Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Sitemizde yaşadığınız sorunlar..
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  

Başlığa cevap gönder    -> İstek / Öneri / Eleştiri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

mert96

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pzr Tem 15, 2012 1:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lasido yazmış:

Sitede zaman zaman yaşanan aksaklık nedeniyle, benim ya da diğer üyelerin paylaştığı dosyaların bir kısmına yönelik şu tür yakınmalar gelebiliyor :

. Kırık link
. Link çalışmıyor
. Dosyayı indiremiyorum ... vb.

Bu gibi durumlarda, ilgili konu başlıklarının altından buraya gönderme yaparak herkese ortak bir açıklama sunmayı amaçladığım için, aşağıdaki bilgilendirmeyi yazdım.

Müzik Fakültesi temel işlevlerini şu iki adres üzerinden yürütüyor :

www.muzikfakultesi.com
www.muzikfakultesi.org

.com  uzantılı sitede ciddi bir sorun varsa, bunu zaten fark ediyorsunuz. Çünkü hiç giriş yapılamıyor.

.org  uzantılı sitede ise, yüklenmiş dosyaların hatırı sayılır bir bölümü tutuluyor.

Bu ikinci sitede (şu an olduğu gibi) sorun yaşandığında, oraya yüklenmiş dosyalara ulaşamıyorsunuz. Ancak, bu durum, alışılmış anlamda "kırık link" kavramından biraz farklı. Çünkü sorun, sitenin belli bir süre için ve tümüyle devre dışı kalmasından kaynaklanıyor.

Takdir edersiniz ki, oraya yüklenmiş tüm dosyaların bu aksaklık yüzünden ayrıca başka paylaşım sitelerine yüklenmesi pratik ve anlamlı değil. Çözüm, bu sorunun bir an önce giderilmesi için Fakülte Yönetimi'ne başvuruda bulunmak.

Yalnız, şunu ayrı tutuyorum: Daha önce benim de başıma geldi; dosya ".com" uzantılı sitede tutulduğu ve üyelerin birçoğu onu indirebildiği halde, az sayıdaki üye aynı dosyayı indiremiyor. Seyrek rastlanan bu durumun nedenini çözebilmiş değilim. İndiremeyen üyelerin verdiği bilgiler ışığında bakınca, kendilerinin herhangi bir kusuru ya da eksiği olmaksızın, zaman zaman bu aksaklığın yaşanabildiği anlaşılıyor.

Kısacası ;

. Tıkladığınız adresin ".com" uzantılı siteye mi, yoksa ".org" uzantılı siteye mi ait olduğuna dikkat ediniz.

. Adres ".org" uzantılı siteye ait olup da, tıklayınca karşınıza "Server not found" , "Sunucu bulunamadı" gibi mesajlar çıkıyorsa;  www.muzikfakultesi.org  sitesi tümden devre dışı demektir. Bunu da ancak site yönetimi düzeltebilir.

Sorunsuz paylaşımlar dileğiyle...

Gerçekten sorunu tam olarak özetlemişsiniz çok teşekkürler. Yalnız ben hiçbir şekilde .org uzantılı siteye bağlanamıyorum comodo search diye bir yer çıkıyor, sorun bende mi yoksa sitede mi?
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Sponsor

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pzr Tem 15, 2012 1:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mert96 yazmış:
Gerçekten sorunu tam olarak özetlemişsiniz çok teşekkürler. Yalnız ben hiçbir şekilde .org uzantılı siteye bağlanamıyorum comodo search diye bir yer çıkıyor, sorun bende mi yoksa sitede mi?

Aslında satırlarımın arasındaki şu cümleyle bunu açıklamaya çalışmıştım :

"Bu ikinci sitede (şu an olduğu gibi) sorun yaşandığında, oraya yüklenmiş dosyalara ulaşamıyorsunuz."

Yani  ".org"  uzantılı sitede şu an gerçekten de sorun var. Bu konuda sizin kusurunuz olmadığı gibi, yapabileceğiniz bir şey de yok. Belki site yönetimine "çözümü çabuklaştırmaları" yönünde başvuruda bulunabilirsiniz.

(2011 Aralık ayı ortasından itibaren yine böyle bir sorun yaşanmış ve çözülmesi oldukça uzun zaman almıştı.)

Tarayıcınızda "Sunucu bulunamadı" mesajı yerine "comodo search" diye bir sitenin çıkıyor olması sizi yanıltmasın. Sonradan yüklenen bazı yazılımlar, kullanıcının iradesi dışında tarayıcının ayarlarında değişiklik yapıp, belli koşullarda belli sitelere yönlendirebiliyor.

"Sunucu yoksa, şu siteye git..." şeklindeki bir yönlendirme de bundan kaynaklanıyordur.

Müzik dolu günler!..

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

beyzalasahan

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Tem 15, 2012 2:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istediğim notaları arıyorum ama bulamıyorum Sad bir de konu başlıkları nasıl açılıyor?
Başa dön

lasido

Fakülteli (3)

MesajTarih: Pzr Tem 15, 2012 10:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

beyzalasahan yazmış:
istediğim notaları arıyorum ama bulamıyorum Sad bir de konu başlıkları nasıl açılıyor?

Öncelikle Fakülte'ye hoş geldiniz!  Smile

İstediğiniz notaları bulamıyorsanız, nedeni şunlar olabilir :
  •  O notalar gerçekten Fakülte'de yoktur (hiç kimse tarafından yüklenmemiştir).
  •  Yüklenmiş olsa bile, bir şekilde geçersiz hale gelmiştir (tıklamayla elde edemediğiniz notalar).
    •  Fakülte'nin kendi sunucularında tutulan bazı dosyaların teknik arıza nedeniyle silinmesi
    •  Tıpkı şu sıralar olduğu gibi, Fakülte'nin ikinci sitesinin (".org" uzantılı) devre dışı kalması
    •  Dosya dış ortamda (yabancı web sitelerinde) bulunuyorsa, orada yaşanan sorunlar
    •  vb.
  •  Nota vardır, ama siz etkili bir arama gerçekleştirememiş olabilirsiniz.
     (Bu biraz da sitede deneyim kazanmanızla ilgili bir şey.)

Eğer aradığınız nota çok kısıtlı ve belirli bir bölümü ilgilendiriyorsa, o bölüme geçip "gözle" tarama yapabilirsiniz. Ama çoğu durumda bu yorucu bir iştir.

Bunun yerine sitenin "Arama" işlevini kullanabilirsiniz.
Her sayfanın sol tarafında kalan dar sütun içerisinde "Arama Yap" başlığı altında bir seçenek var.
Ayrıca, yukarıdaki menü seçenekleri arasında "Arama" başlığıyla daha yetenekli bir arama işlevi de bulunuyor.

Bunları kurcalayıp deneme yapmaktan çekinmeyin. Herhangi bir şeye zarar vermezsiniz.

Örneğin, hiç ihtiyacınız olmasa bile, sırf deneyim kazanmak için Fakülte'de var olduğundan emin olduğunuz (çok tanınmış) birkaç eser/şarkı için deneme yapabilirsiniz.

Für Elise olabilir...  Samanyolu olabilir...

Başlık açmaya gelince...

Forum ana sayfasından ilgi duyduğunuz bölüme geçince, yukarıda (forum başlığının hemen altında), kırmızı zemin üzerinde "Yeni Başlık" yazısını görürsünüz (ucu sağa bakan genişçe bir ok şeklinde); işte ona tıklayarak kendi başlığınızı açabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Müzikle kalın!..

Başa dön

Bestemly

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 05, 2016 11:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2011 senesinde açtığım bir başlığı güncelliğini yitirdiğinden ötürü kapatmak istiyorum ancak nasıl yapacağımı bulamadım. Konuyla ilgili iletişim kısmından mail attım ancak herhangi bir geri dönüş de olmadı. Ne yapabilirim?
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz