Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Kendimizi Tanıtalım :)
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki  

Başlığa cevap gönder    -> Vocal
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

ViolinisT007

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Cum Şub 01, 2008 1:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar...
biraz geç olmuş olabilir...17 yaşındayım... kemanla uğraşıyorum.ama sadece uğraşıyorum...yada o benle uğraşıyo.bilmiyorm işte.. Smile nese. okulum bilgisayar ama bilgisayarcı olmak gibi bi niyetim yok. 1.5 sene evvel izlemeye başladığım program popstar alaturka hayatımı değiştirdi... müziğe ilgim yoktu ama şimdi ona aşığım... bariton vokal yapmaya çalışıyorum tamamıyla amatör bi şekilde... hep bir sabah uyanıp tenor bi sese sahip olmak istemişimdir hep ama nedense biryerlerimi yırtsamda 1.5 oktavı geçmiyo meret...nese... işte bööle... çok güsel bi site. seviyeli,yararlı,prof. kadro, zaten bi virtüöz dekanımız var...daha nolsun... çok şey kazandırcak bu site bana Gül teşşekkürler...
saygılar...

Sponsor

: ) ÖZLeM ( :

Üye

MesajTarih: Cum Şub 01, 2008 12:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o kadar kendimizi tanıtıyoruz bize bi hoşgeldiniz diyen yok.. Crying or Very sad

ben diyim bari yeni olsam da, yeni diğer arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz... Smile

Hiç kimse için üzülmeye değmez,
Değecek insan da zaten seni üzmez.. Wink
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

cetek

Üye

MesajTarih: Pts Şub 18, 2008 3:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

üniversite öğrencisiym. Konservatuara gidiyorum bir yandan. Sanat müziğiyle uğraşıyorum;)
Başa dön

TheMaTRock

Üye

MesajTarih: Pts Şub 18, 2008 7:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben seda biras küçüğüm ama olsun 11 yaşındayım org ve gitar çalıyorum.okulda bi grup var şehirde çalıyo ben hem solistlik yapıorum hemde org çalıyorum:D Gül

denarixkempiona

Aktif

MesajTarih: Pzr Şub 24, 2008 4:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

meraba ben merve. ben 11 yaşımda olmama rağmen hep müziğin içindeydim çünkü babam bir müzisyen. Türkçe dersinin olduğu hergün şarkı söylüyorum. ama ayriyeten hergün kendi kendime uydurmaca bir şarkı söylerim. ama çoğu zaman içimden yazmak gelmez. şan dersi almadım. ama almayı düşünüyorum ileride. ama ben gayet güzel şarkı söyleyebiliyorum. öğretmenlerim tvdeki biçok kişiden daha güzel söyledğimi söylüyorlar. acaba şan dersi almam şart mı? hasta olduğum zaman asla susmam çünkü susunca sesim gider. avazım çıktığı kadar bağırırım sesim çok daha güzel olarak geri gelir. hani derler sesin kısılır konuşma bu ben de ters tepiyo herlde. Mr. Green buna karşılık yarışmaydı, canlı yayındı müzik konusuna deneyimim var. hatta bir derneğin yarışmasında birinci olmuştum. Bravo

kingofmusic

Üye

MesajTarih: Cmt Mar 01, 2008 1:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba siteye daha bu gün üye oldum.Site en azından bana yardımcı olacak ve yönlendirecek biçimde.Çok beğendim sitenizi bu yüzden ayrı bir Teşekür ediyorum.

Ben aslına bakarsanız kendimi bildim bileli ses sanatçısı olmayı istemişimdir.Ama hep istemişimdir sadece.Şarkı söylemediğim bir gün yok.Tabi hiçbir müzik eğitimimde yok.Kafadan sölüyorum.Bilgisiz , kulaktan.Ama söylerken kendime bir güven getiremiyorum.Çünkü sesimin yeterli düzeyde güzel olduğu kanaatine varamıyorum.Ama dinleyenler güzel diyorlar.Her ne kadar beğenselerde ben hep bir tereddüt korku içinde olmuşumdur.Sesim ya yoksa biterim ben derim.Çünkü MÜZİK benim herşeyim.Hayatta tek yapacağım meslekte bu.Başka mesleği asla yapamam.Gelecekle ilgili planlarım çok büyük.Ama bir türlü şu sesim güzel olayını tam olarak oturtamadım.Asla birinin yüzüne sesim güzel diyemem.Çekinirim ve ukalalık olur derim.Şimdi ise İTÜ konservatuarında ses bölümünü okumak istiyorum.Ama gerçekten sesim güzel durumunu oturtmak için bilir bir kişiden yorum almak istiyorum.Beni dinlemesini ve evet olur demesini çok istiyorum.Çünkü yanlış karar vermek istemiyorum.Yardıma çok ihtiyacım var.SadSad

sanusta

Üye

MesajTarih: Cmt Mar 01, 2008 3:04 pm    Mesaj konusu: kendimizi tanıyalım Alıntıyla Cevap Gönder

ben ekmeğimi sesiyle kazanan bir müzik öğretmeniyim.
sigara dışında sesime zarar verecek bir şey göremiyorum.
sesimi korumak için de herhangi bir şey yapmıyorum.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

sangre

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 08, 2008 6:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne güzel ya.. çoğu kişinin sesi güzel veya ses geliştirmek için bir şeyler yapıyorlar..

ya ben..! Sad

şarkı söylemeyi çok seviyorum ama sesten eser yok.. söylerken millet kaçıyor.. Gül
müzikle ilgilenmeyi hep istiyorum ama öğretmen lisesi öğrencisiyim.. bunu duyanlar bu liseyi bitirince konservatuvara filan gitmeyeceksin heralde diyorlar(gitsemde içeri girebilir miyim bilmiyorum Smile ) ve haklılar galiba.. ben de kendi istediğim mesleği elde ettikten sonra rahat rahat uğraşayım müzikle diyorum.. çok geç olmaz umarım benim için.. Rolling Eyes
Başa dön

ozgesebo

Üye

MesajTarih: Çrş Nis 09, 2008 1:14 pm    Mesaj konusu: ben de müzik bölümünde okuyorum ama.. Alıntıyla Cevap Gönder

merahabalar ben özge.güzel sanatlar lisesinde okudum ve şimdi güzel sanatlar fakültesinde okuyorum.ben de bu tip okullarda(güzel sanatlar fakültesi)bireysel şan eğitimi verilmesini uygun buluyorum fakat ne yazık ki yok Sad lisede de bireysel şan eğitimi malesef ben son sınıftayken resmileşti ve benim bir alt sınıfımdan itibaren yararlanmaya başlandı.üstelik üniversiteye hazırlandığımız için en çok bizim yararlanmamız gerekirken... Sad ses egzersizlerini de sadece koro derslerinde parçalara geçmeden önce 5-10 dk yapıyorduk haliyle o da yeterli olmuyordu. sonuç olarak sesime güvenmeme rağmen yerimde saydığımı hissediyorum... yeniden sınavlara hazırlanmayı düşünüyorum.dilerim hayırlısıyla kazanırım... Gül

viyolonselist

Üye

MesajTarih: Çrş Nis 16, 2008 11:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5SPİRİTS grubunun çellistiyim ve back vokaliyim.ayrıca solistlik yapıyorum evet 10senedir müziğin içindeyim güzel sanatlar lisesi mezunuyum şimdide müzik öğretmenliğinde okuyorum şan evet çok öenmli ama insanın kendisinde biten bişeydir bu eğer bu işi gerçekten yapıcağğına inanıyosa bi insan bu işin yarısını halletmesi demektir...işimde çok iyi olduğumu söylüyo herkes yani olumlu yönde eleştiriler alıyorum ve bu beni mutlu ediyo ve dahada üstüne gidiyorum işiimin...istek istek istek...

sinelittera

Üye

MesajTarih: Cmt Nis 26, 2008 11:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

meraba.ben de okulda müzik öğretmenimin kurduğu yan flüt,keman,viyolonsel ve gitar enstrümanlarının bulunduğu bi grupta solistim.sesimin çok sağlam olduğunu söylüyorlar ama tabi eğitimini kesinlikle almak istiyorum.bu yüzden kendi bölümümden bile vazgeçtim.opera aşığı bi insanım ve ilerde mutlaka konservatuarı istiyorum.ama tek korkum benden 4 sene daha fazla müzik eğitimi almış olan gzüel sanatlar lisesi öğrencileri.2 sene boyunca alacağım şan dersinin yeterli olup olmayacağı konusunda endişelerim var.en azından sesimi geliştirmek için şimdilik yapmam ve yapmamam gereken şeyler hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.çünkü bu benim için çok ciddi bi amaç haline geldi.şimdiden teşekkürler..Smile Wink

Emo_Cns

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 17, 2008 12:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba

Ben 15 yaşındayım, ilkokulda okul korolarında yer alsamda öyle tek başıma şarkı söyleme alışkanlığım falan yoktu. Utanırdım söylemeye. Ama en sonunda söylemeye mecbur kaldım. Piyano dersi Güzel Sanatlar sınavı derken kendimi ulu orta şarkı söylerken buldum. Önceleri brutal vokale merak saldım, bunda en büyük etken Arch Enemy'nin solisti Angela Gossow'du. Ama daha sonra Nightwish, Epica derken Brutal vokali unutup Soprano kimliğimle vokal yapmaya başladım. Şimdi arkadaşlarla bir grup kuruyoruz Pershepone adında.. Ama hala eksiklerimiz var Rolling Eyes

My compass has broken; I'm losing the way

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

minik kelebek

Üye

MesajTarih: Sal May 20, 2008 3:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de seneye konservuatara gitmek istiyorum müzik gibisi yok
Başa dön

GeceYarısı

Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2008 9:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba. 17 yaşındayım, 9 yıldır keman çalıyor, 3 yıldır da şan eğitimi alıyorum. Gianni Schicci operasınndan, La Boheme ve La Traviata'dan aryalar seslendirdim. Ne yazık ki ailem izin vermediği için konservatuvara gidemiyorum; ancak Hukuk Fakültesi'ni bitirirsem gidebilirmişim... Confused
Başa dön

annabell_lee

Üye

MesajTarih: Cmt May 31, 2008 11:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GeceYarısı yazmış:
Merhaba. 17 yaşındayım, 9 yıldır keman çalıyor, 3 yıldır da şan eğitimi alıyorum. Gianni Schicci operasınndan, La Boheme ve La Traviata'dan aryalar seslendirdim. Ne yazık ki ailem izin vermediği için konservatuvara gidemiyorum; ancak Hukuk Fakültesi'ni bitirirsem gidebilirmişim... Confused

Ah, benim ailem de öyle demişti zamanında, izin vermediler, şu an üniversite son sınıftayım (İ.Ü. İngiliz Edebiyatı) ve 23 yaşındayım, ancak 6 ay önce başlayabildim şan derslerine, konservatuara da seneye gitmeyi düşünüyorum kısmetse, ya da yaş geçiyor, direk müziğe mi atılsam Laughing
Başa dön

DilanKara

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 15, 2008 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamlar.. bende Dilan Kara aranıza yeni katıldım .. ve burayı gerçekten çok sevdim... güzel sanatlar 3. sınıf ögrencisiyim bende.. şan konusunda yetenekliyim bunu marifet hava vs amaçlı söylemedim kimse beni yanlış anlamasın... zaten arkadaşlarımın çoğu aynı şeyleri tekrar lamış ve önemli olanları.. bize pek laf düşmedi bu konuda. korumak için gerekenleri söylemişler. dedikleri gibi en önemli 4 şart..

sesi yorma ! (çığlık bağırma vs )
içki içme !
sigara içme !
diyafram kullan =)

Benimde bir grubum var Dilan Kara adı altında iş görüyoruz... yakında albüm çıkması gibi bir durum var... aksarsa bir kaç profesyonel grupla düet imkanımız var ( gripin, mor ve ötesi vs) bizde böyleyiz...
benim şarkılarımın akustik versiyonunu www.myspace.com/dilankara www.dilankara.com dan da dinleyebilrisiniz... konserlerimizde tamamen farklı olarak çıkıyoruz sahneye... herneyse .. böyle işte =) benim demek istediğim ve diyeceklerim bu kadardı dinlediğiniz için teşekkür ederim =))

gamze_cesme

Üye

MesajTarih: Sal Hzr 24, 2008 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba ben gamze. siteye göz attıkça kendimi burada müzik konusunda çok bilgisiz hissettim. çoğunluk müzik eğitimi alan insanlardan oluşuyor. ben bugüne kadar müzik konusunda hiç ders almadım. konservatuara gitmeyi çok istediğim halde aile engeli çıktı hep önüme. ben de amatör olarak ilgilenmek zorunda kaldım. ilkokulda flüt çalmaya başladım (hani şu okullarda çalınan Gül amaaaaaa harbi çalardım) hala daha flütü bazen alırım elime ve aklımda hangi şarkı varsa kafadan çalarım. ortaokulda kendi başıma küçük org çalmaya başladım. onu da kulaktan çaldım hep. lisede de kendi başıma gitar öğrendim. kimsenin desteği olmadan. sonra üniversiteyi kazandım. ilk senemi okuduktan sonra yazın 3 ay kadar bağlama dersi aldım. 3 ay sonrası tekrar dersler başladığı için bıraktım. ortaokuldan beri arkadaş çevremde şarkı söylüyorum. lisede okulumuzda ses yarışması düzenlenmişti ve 2. olmuştum. şimdi üniversitede her ortamda bana mutlaka şarkı söyletirler. söylemek zorunda bırakıldığım ilk şarkı da BEDDUA. ben her tarz müzik dinlerim genelde. ama türküleri, türk sanat müziğini ve slow parçaları çokkk severim. şarkı söylediğim zaman, yada gitarımıelime alığım zaman sanki bütün dertlerim bitiyor. müziksiz yaşayamayacağımı düşünüyorum. müzik sevdası seneler önce içime bir düştü ki bir daha ondan vazgeçmem imkansız.

RAGA-TALA

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 27, 2008 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende güsel sanatlar son sınıf ögrencisiyim ve yönetmeligin gazabına ugrayarak anca bu yıl şan dersi görmeye başlıycam... Kimseden bi öneri ya da çalışma almadan bende solistlik yapıorum grubumuzda rock müzik üzerine, tabi güsel tebrikler alıyorum ama geleceğim için biraz tereddütlüyüm desem yalan olmaz...
Başa dön

mictlantecuhtli

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 27, 2008 7:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

4. sınıftan beri sölüyorum Smile okulda amatör bi grubumuz ardı şuan mezunuz benn bi özel okuldan mezunum fakat müzikten girmek istediğim için bu senemi müziğe ayırdım ve tercih yapmadım suan 2008 in yetenek sınawlarına girmek için bomba gibi hazırım umarım marmara olur bu hayalle kaldım bir sene daha bu sene içinde şan dersi aldım ki zaten bu konuda kendime çok güveniorum keman ve piano çalıyorum gitar da bilirim müzik müzik müziksizz hayat düşünemiyorum altoyum ayrıca mezosoprano şanslıyım (: symphonic metal sewerim prograssive sewerimm do-rock nu-metal grunge prog-power alternatif gothic sewerim Smile saygılarrr

gunyy

Üye

MesajTarih: Cum Eyl 05, 2008 12:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba bende Kıbrıstan Gönül klasik gitardan başladım bu işe şimdi sadece zevkim içn elektroya geçtim okul orkestrasında falan çıkıyorum asıl konu sesim tabiki gitar da amatörüm Gül hoca sesimi dinlediğinde farketti ki en ince seslere kadar inip en kalın seslere kadar çıkabiliyormuşum beni burdaki böyle ses'e sahip olan kişilerle tanıştıracak şan dersi ve teori dersi alacağım ilerde de konservatuar a gireceğim teori dersleri ne işe yarar bilmiyorum bana anlatacak birileri mutlaka vardır diye düşünüyorum =)

