenlerinden biri,ikinci olarak uykunuza önem verin diyebilirim (günde 8 saat uyku şart ),sigara,kahve,aşırı süt ürünleri ve alkolden uzak durun ,bol bol meyve tüketin diyebilirm çünkü beslenme çok önemli sesin korunmasında,bi de konserlerde kesinlikle mikrofonunuz açık olsun monitörsüz kesinlikle söylemeyin (özellikle de metal grubu vokalistleri )sesinizin altyapıya gömülmesine kesinlikle izin vermeyin gerekirse kapris yapın ,şimdiki zmanda isee bi bayan klasik müzik topluluğu kurdum site üyelerinden damla hanım viyolonselde,nihan1911 isimli üyemiz 1.keman ve burçin'in de 2.keman da eşlik ettiği Simbelmyne isimli grubumuzla çalışıyoruz Smile bu grup sanırım istediğim müzikal kariyeri verebilr bana Smile klasik müzik parçaları,metal coverlar ve müzikal parçaları çalışıyoruz şimdilik ama ilerde Türkçe parçaları da ekliycez playlistimize wink

Gül şimdilik bu kadar benden (tecrübelerimden yola çıkarak bu kadarını yazmaya çalıştım Rolling Eyes )

En son sleepwalker tarafından Pts Tem 03, 2006 5:50 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi

burçin

Genel Moderatör

MesajTarih: Pts Tem 03, 2006 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Slm,Ben müzik bölümü öğrencisiyim .1 sene şan dersi gördüm.Şan dersi almak önemli fakat kimden aldığın da önemli. Shocked bunu maalesef iyi yapanların sayısı oldukca az.Sese gerçekten zarar veriyolar.Ses tellerinde aralık yapıyolar .Güzel şarkı söylemek yerine konuşamaz hale geliyor ders alanlar.Ben bu konuda şanslı hissediyorum kendimi çok iyi bir hocam vardı. Bundan ne ders çıkarmalıyız Gül Sesi fazla yormadan ,rahat bırakıp şarkı söylemeliyiz cool
Başa dön

sleepwalker

Üye

MesajTarih: Pts Tem 03, 2006 5:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burçin yazmış:
Slm,Ben müzik bölümü öğrencisiyim .1 sene şan dersi gördüm.Şan dersi almak önemli fakat kimden aldığın da önemli. Shocked bunu maalesef iyi yapanların sayısı oldukca az.Sese gerçekten zarar veriyolar.Ses tellerinde aralık yapıyolar .Güzel şarkı söylemek yerine konuşamaz hale geliyor ders alanlar.Ben bu konuda şanslı hissediyorum kendimi çok iyi bir hocam vardı. Bundan ne ders çıkarmalıyız Gül Sesi fazla yormadan ,rahat bırakıp şarkı söylemeliyiz cool

yaw keşke o hocanın tekniğine ben de alışabilsem be Burçin Sad

veya

http://basakceber.rockmekan.com/
Başa dön

asli592

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 05, 2006 10:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kesinlikle şartt ders alınn vokal müzigi coq ayrı bişedir ben de muzik orencisiyim we şan uzerine egitim alıorum en onemli seylerden birisi eer sesinle bişilere atılmaq istiosan acemi bi şekilde kendi kendine baslamamalısınn cnku sen de eer olan bi ses kabilieti warsa onu yitirebilrsinn ayrıca ergenlik cagında fazla ses zorlanmamalı(bilinçsizce yine)yanii--->şan derslerin oncesi koca bi hamburger yemeden once sesini düşünn:)
Başa dön

dimvision

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 18, 2006 1:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dim vision'ın solistiyim. 7-8 yaşları arasında tobav'ın çocuk korosuna devam ettim. eylül '05 ten beri de tobav'ın gençlik korosundayım. sesim bass.
Başa dön

blood_in_mind

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ağu 03, 2006 1:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bni gruptan attılar Gül
ya bn bu konu hakkında hiçbi eğitim almadım okuldaki türk sanat musikisi dersleri dışında Gül
gruptan atılma nedenim de erkek solist arayışlarıydı
aslen fazla geldim ben gruba Gül
mümkün olsa senfonik+black metal bi grup kurmak istiorm
ama mümkün olamıo işte... Sad
senfonik sölerim çok ii beceririm Gül
ilerde eğitimini de almayı düşünüorum Smile

zumrutyuksek

Üye

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2006 3:37 am    Mesaj konusu: solistlik Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşlar. ben zümrüt. uludağ üniversitesi müzik öğretmenliği mezunuyum. enstrumanım keman ama, ilkokul 5. sınıftan bu yana kendimi hep sahnelerde solist olarak gördüm. babam orkestrada trompet çalardı, ben de şarkı söylerdim. 1994 anadolu güzel sanatlar lisesini kazanana kadar hep amatör olarak ilgilendim solistlikle. sonra lisede kemana ağırlık verdim ve solistliğe bir dönem ara verdim. 1998 yılında uludağ üniversitesini kazandığım andan itibaren bursa'da piayasaya atıldım ve hem solistlik yaptım, hem de keman çaldım. şu anda adana'da ekstra olursa şarkı söylüyorum. bazı arkadaşlarında dediği gibi nota bilgisi şart ama bu sadece solistlik için değil, müzikle ilgilenen her insanın nota bilgisine ve müzikle ilgili her türlü bilgiye sahip olması gerektiğini düşünüyorum. şan dersi alınması gerektiğini zaten söylememe gerek yok. Wink bunun dışında sesimize de dikkat etmemiz gerektiğine inanıyorum. şimdi belli olmasa bile, ilerde bunun ihmalsizliğini çekeceğimizi hepimiz biliyoruzdur. tüm solistlere, saygılarımı sunuyorum. teşekkürler...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

FALLEN

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 05, 2007 2:33 am    Mesaj konusu: MALESEF Alıntıyla Cevap Gönder

İŞİN KÖTÜSÜ BEN HİÇBİRŞEY MEZUNU DEĞİLİM MİLLET ŞURDAN MEZUNUM FALAN BİRDEN MÜZİK KONUSUNDA CAHİL HİSSETTİM VALLA...
NEYSE BENDE SESİ VE GÖRÜNÜŞÜ AMY LEE GİBİ OLAN BİR KIZIM YANİ...İNGİLİZCE SÖYLERİM GENELDE METAL VE ROCK TARZINDA BAKALIM BİR GRUPLA ÇALIŞCAM HERALDE BELLİ DEĞİL DAHA...

Knowing that no one cares
Kimsenin umursamadığını bilerek

Too consumed in their masquerade
Onların maskeli balosunda çok yıpranmış halde

No one sees her there
Kimse orada onu görmüyor

And still she sings
Ve o hala şarkı söylüyor

Til everything burns
Her şeye yanana kadar
Başa dön

Taaark

Üye

MesajTarih: Pts Şub 12, 2007 1:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba ben Burak,İstanbul'da yaşıyorum...Müziği çok seviyorum her türlü müziği dinlemekten çok zevk alıyorum ama söylemeyi daha çok sevdiğim şarkılar,kalbi okşayan slow türkçe pop parçalar.İlk hedefim Boğaziçi'ni kazanmak ve daha sonrasında müziği hayatıma gerçekten sokmak,hayatımı müzik ile yönlendirmek için uğraşacağım.Şu anda şan dersi almaktayım zamanım el verdikçe,ama bu işte gerçekten iddialı olduğumu,olacağımı düşünüyorum Smile Kaliteyi gerçekten yaşatmak istiyorum hem kişilik özellikleri hem de müzikalite açısından piyasadaki yoksunluğu gidermek,müziği sevmek ve sevdirmek istiyorum.İnsanlar ile aynı duyguları yaşamak ve bu yaşancın kaynağı olabilmeği gerçekten arzu ediyorum,sesimin aralığına ve tınısına da güveniyorum.Bu siteyi kuran ve böyle zevkli muhabbet etme ortamı yaratan insanlara da çok teşekkür ediyorum.HERKESE İYİ GÜNLER DİLERİM...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

nagmee

Genel Moderatör

MesajTarih: Pts Şub 12, 2007 12:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hoşgeldin Burak, güzel vakit geçirmen dileğiyle fakültede.. başarılar diliyorum ayrıca,inanmak başarmanın yarısıdır demişler.. Wink

Taaark

Üye

MesajTarih: Sal Şub 13, 2007 12:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hoş bulduk,aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum Smile
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

amore

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Şub 18, 2007 2:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba ben Fulya. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümünde okuyorum(lise son).Okuldaki enstrumanım keman. fakat ben üniversitede opera/şan bölümüne girmek istiyorum istanbul üniversitesi olabilir. şan dersi alıyorum 7 haftadır. Kazanmayı çok istiyorum .. İlerde de üniversiteden sonra en büyük isteğim İtalya'ya gidip orada da bu eğitimi almak .
Başa dön

psychocat

Üye

MesajTarih: Cum Mar 16, 2007 8:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim aslında tanıtıcak pek bişeyim yok ama içimden geldi Smile ben okulda söylüyorum bi tane de arkadaş var elektro çalıo o kadar..ikimize de grup teklifi geldi ama yatılı okul olduğu için kabul edemedik Sad ben şan dersi hiç almadım hatta ne işe yaradığını dahi bilmiorum o derece rezilim yani Gül çooook küçükkene bizimkilerden keman istemiştim ama geçici heves olabilir diye almadılar.bende bu sene aldırdım işte ve bi kaç günde kendi kendime öğrenmeye başladım çok pişman oldular hehehe Gül bi dahaki öğrenci gecesinde hem söylicem hem keman çalcam.sesin nasıl korunması gerektiği konusunda pek bi fikrim yok.ben bağırıyorum sesimin güzel olduğunu söylüyolar.onun için hep bağırıyorum Gül ..bi de şu şan konusunda beni aydınlatırmısınısss Smile

amarilli

Üye

MesajTarih: Prş Mar 29, 2007 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende burda coğuklukta olduğu gıbı keman calarak basladım muzık hayatıma sonra san derslerı almaya basladım hoca kalıtesı bakımından yorumlara katılıyorum cok etkılıyor cunku san cok hassas bır konu ve bıreysel bır sey yanı her ınsanın kendıne gore teknıklerı oluyor bır yerde bırde hocaların ne kadar kalıtelıyse sende o kadar ıyı yetısıyorsunve bu konuda felaketler de var kolaratur olan bır arkadasıma mesela altosun dıye eğıtım verdıler kızın sesı gıdıyordu aman dıkkat deyım.
ben kendımden bahsedeyım bırazda dedığım gıbı uzun zamandır yoğun bır sekılde keman dersı alıyorum bu sene san dersı almaya basladım ızmırın en ıyı hocalarından bırınden dıyebılırım bu konuda sanslı goruyorum kendımı ınsallah seneye de opera bolumune gıdıcem hazırlanıyorum bakalım ne olucak
sıteyı de uzun zamandır goruyordun bır turlu uye olup takıp edemedı sonunda basardım ama eller havaya
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

puff

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 21, 2007 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba herkese:)
ben bilgisayar mühendisliği öğrencisi olmama rağmen müzikle uğraşmaktan büyük zevk alıorum..keman kursuna gidiorum yaklaşık 4aydır..kendi kendime yaptığım ses kayıtlarım var..yabancı türkçe şarkı söylemekten çok mutluluk alıorum:)
Başa dön

Shaddar

Fakülteli (2)

MesajTarih: Cmt Nis 21, 2007 3:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hoşgeldin meslektaşım puff =)

cakcak1988

Üye

MesajTarih: Prş Nis 26, 2007 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

EVET SAN DERSİ ALMAK SART AMA DOGUSTAN GELEN BİR YETENEKTE OLMASI LAZIM
Başa dön

cakcak1988

Üye

MesajTarih: Prş Nis 26, 2007 3:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BEN SAN DERSİ ALMADIM AMA GAYETDE GÜZEL SARKI SÖYLEYEBİLİYORUM
Başa dön

violin melike

Fakülteli (6)

MesajTarih: Prş Nis 26, 2007 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslında şan dersi almak şart ama imkan durumları var tabi ama hakikaten san dersi almayıda çok güzel okuyan çok arkadaşı var
Başa dön

Lawinya

Genel Moderatör

MesajTarih: Cmt May 05, 2007 6:35 pm    Mesaj konusu: !! Alıntıyla Cevap Gönder

selam ben dilara daha bgn kayıt oldum bu siteye noexit'ın yoğun isteği üzerine bişeyler yazıyım dedim Gül bende müzikle ilgili hiçbir okuldan mezun değilim çok isterdim tabi girmeyi ama ailewi durumlar tahmin edersiniz...ama iyi şarkı sölerim hatta şarkı sölemeden geçirdiğim bir dk bile yoktur..amatör olarak gitar çalıyorum ama tabi çok ii çalanlarını gördüm onlar kadar olamam gibi geliyo..açıkçası müzik hakkında hiçbir faaliyet gösteremiyorum dışarıda çünkü öss elimi kolumu bağlıyo..neyse çok uzattım lafı..buda bendendi işte...
Beni sensiz bıraktın,beni sensiz bıraktın...
........................................
Başa dön

NoExit

Fakülteli (3)

MesajTarih: Cmt May 05, 2007 6:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aramıza hosgeldin...muzikte bazen profesyonel olmak gerekmez..duygular konusur..senin duygularını ben gayet iyi biliorum..Smile
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz