Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

kabak kemane derisi

Başlığa cevap gönder    -> Diğer Enstrümanlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

maestro35

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pts May 05, 2008 10:50 pm    Mesaj konusu: kabak kemane derisi Alıntıyla Cevap Gönder

hangi deriden daha iyi ses alırız
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

senturk_tr

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pts May 05, 2008 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş benim ki yürek zarı en çok o yaygın bildiğim kadarıyla.Mersin balığı derisinden yapılanlar varmış onu hiç bilmiyorum. Benim hocam kuzu derisinden denedi sesi yürek zarından yapılana göre daha az çıkıyo ben ençok yürek zarından yapılanı beğendim
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

ulaş ılgaz

Üye

MesajTarih: Çrş Mar 04, 2009 10:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şentürk kardeş, kendi kemaneni yapmayı denedin mi hiç?Eğer denemediysen, şiddetle öneririm çok zevkli bir uğraş.Bu arada, üçüncü kemaneme başlamayı düşünüyorum . Yeni kemanemi yaparken fiziki olarak bazı yenilikler denemeyi düşünüyorum.Senin de fikirlerinden yararlanmak isterim.Örneğin benim aklıma gelen yenilikler; gitar burgulu,abanoz tuşeli,fiksli,3 telli,5 telli gibi değişiklikler... Sen de daha farklı şeyler önerebilirsen ufkumu açmış olursun.Önerilerini bekliyorum.

İlk yaptığımı bir arkadaşıma hediye ettim, çok iyi de olmamıştı .İkincisi önümüzdeki hafta bitecek diye umuyorum .Birkaç resmini sitede paylaşıp, bu konuyla ilgilenen arkadaşlardan, görüş ve önerilerini isteyeceğim ama sanırım senden başkası da kabak kemaneyle ilgilenmiyor.

Kemane yapmaya uğraşman konusunda da ısrarcıyım.

luthiertürkel

Aktif

MesajTarih: Çrş Mar 04, 2009 11:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle yürek zarı

Yazdıklarım enstrumanların malzeme kalitesi ve yapısal özellikleri ile ilgilidir.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Üyenin web sitesi

senturk_tr

Fakülteli (3)

MesajTarih: Prş Mar 12, 2009 5:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ulaş ılgaz yazmış:
Şentürk kardeş, kendi kemaneni yapmayı denedin mi hiç?Eğer denemediysen, şiddetle öneririm çok zevkli bir uğraş.Bu arada, üçüncü kemaneme başlamayı düşünüyorum . Yeni kemanemi yaparken fiziki olarak bazı yenilikler denemeyi düşünüyorum.Senin de fikirlerinden yararlanmak isterim.Örneğin benim aklıma gelen yenilikler; gitar burgulu,abanoz tuşeli,fiksli,3 telli,5 telli gibi değişiklikler... Sen de daha farklı şeyler önerebilirsen ufkumu açmış olursun.Önerilerini bekliyorum.

İlk yaptığımı bir arkadaşıma hediye ettim, çok iyi de olmamıştı .İkincisi önümüzdeki hafta bitecek diye umuyorum .Birkaç resmini sitede paylaşıp, bu konuyla ilgilenen arkadaşlardan, görüş ve önerilerini isteyeceğim ama sanırım senden başkası da kabak kemaneyle ilgilenmiyor.

Kemane yapmaya uğraşman konusunda da ısrarcıyım.

yok denemedim maalesef. Vakit biraz sıkıntı. Ama benim de sesini,desenlerini, rengini vs. kendime göre yapmak özentim ama biraz bu yolda pişmem gerekli Smile farkediyorum sesi bazen yeterli gelmiyor falan gibi ihtiyaçlar doğuruyor.Belki bi gün canıma tak ederde başlarım kendim yapmaya Smile Benim kabak kemane yapan hocam vardı yaptıklarının bi kısmının seslerine bakma fırsatım oldu. Keçi derisinden, darbuka filminden ve yine yürek zarından yaptıklarına baktım işin doğrusu yürek zarı daha içli geldi tabi biraz kişisel zevk meselesidir...Bide bağlamalarda kullanılan malzemeyi(eşik altına yani derinin yerine) kabak kemane de denemesini hocama önerdim fakat bi türlü yanaşmadı Gül bide can direği ona sesi nasıl olur onu çok merak ediyorum...
Bide kullanılan teller ilk kullandığımdan beri 0,18-0,20-0,28- kalın bam, bağlama tellerini kullanıyodum fakat bi programa çıktım provalarda sesi neredeyse hiç çıkmıyordu Confused bende ilk iki teli biraz daha kalınlaştırdım tam hatırımda değil ama -kalın bam- hariç bütün tellerini 3 er 4 er mm yükselttim ve sesi biraz daha oturdu ve yükseldi. Tabi programda yine sesini kimse duymamış Sad Yptığın kemamenelerin resmini paylaşırsan çok memnun olurum...
Başa dön

ulaş ılgaz

Üye

MesajTarih: Pts Mar 23, 2009 3:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şentürk, ben dominguez keman telleri taktım ses daha tatminkar gibime geldi. Tel ucuz bir takımdı ama olsun.Ufak tefek rötuşlar kaldı onları da bitirince resimleri paylaşmayı düşünüyorum.Bu arada elimde yürek derisi kalmadı, normal deriyle yaptım bunu.Ama şuan kullandığım deriyi değiştireceğim.Yani idareten böyle.
Kabağı ve tüm parçaları gomalak kullanarak cilaladım.Ciladan önce kabağı iyice zımparaladım ses resmen değişti.

senturk_tr

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pts Nis 20, 2009 12:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abi deri önemli ya. Ama tellerinde kalınlığıyla çok oynadım 4. kalın bamı, inceltecem. ses alamıyorum çünkü. O dediğin telleri de bi deneyim...Resimleride bekliyorum abi. kolay gelsin...
Başa dön

R17_fenerkolik

Üye

MesajTarih: Prş Tem 02, 2009 9:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben calmıyorum ama merak ettim simdi. Oncedende gormustum bu konuyu ama mesajının ustunden fazla zaman gecmedi diye yazmadım. Zaten boyle ilginc ensturmanlara karsı ilgim vardır..
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz

Güvenlik Sistemi CBACK CrackerTracker