Schubert06

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 08, 2008 8:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tüm müzikseverlere selam yeni geldim şimdik bende Cool ankarada özel bi üniv.tenin şan bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim sesim bariton ama tenorada yakın bir ses hoşbulduk tekrar Cool

heves

Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 22, 2008 9:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

slm arkadaşlar, evet ben de yazılan birçok cümleye katılıyorum.Ama şunu unutmamak lazım ses bir yetenek olsada bunu iyi ve doğru kullanmayı bilmek gerekiyo.Düzenli uyku,şarkı söylemeden önce gırtlagın kayganlıgı ve en önemlisi vucut yumuşaklıgı çok önemli.Diyafram nefesini iyi kullan mak hatta ALIŞKANLIK EDİNİLMELİ. Ayrıca şarkı söylemek için hissetmekte önemli arkadaslar.
Başa dön

İlham Perisi

Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 01, 2008 12:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mrb herkese bende hazırlanıyorum konservatuara şuan özel bi kursta eğitim görüyorum hocam ist ünisinde öğretim görevlisi çok iyi eğitim veriyor açıkçası benim durumumunda iyi olduğunu söylüyor çalışıyorum elimden gelenin daha fazlasını yapıcam...süperlise mezunuyum.dikkatimi çektide burdaki arkadaşların çoğu güzel sanatlar lisesi mezunu yada okuyor.öyle bi şansım olmadı mesele bilinçlendirme bence bu konuda Smile ama zararın neresinden dönerseniz kardır ben çok büyük keyif alıyorum müzikle ilgilenmekten umarım herkes istediği yere gelir hoşçakalın Smile
Başa dön

_geronimo_

Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 22, 2008 4:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba,

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı - Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü - Opera, Koro ve Popüler Müzik Şarkıcılığı Anasanat Dalı, Opera Lisans Programı'nda burslu olarak okumaktayım. Ayrıca TRT Ankara Radyosu ÇSM Gençlik Korosu'nda yer alıyorum ve yine Ankara'da faaliyet göstermekte olan Funk Rock grubu IsHot'un da solistiyim. Bugüne kadar pek çok ünlü müzisyenden ve eğitimciden dersler aldım. Bunlardan bazıları; Gürsel Çavuşoğlu, Feruzan Esmergül, Prof. Ali Sevgi, Yrd. Doç. Erdoğan Okyay, Merih Kazbek, Ertuğrul Bayraktar, Tuncay Kurtoğlu, Yıldız İbrahimova... ve dahası..

Solfej-Dikte, Kulak-Ritm, Armoni-Prozodi, Ses kullanımı-Şan ve daha bir çok yönden oldukça donanımlı olduğumu düşünüyorum. Bugüne kadar bir çok sahne tecrübem oldu, hayatımı müziğe yansıtarak yaşıyorum.
Başa dön

vandalism

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 31, 2008 12:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar.ben cem.
Bakü Caz Akademisi öğrencisiyim.baya bi süredir gitar çalıyorum.lise yıllarımda buna vokalide ekledim.
Şu an Okul operasında yer alıyorum ve sıfırın altında isimli grubun solistiyim.
nacizane fikrimi sorarsanız iyi bi solist olmak için şan dersine 100 de 100 ihtiyaç yok.
ne okursanız okuyun nota bilginiz sağlam olduktan sonra üstesinden gelebilirsiniz...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız