Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Acil Yardıma İhtiyacım Var!!!

Başlığa cevap gönder    -> İstek / Öneri / Eleştiri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

_GüLş@H_

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cmt Şub 27, 2010 9:15 pm    Mesaj konusu: Acil Yardıma İhtiyacım Var!!! Alıntıyla Cevap Gönder

Bu yıl Güzel Sanatlar Lisesi için sınavlara gireceğim ve okuldaki bir müzik öğretmeni beni çalıştırıyor. Bir ses, iki ve üç sesi gayet rahat duyup verebiliyorum. Ama ezgi ve tartımlarda problemim var. Kısa olanları verebiliyorum, uzun olanları ezberleyemediğim için veremiyorum. Sınava pek bir zaman kalmadı ve ben girebilmeyi çok istiyorum, lütfen yardım edin!!!!!! Nasıl kendimi geliştirebilirim?
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

Devil's_Tril

Fakülteli (1)

MesajTarih: Cmt Şub 27, 2010 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ezgisel hafızanı güçlendirmek için bol bol klasik müzik dinle ama DİNLE mek için dinle Wink
sonra bunları motifler halinde soru cevap ilişkisi içerisinde algılamaya çalış.. sonra bu motifleri müzikal cümleler halinde hafızana almaya çalış bu en güzel yöntemdir ezgisel hafıza için Wink tartımsal hafızada dinlediğin eserlerin ritimlerini tekrarlamaya çalış farklı ölçü sistemleri ile çalışırsan yararına olur iyi çalışmalar...

NonStop

Aktif

MesajTarih: Pzr Şub 28, 2010 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Devil's_Tril yazmış:
ezgisel hafızanı güçlendirmek için bol bol klasik müzik dinle ama DİNLE mek için dinle Wink
sonra bunları motifler halinde soru cevap ilişkisi içerisinde algılamaya çalış.. sonra bu motifleri müzikal cümleler halinde hafızana almaya çalış bu en güzel yöntemdir ezgisel hafıza için Wink tartımsal hafızada dinlediğin eserlerin ritimlerini tekrarlamaya çalış farklı ölçü sistemleri ile çalışırsan yararına olur iyi çalışmalar...

Evet çok doğru...

Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz