Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Trompet
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  

Başlığa cevap gönder    -> Üflemeli Çalgılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

Mert GÜLTEKİN

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal May 19, 2015 3:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamlar ben de yeni başlıyorum trompete Smile suzuki MCT1 başlangıç için idealmidir ?
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

RIFAT

Yeni Üye

MesajTarih: Sal May 17, 2016 10:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar,

Ben amatör olarak trompet çalıyorum. Suzuki MTC1 var şu anda bende. Başlangıç için iyidir. Ama yamahanın orta seviye 3xxx, 4xxx serileri daha uzun süre götürür. Suzuki nin orta seslerde entonasyonu iyi fakat çalmayı geliştirip üst notalara çıktıkca ve alt notalara indikçe entonasyon bozuluyor akor tutmuyor. Ama dayanıklı bir saz. Bütçeniz az ise suzuki biraz daha iyi ise yamaha ve bach tavsiye ederim. diğer markalar biraz kötü geliyor bana.

Rıfat
Başa dön

rewalker

Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 12, 2016 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar herkese selamlar bu benim forumdaki ilk mesajım. Yaklaşık iki aydır trompet çalışıyorum. Bach marka trompet ve beraberinde gelen 7c ağızlık var. Çalması gerçekten çok zevkli fakat ses yüksekliğinden dolayı ancak stüdyoda veya dağ başında çalışabiliyorum. İster istemez yeterli çalışamıyorum. Cup Mute surdin almayı düşünüyorum. Sizce bu sesi apartmanda çalışılabilir seviyeye getirir mi? İkinci sorum özellikle yüksek sesleri çıkarmaya uğraşırken trompeti dudağıma çok bastırıyorum bir iki saat çalıştıktan sonra dudağımın su toplayıp şiştiğini fark ediyorum. Ama bastırmazsam da yüksek sesleri çıkartamıyorum. Nasıl düzeltebilirim bunu?
Başa dön

masterofthewind

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 21, 2017 6:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rewalker yazmış:
Arkadaşlar herkese selamlar bu benim forumdaki ilk mesajım. Yaklaşık iki aydır trompet çalışıyorum. Bach marka trompet ve beraberinde gelen 7c ağızlık var. Çalması gerçekten çok zevkli fakat ses yüksekliğinden dolayı ancak stüdyoda veya dağ başında çalışabiliyorum. İster istemez yeterli çalışamıyorum. Cup Mute surdin almayı düşünüyorum. Sizce bu sesi apartmanda çalışılabilir seviyeye getirir mi? İkinci sorum özellikle yüksek sesleri çıkarmaya uğraşırken trompeti dudağıma çok bastırıyorum bir iki saat çalıştıktan sonra dudağımın su toplayıp şiştiğini fark ediyorum. Ama bastırmazsam da yüksek sesleri çıkartamıyorum. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Akmina maden suyu pet şişesinden susturucu yaparsan apartmanda rahat çalışabilirsin youtube'da yapım videosu var uzakdoğulu küçük bi çocuk yapıyor.

Üst oktavlara çıkmanın yolu "free buzzing" denilen olayı çalışarak geliştirmek. Dudak kasları zamanla gelişip dudakların arasındaki açıklığı daha küçük hale getirebilecek ve üst oktavlara rahatça çıkabileceksin. Bu da zamanla gelişen bir olay ağız yapına diş yapına göre süresi değişir.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız