Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

ACİLLL YAN FLÜT TAVSİYESİ ARKADAŞLAR...
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2  

Başlığa cevap gönder    -> Üflemeli Çalgılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

gaziden19

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Pzr Mar 23, 2008 10:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mrb. seda bende flüt çalmaya yeni başladım. hocamın tavsiyesi traver james yada yamaha idi. bunlar oldukça pahalı markalar. yamahaya çok yakın seviyede başka bir flüt aldım. JUPİTER nikel gümüş karışımı 700 YTL. şimdilik iyi gidiyor. tavsiye ederim.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Sponsor

yan flüt

Üye

MesajTarih: Çrş Mar 26, 2008 4:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

meraba arkadaşlar,forumun flüt kısmına da yazmıştım bunu ama cevap gelmedi buraya da yazıyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum:

22 temmuzda helena mia bir yan flüt aldım.fakat kapıya çarptığımdan beri ton problemleri yaşıyorum ve kalın do'sunda problem var sanırım.bu problemleri yaşamaya başladığım andan beri hayalim olan yamaha bir flüt için babamla anlaştık sonunda.ben yfl 211 düşünüyordum ama sonra internette araştırma yaparken yfl 221'in fiyatının 211'den daha ucuza indiğini gördüm.sizce fiyatı daha ucuzken 221 mi almalıyım?sanırım aralarında özellik farkı yokmuş yalnızca 221 daha yeni modelmiş ondan fiyatı önceden daha yüksekmiş sanırım.fırsat bu fırsat hem yeni model hem daha ucuz deyip 221 mi almalıyım?ayrıca flüdümü belirli bir para karşılığında elimden alıp tamir edip satan vs. yerler varmıdır?ama ulaşım imkanım pek yok lüleburgazda yaşıyorum.istanbul'a falan gitme olanağım yok ama bi şekilde ulaşabileceğim yerler varsa yardımcı olaiblir misiniz?çok soru sordum ama yardımınıza ihtiyacım var.

Flüdümü seviyorum!!
Başa dön

yan flüt

Üye

MesajTarih: Pzr Mar 30, 2008 6:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

niye kimse cevap vermöiyo ya forumda iki başlığa birden yazdım kimse cevap vermedi...sözde herkes çok yardımsever,çok paylaşımcı ama bişey sorunca cevap veren çıkmıyor...ne biçim iş bu yaa!!! Sad Sinirli Crying or Very sad ayıp oluyo yaniş insan kendini adamdan sayılmıyo gibi hissediyo.kendim de bi başllık açtım ona da cevap gelmedi.bu ne böyle yaaaa Sinirli Exclamation

Flüdümü seviyorum!!
Başa dön

gompil

Üye

MesajTarih: Cum Nis 04, 2008 10:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar, yorumlara baktığımda özellikle yeni başlayan arkadaşlarımın oldukça kafası karışık bir durumda flüt arayışında olduklarını gördüm, marka ve modeller arasındaki farklar, hangi modellerin yeni başlayanlar için uygun olacağı, flüt alırken nelere dikkat edileceği gibi konularda bir kargaşa sözkonusu, uzunca bir süredir profesyonel olarak nefesli enstrüman tamiri yapmaktayım, isteyen arkadaşlara merak ettiği konular hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya hazırım, elimde 5-6 çeşit marka ve model yan flüt mevcut, dileyene flüt temininde dileyene bilgi temininde yardımcı olmaya hazırım.

bol müzikli günler....

adres: gompil@hotmail.com
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

bandocuu

Üye

MesajTarih: Sal Hzr 24, 2008 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaliteli bişey almak daha iyidir...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

zeynep :D

Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 28, 2008 7:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BEN YAKLAŞIK 3 SENEDİR YANFLÜT ÇALIYORUM BENDE EN İYİ MARKA YAMAHA DİYE BİLİYORUM VE DE BENDE YAMAHA 01 VAR ÇOK İYİ ŞİMDİYE KADAR SORUN ÇIKMADI .FİYATLARA GELİRSEK FİYATLAR BAYA BAY PAHALI TAM OLARAK NE KADAR OLDUĞUNU BİLMİYORUM Wink
Başa dön

confitebor

Fakülteli (1)

MesajTarih: Cmt Hzr 28, 2008 9:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yamaha 211 ve 311 var 211 daha ucuz 1000 ytl ye yakın digeri 1.500 ytl 211 gümüş kaplama 311 gümüş sen bilirsin ama uzun ömürlü bişey istiyosan 311 al derim ben 211 kullanıyorum değiştirmek istiyorum altın yada gümüş fltler neden tercih edilmeli entonasyonu(ses kalitesi)daha iyi.Umarım istediğin gibi bişey bulabilirsin Rolling Eyes

confitebor

Fakülteli (1)

MesajTarih: Cmt Hzr 28, 2008 9:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

meraba arkadaşlar,forumun flüt kısmına da yazmıştım bunu ama cevap gelmedi buraya da yazıyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum:

22 temmuzda helena mia bir yan flüt aldım.fakat kapıya çarptığımdan beri ton problemleri yaşıyorum ve kalın do'sunda problem var sanırım.bu problemleri yaşamaya başladığım andan beri hayalim olan yamaha bir flüt için babamla anlaştık sonunda.ben yfl 211 düşünüyordum ama sonra internette araştırma yaparken yfl 221'in fiyatının 211'den daha ucuza indiğini gördüm.sizce fiyatı daha ucuzken 221 mi almalıyım?sanırım aralarında özellik farkı yokmuş yalnızca 221 daha yeni modelmiş ondan fiyatı önceden daha yüksekmiş sanırım.fırsat bu fırsat hem yeni model hem daha ucuz deyip 221 mi almalıyım?ayrıca flüdümü belirli bir para karşılığında elimden alıp tamir edip satan vs. yerler varmıdır?ama ulaşım imkanım pek yok lüleburgazda yaşıyorum.istanbul'a falan gitme olanağım yok ama bi şekilde ulaşabileceğim yerler varsa yardımcı olaiblir misiniz?çok soru sordum ama yardımınıza ihtiyacım var.

Canım benim flüt de bozulmuştu tamire gönderdim.Küçük vidalar var onlar gevşemişti.Ben de edirnede yaşıyorum konservatuvarda aslan hocam var bir de bildiğim birkaç yer daha var oralara gönderebilirsin.Bana mail at.Ya şimdi özellikleri aynıysa tabiki ucuzu tercih et.Ama ben 211 den memnunum tabiki ilerde değiştirmek isterim ama Mr. Green yani anlayacağın bana mail at yada msnde görüşelim ekle beni.Bildiğim yerler var kargoyla gönderebiliriz.Ama söküp tekrar takacaklar 100 ytl almışlardı benden.Neyse bildiğim yerlerin namaralarını veririm.Görüşmek üzere Smile

muzzyman

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 13, 2008 12:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar. Ben 2,5 senedir flüt dersi alıyorum. Hocamın tavsiyesi üzerine Tamino marka bir flüt aldım. Bu arada arkadaşlarımdan bazılarının flütlerini de deneme fırsatım oldu. Ama conductor, helena mia, king vs. markalar bana göre 100$ lık flütler ve çok itibar etmemek gerekir. Yamaha'nın da olumsuz tarafı bence fiyatı, çok pahalı satılıyor. Ben flütümü çok uygun bir fiyata almıştım çok da memnunum. Herkese tavsiye ediyorum.
Başa dön

begüm altuntaş

Fakülteli (1)

MesajTarih: Cmt Oca 24, 2009 5:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende yan flüt çalmak çokistiyorum ama çok acemıyım bu konulardanda hiç bişey çıkaramadım

bacio

Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Mar 29, 2009 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5 ocakdan beri ders alıyorum oncesinde 6 yıllık gitar geçmişim vardı. ben ASHTON FL 10 aldım. 370 milyon filandı sanırım ama hocanızla almanızı tavsiye ederim benim hocam çok uzun yıllardır do-re muzikten alıyormus tum ogrencilerinin flutunu bu yuzden kendi insiyatifini kullanıp 300 milyona dusurttu. ve eger anlasmalı alırsanız bi sorun oldugunda bakarlar. çunku flut için hiç bir yer garanti vermiyor genelde.
ASHTON FL 10dan gercekten memnunum. 3 arkadasımda conductor var. ben pek sevmedim onlarınkinin sesini. ama ilk basta az para ödiyeyim derseniz genelde conductor le baslanıyor.
herkese muzık dolu mutlu gunler. Smile
Başa dön

pinoky0

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 28, 2009 6:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yamaha , Trevor James .... gibi yerine oturmuş markalar dışında Kingo( ki kendileri benim kullandığım marka olur), Adriana, Helena Mia gibi flütlerde belli standartlar yoktur. Yani markanın bir flüdünü elinize alır denersiniz çok hoş bir tınısı vardır, oktav geçişleri rahattır, mekanik sorun yoktur ; aynı markanın bir diğerini elinize aldığınızda ise fiyaskoyla karşılaşabilirsiniz.
Başa dön

alanyamüzik

Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 08, 2009 3:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://urun.gittigidiyor.com/Yan-flut-Amerikan-Armstrong-104-Gumus-Kaplama_W0QQidZZ14250953

boş verin çin malı adriana felan ..Smileişte flüt burada..kendim kullanıyorum orjinal amerikan..satacağım ..bilginize..

Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

Kerem Özütemiz

Üye

MesajTarih: Cum Ksm 25, 2016 1:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En sosyal enstrümanlardan biri olan ve sesi adeta cennetten gelen yan flüte başlamak için bir neden arıyorsanız aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz ;

http://artcraftakademi.com/en-etkili-sosyallesme-araci-olarak-muzik/
Başa dön

katewayn

Üye

MesajTarih: Sal May 30, 2017 3:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kimler flüt çalabilir adlı bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum Smile
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi

katewayn

Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 10, 2017 4:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yan flüt kursu İzmir olarak yan flüte başlayan birçok kişinin yaşadığı problem olan yan flüt nasıl tutulur hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Yazımızı okuduğunuzda aklınızdaki birçok soru işaretinin gideceğinden eminiz. Yan flüt kursu İzmir hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.Yan flüt kursu İzmir
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2

2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz