Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Boston USA Sol Klarnet ve İlk Başlangıç...

Başlığa cevap gönder    Üflemeli Çalgılar -> Klarnet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

ali.ksk

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cum Ağu 29, 2008 7:12 pm    Mesaj konusu: Boston USA Sol Klarnet ve İlk Başlangıç... Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba abiLerim,akranLarım,kardeşLerim... daha 2.mesajımda buraya bunu yazmak ne kadar samimi bilmiyorum ama klarnet ile ilgili çok bilmek istediğim şey var ve bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

Exclamation 1 Aydır nota dersi aldım ve şimdi nota derslerim bitti makam derslerini alıcam fakat makam derslerinden sonra biraz maddi sıkıntıya girdiğim için klarnetli derslere başlamak için araya bir zaman geçmesini bekliycem fakat amatör olarak ben hocamın tavsiyesiyle Başlangıç Olarak Boston USA sol klarnet aldım. herşey benim için şimdi başlıyor notaların çoğunu çıkarttım ama oktav değişimlerinde sorun yaşıyorum.

Ayrıca bek'e üflerken çok hava kaçırıyorum açıkcası çok amatörüm bu işte şimdi klarnet bakımı çalımı ve öğrenimi hakkında hiç bişey bilmiyorum... vazelin var çantasının içinde ama ne işe yaradığını da bilmiyorum.

Bana başlamak için güzel bir kaynak ve tavsiyelerde bulunurmusunuz şimdiden çok teşekkür ederim...

Saygılarımla Idea

aLi aLuç...!
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor

omercan91

Üye

MesajTarih: Cum Ağu 29, 2008 10:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba kardeşim boston klarnet başlangıç olarak çok iyi ama ilerde inşallah sana yetersiz kalır.inşallah iyice ilerletirsin. serkan çağrının sol klarnet eğitim kitabı var sol klarnet notalarını ve egzersizlerini göstermiş. ilk ondan al bence bayağı faydalı olur senin için.vazeline gelince o vazelin klarnetin parçalarının 2 uçlarında mantarlar vardır vazelini mantarlara haftada 1 falan sürmelisin ki aşınmasın. bi de klarnetini birleştirir ken de böle çevirerek itersen mantarlar zarar görmez. beke üfleme tarzını da bilen birinden yardım alman daha mantıklı olur. tiz sesleri kontrol etmende zamanla olacaktır. en iyisi sen çok çalışmaya bak. Wink
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

StigmatA

Aktif

MesajTarih: Cmt Ağu 30, 2008 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ömercan kdeşim gayet iyi açıklamış. umarım ileride abanoz klarnete geçersin bende amati 340s var ama emin ol bakımı bakalite göre çok zor çatla riski var o yüzden başlangıç olarak güzel yapmışsın.beke alışman için devamlı boş üfle nota basmadan sürekli üfle. bi andan ağzından çek ve tekrardfan alıp üfleki ağzın ve dudakların beke alışsın . oktava gelince o biraz zamanını alıcak. çünkü 1. oktavda biryerden hava kaçırsa bile yine az buz ses çıkar fakat 2 oktavda artık parmaklarının birinden hava kaçıyorsa ciyaklamaya başlar klarnetin:) ama yok ben parmaklarımdan hava kaçırmam diyosa arkadaki oktav perdesine bas ve biraz kamışı sıkıp hafif daha sert üfle. tabi ilk başarda olmaz ama zaman geçtikçe buda oturucaktır fakat dediğim gibi oktava geçmedne öcne parmaklarının yerlerini alıştırmalısınki o iğrenç ses çıkmasın. eğer sen sorunlarını burda yazmaya devam edersen elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

ali.ksk

Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 30, 2008 9:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hepinize Çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten çok yardımcı oldunuz... şimdi gidip Serkan Çağrı'nın Sol Klarnet Eğitimi 1 kitabını alıcam. Vazelinin işleminide anladım Smile

Bek konusunda çalışıcam...

Eğer yine kafama bişey takılırsa ben yine sorarım çok teşekkür ederim

Saygılarımla...
Başa dön

StigmatA

Aktif

MesajTarih: Cmt Ağu 30, 2008 3:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tabikide elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.

ali.ksk

Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 30, 2008 3:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür Ederim... Bravo
Başa dön

klarneyzen

Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 31, 2008 1:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Boston USA klarnetin tonunu merak ediyorum. Rica etsem bu klarnetin sesini dinleyebileceğim bir video çalışması yapabilir misiniz? Ya da buna dair bir video varsa link verebilecek olan var mı?
Başa dön

ali.ksk

Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 31, 2008 9:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

klarneyzen yazmış:
Boston USA klarnetin tonunu merak ediyorum. Rica etsem bu klarnetin sesini dinleyebileceğim bir video çalışması yapabilir misiniz? Ya da buna dair bir video varsa link verebilecek olan var mı?

Çalmayı bilsem emin ol bu mesajı görür görmez sana video çekio olurdum ama kendimi biraz daha geliştirmem gerekiyo hatta çok daha...

ama senin için internetten araştırırım video...
Başa dön

caglardrum

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 24, 2009 12:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selam aynı konu başlığından bi soru sormak istedim.Bende 2 gün önce boston klarnet aldım ilk defa üflüyoruum hayatımda dün bütün gün üfledim bıkmadan usanmadan ve üflemeye devam etçem.yalnız sürekli klarnet ciyak ciyak ötüyo :)bu kamıştan kaynaklanan bi problem acaba?Ayrıca bütün delikleri de kapatmaya özen gösteriyorum.ya da üfleme tekniğindn kaynaklanan bi şeymi.üst dişlerimi beke koyuyorum ve sanki jelatin üflermiş gibi fiiiikliyo Smile)Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten sinir verici bi durum
Başa dön

StigmatA

Aktif

MesajTarih: Pts Oca 26, 2009 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşım sen delikleri kapattığını zannediyosundur. ciyaklama ya delikleri tam kapamazsan olur yada güderilerin hava alıyor demektir ama büyük ihtimal delikler tam kapanmıyodur ve büyük ihtimalde bu ciyaklama alt bölümde bulunana çubuklardaki notalardır. çoğu kişi bu sorunu yaşamaıştır belki ilk başladığında. merak etme zamanla alışıcak parmakların.

caglardrum

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 26, 2009 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim sanırım dediğin gibi parmakları bastığmı sanmaktan kaynaklanıyo heralde Smile)çok sağolasın nefesine kuvvet
Başa dön

StigmatA

Aktif

MesajTarih: Sal Oca 27, 2009 10:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eywl olur öyle şeyler:) benimde başıma gelmişti çünkü. takıldığın yerleri burda başlık açarak sorabilir fikir alabilirsin.

zenon

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 04, 2009 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşlar. 2 gün önce sib klarnet edindim. Günlerimi ve saatlerimi vermeye hazırım. İşsiz olduğum için kurs alamıyorum. Bütün zamanımı klarnete ayırmak istiyorum bir süre. Sormak istediğimse hızlanmak ve bu geniş zamanı değerlendirmek adına nasıl çalışacağımla ilgili yadımcı olurmusunuz? Bir sesi saatlerce üfleyecek sabrım var. Ve alt yapımda var. solfej okumam fena değil, notalara yabancı değilim. Daha önce ney üflüyordum ve yansımaların eserlerini çalabiliyordum. Notalı tabiki. Şimdi bu birikimi klarnete vermeyi ve onunla bütünleşmeyi istiyorum. Biraz yönlendirebilirmisiniz? Nasıl çalışayım, neye dikkat edeyim gibi.

hüznü şenlendiririm

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 09, 2009 2:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maden öyle benden de bir soru. 650 ytl ye zeytin ağacından bir klarnet buldum siz önerir misiniz?

futhsys

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 18, 2009 11:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamlar..daha yeni SiBemol klarnet aldım Ashton marka..hoş güzel 250 lira için gayet iyi çıktı bana göre.daha önceden ney üflediğimden notaları hemen çıkardım ilk günden gitar klarnet ud yapar olduk arkadaşlarla Smile hicaz nihavend kürdi uşşak baya çıkardım çalıyorum..fakat 1.oktavdan 2.oktava geçerken zorlanıyorum..yani okadar parmağı tekrar yerleştirmek zor geldi biraz.koaly bi yöntemi warmı nedir..?? birde labemol kapağı hava kaçırmaya başladı bugün biraz neden oldu anlamadım ona çare olarak ne yapabilirm??buralarda klarnetten anlıyanda yok pek.zorda kaldım biraz..yukardan hava kaçırınca kalın la ya gelince ses oktav değiştiriyo bant yapıştırdım altına bu seferde normla la sesi tutmuyo :/ yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkürler şimdiden
Başa dön

destructiwe

Üye

MesajTarih: Cum Mar 12, 2010 10:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bende 1 aya kadar sol kalrnet alacam saten bu siteye güzenerek alacam kursa gitme ihtimalim çok düşük 1 sene boyunca ne alim boston iyimidir sizce bek olarak ne alım deyiştiriymmi klarneti alınca bi ayara felan sokmak gerekirmi veya yanında bir şey almam gerekirmi serkan çağrı sol klarnet metodu 1 kitabı cd sini alım başka lütfen yardım edin çok meraklıyım hemen alacam bi yardım edin
Başa dön

bmwsedan

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Mar 20, 2010 10:46 am    Mesaj konusu: sol klarnet Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar merhaba bende boston marka sol klarnet aldım. 1 hafta oldu nota derslerine başladım. rico royal 1 1/2 kamış kullanıyorum sesleri çok zor çıkarıyorum. bana yardım edermisiniz.
Başa dön

sqOn

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 30, 2010 11:07 pm    Mesaj konusu: Re: sol klarnet Alıntıyla Cevap Gönder

bmwsedan yazmış:
arkadaşlar merhaba bende boston marka sol klarnet aldım. 1 hafta oldu nota derslerine başladım. rico royal 1 1/2 kamış kullanıyorum sesleri çok zor çıkarıyorum. bana yardım edermisiniz.

hayırlısı olsun öncelikle Smile öncelikle "sol" yani hiç bi deliği kapamadan üfle sonra aşağıya doğru delikleri kapatarak ilerle. ve klarneti flüt gibi üfleme yani üff diye değil hooh diye üflemelisin burdan bu kadar yardımcı olabilirim sana Smile
Başa dön

anatolian

Üye

MesajTarih: Çrş May 26, 2010 3:53 am    Mesaj konusu: Hangi Klarnetle başlamalıyım Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar yeterli düzeyde akademik bilgiye sahibim.yani nota deşifre ve türkmüziği makamları v.s.
klarnete eğitimime başlayacağım yakın bir zamanda.Ders alacağım hocam mızıka ve bandodan emekli bir klarnetçi.Ona sordum ama kesin bir sey demedi.ama sibemolu tercih etmem yönünde imalarda bulundu.sanırım sibemol klarnet onun branşı.ben ise halk müziğine daha meyilliyim.bu nedenle soruyorum.önce batı tarzında mı öğrenmeliyim yani sibemol klarnet eğitimi mi almalıyım.yoksa direk sol klarnet alıp onunla mı başlamalıyım.iki tercih arasında olumlu ve olumsuzyönler nelerdir. Bu konudaki görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
yardım ederseniz çok sevinicem saygılarımı sunuyorum.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz