Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

Keman tek başına öğrenebilinir mi?
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki  

Başlığa cevap gönder    -> Özel Ders Verenler - Almak İsteyenler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

jeanluc

Fakülteli (1)

Durumu : Offline

MesajTarih: Cmt Mar 08, 2008 4:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkür ederim "viyolist_whisper" ama bir 5-6 sene kadar geride kalmışsın sanırsam...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi MSN Messenger
Sponsor

NoExit

Fakülteli (3)

MesajTarih: Cmt Mar 08, 2008 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ulaş abiyi bilen bilir..Bilmeyende zaten kendisi kaybeder..Ulaş abicim yorumlarını sonuna kadar destekliyorum...Sana saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum....

neyneva

Üye

MesajTarih: Sal Mar 11, 2008 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KONU KAPANSIN DEDİĞİMİ HATIRLIYORUM AMA HATIRLAMAYANLARA TEKRARLIYORUM .O YÜZDEN CVP VEREREK DAHA FAZLA UZAMASINA NEDENDE OLMAYACAM BİTMİŞTİR HERKES BAKSIN DALGASINA...
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

oOAOo

Üye

MesajTarih: Prş Mar 20, 2008 5:00 pm    Mesaj konusu: keman tekbasina ögenile bilirmi Alıntıyla Cevap Gönder

bence elinde dogru material olursa düzgün adim adim anlatan bir yazi bir video olursa basara bilirsin yeterki iste Wink
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

tubişş

Fakülteli (3)

MesajTarih: Prş Mar 20, 2008 5:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben kendimden örnek vereyim kendi kendime piyano öğrenmeye kalkıştım 8 yaşında sol anahtarındaki notaları fa anahtarında da aynı şekilde okuyordum ve şu an 14 yaşındayım hala bazen si ye re dediğim oluyor yani kendi kendine enstrüman öğrenmek çok zor öğrensende yanlış düzelmiyor ben 6 senedir düzeltemediğime göree Embarassed
Başa dön

jeanluc

Fakülteli (1)

MesajTarih: Pts Mar 24, 2008 8:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

piyano ile kemanın hayli farklı zorluk derecesi bulunduğpunu hatırlatmak isterim...
sevgili oOAOo: doğru materyal nedir?
yanlış tuttuğunda düzeltecek, kolunu/elini sıkıp sıkmadığında uyaracak bir robottan bahsediyorsan henüz erken...
Başa dön

jeanluc

Fakülteli (1)

MesajTarih: Pts Mar 24, 2008 8:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

entonasyona hiç girmiyorum bak..
Başa dön

şebboy

Üye

MesajTarih: Sal Mar 25, 2008 9:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jeanluc yazmış:
piyano ile kemanın hayli farklı zorluk derecesi bulunduğpunu hatırlatmak isterim...
sevgili oOAOo: doğru materyal nedir?
yanlış tuttuğunda düzeltecek, kolunu/elini sıkıp sıkmadığında uyaracak bir robottan bahsediyorsan henüz erken...

çok doğru söylüyorsunuz.ben kemana başlıyalı 4 hafta oldu.eğer bir eğitmenden değilde netten ya da kendi kendime öğrenmeye kalkışsaydım kesinlikle hocamın üzerine basa basa belirttiği hatalarımı farkedemez dolayısıylada düzeltmek için bu kadar çaba gösteremezdim.
henüz çok başındayım keman eğitiminin çok uzun bir yol olduğunu ve sabırla ,disiplinle iyi bir eğitmenle katedilmesi gerektiğini düşünüyorum.
saygılarımla.
Başa dön

simena

Üye

MesajTarih: Pzr Nis 13, 2008 3:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar enstrüman bir müzik hocası olarak söylüyorum kendi başına tam anlamıyla öğrenilmez . eksiklerinizi düzeltecek bir rehber şart. müzik kulağınızın doğru algıladığını bile size söyleyecek bir hocaya ihtiyacınız var. benim çevremde perdesiz enstrüman çalmaya çalışan bir kişi inanın perdelerin yerlerini doğru zannedip inatla çalacağım diyor. gerisini siz düşünün
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

ulaş ılgaz

Üye

MesajTarih: Prş Nis 17, 2008 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar keman benim çok tanıdığım bir ensturman değil , bu konuya ömrünü vermiş kimselerin ifadelerini eleştirecek kadar kendini bilmez de değilim, ama " keyif için, kendine ve yakın çevresine amatörce birşeyler dinletme maksatlı olarak, 30 yaşından sonra kemanla haşır neşir olmak dışında bir iddiası olmayan,müzik kulağı da içgüveyisinden hallice bir adam ders almadan keman çalabilir mi ?"sorusu bu kadar uzun sorulamayacağından ; "ders almadan da keman öğrenilebilir mi ?" şeklinde kısaltılmış.
Tartışmaya gerek yokmuş sanki...

kemancı***

Üye

MesajTarih: Prş Nis 17, 2008 6:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence keman yalnız öğrenilmez çünkü zor bi müzik aleti ama bi profesyonele danışmakta fayda var Exclamation
Başa dön

jeanluc

Fakülteli (1)

MesajTarih: Çrş Nis 23, 2008 12:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ulaş ılgaz yazmış:
Arkadaşlar keman benim çok tanıdığım bir ensturman değil , bu konuya ömrünü vermiş kimselerin ifadelerini eleştirecek kadar kendini bilmez de değilim, ama " keyif için, kendine ve yakın çevresine amatörce birşeyler dinletme maksatlı olarak, 30 yaşından sonra kemanla haşır neşir olmak dışında bir iddiası olmayan,müzik kulağı da içgüveyisinden hallice bir adam ders almadan keman çalabilir mi ?"sorusu bu kadar uzun sorulamayacağından ; "ders almadan da keman öğrenilebilir mi ?" şeklinde kısaltılmış.
Tartışmaya gerek yokmuş sanki...

bu bağlamda haklısın.ama bu açıklamayı yapmadan bilemezdik..
yinde ben en azından ayda bir bir profesyonele gidip doğru yolda olup olmadığını nkontrol ettirmesini tvsiye ederim...
Başa dön

216grotesq

Üye

MesajTarih: Çrş Nis 23, 2008 11:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jeanluc yazmış:
Smile bazı arkadaşlar forumun her köşesini iyi okuyup öğrenmiş...

lütfen kemanı gitar ve diğer enstrumanlarla karıştırmayın...

keman, insan doğasına aykırı bir ensturmandır.insanoğlu keman çalmak için yaratılmamıştır.
dolayısıyla insana aykırı olan bu çalgıyı öğrenirken çok dikkatli öğrenmek, ve çalışma anında her adimda çok dikkatli kontrol gerekiyor.tabi eğitim veren kişinin bilgisi de önemli...
eğer keman çalmak demek, aklınıza gelen veya duyduğunuz bir ezgiyi keman üzerinde tıngırdatmak demekse, buyrun devam edin, biz rahatsız etmeyelim. ama belli bir ekol üzerinde, gerekli adımları teker teker çalışarak, temel eğitimini almak ve elinize aldığınız enstrumanın hakkını vermek gerekiyorsa iyi bir eğitimci ile çalışmak ve çok sabırlı olup, ilk yıl hiçbirşey beklememek gerekmektedir...

insanoğlu keman çalamaz diyorsun onca keman çalan canllar ne sınıfına giriyor ozmn,haklısın iyi bir şekilde çalmak için iyi bir eğitim şarttır ama herşey azim de biter bence insanoğlu azmedince herşeyi yapabilir bu kadar sert çıkışıpta insanların hevesini kırman hiç doğru değil eğer istiyorsa bence çalabilir
Başa dön

izmirksk

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2008 2:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

keman tek basına ogrenılebılecek bı alet degıl
oyle vıdeo youtube dan ızle ogrenırsın faln sacma
o kadr basıt olsaydı,kemanın bı ozellıgı kalmazdı zaten,ve gercktn keman calablmk için gunde 8 saat boyunca calısanlar , calısmaktan parmaklarında nasır olusanlar olmazdı

tolaressea

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2008 4:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer eğitimci isen insanlara daha yapıcı yaklaşman lazım azarlamak yerine daha yapıcı şekilde de bildiğin doğruyu anlatabilirsin.Ayrıca hiçbir müzik insanı bir müzik aletinin diğerinden üstün olduğunu iddia etmemeli.Genelde de gercekten iyi olanlar kendilerini anlatmazlar...
Başa dön

mrtkocum

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 21, 2008 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba dostlar,

Bu siteye yeni üye oldum ve, ihtiyaç duyduğum ve aç olduğum tüm konuları bulabileceğimi mutlulukla farkettim, emeği geçen herkese teşekürler....

22 senedir müzkle iç içeyim, çeşitli enstrümanlar çalıyorum, kulak konusunda nacizene iyiymdir, yaşım şuan 30, çoğu müzisyen gibi yüreğinin bir köşesinde keman çalma sızısı bulunan birisiyim, burdan okuduklarım ve gömrdüklerim bana baya ışık tutacak gibi, ancak hevesimin köreleldiği noktalarda yok değil hani...

Gerek ders verecek hoca bulamama sıkıntısı, gerek aile yapısı, gerek işgüç, ne sayarsanız sayın, bir çok sebepten benimde ders almam veya ders almaya imkan bulmam çok zor, (ha bunu çok isterim o ayrı) bence benim gibi düşünen yada benim olduğum durumda olan bir çok insan vardır, bu sebepten kendi kendine, (birazda kulağıma ve hislerime güvenerek) öğrenmeye başlamak niyetindeyim. Virtiöz olmak yada batı müziği çalmak derdinde değilim, kendimi eğlendireyim yada enazından sevdiği birkaç melodiyi çalabileyim yeter düşüncesindeyim...
Sizlerden ricam ne olur benim gibi düşünen ve aynı durumda olan insanların hayallerini kırmayın. 80 yaşında bir komşum var, kendisi hafız emeklisi, 3 defa keman almış gençliğinde, babası sen hoca olacaksın kemanla ne işin var diyerek ya kırmış ya çöpe atmı, hala anlatırken gözleri dolar ve keşke dinlemeseydim, bir keman tınısı duysam yüreğim yanıyor der. Bende bu duruma düşmek istemiyorum ve bu sebepten ne olursa olsun bir parçada olsa çalmak için çabalıyacağım. Herkese mutlu günler dilerim....
Başa dön

melya

Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2008 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

keman öyle müzik kulağıyla öğrenilecek bir şey değil. ben 1 yıl eğitim aldım ama biliyorsunuz ki sabır gerektiren bir iş. şarkı çalmak istedim ama olmadı çünkü şarkı çalmak için 1-2 yıl uğraşmak lazım. ama tekrar döndüm bu kez kararlıyım.
Başa dön

.berrin.

Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 30, 2008 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

keman dersi gerçekten zor.sonuçta yer çekimine karşı çalıyosun.kolay bişey değil.iyi bir eğitimci şart.
Başa dön

hakanogu

Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 01, 2008 2:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

klarnet dersi nerden bulabilirim?
Başa dön

son şarkım

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 04, 2008 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hava felan atmak için diil ama bn de bu yetenek doğuştan var,elime aldığım her enstürmandan nota çıkarıyorum,bir gün de keman öğrenme hevesim tuttu ve özel ders almaya başladım,bu tam bir buçuk ay sürdü,sonradan çalmayı bıraktım ve aradan iki yıl geçtikten sonra bi iki hafta kendimi ilerlettim ve kendi kendime öğrenmeye çalıştım,sesleri gür çıkarıyor ve hızlı çalıyorum,iki yıl önce özel ders alırken öğretmenim bana suzuki keman kitabı,bi de ömer can ın kitabını getirmişti,o kitaplardan çalışıyorum,bi ayaklık,kaliteli bi reçine ve çk fazla ses çıkmasın komşular kızmasın diye de bi keman susturucu aldım,çk ilerledim,artık uzmanı oldum ve kendim öğrenmeye başlayalı da iki hafta bile olmadı diyebilirim sizlere...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi Yahoo Messenger MSN Messenger

son şarkım

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 04, 2008 11:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu yüzden yeteneği olan herkes keman çalmayı kendi kendine öğrenebilir,ama üstte birinin dediği gibi öğretmenindn bikaç ders alıp yapmaman gereken şeyleri öğrendikten sonra..yoksa bi daha o yanlışını düzeltemezsin,mesela kemanı doğru dürüst tutma gibi..
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder Üyenin web sitesi Yahoo Messenger MSN Messenger

son şarkım

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 04, 2008 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.bereketramat.com/keman bu site süper,deneyin,müzikli,suzuki kitabındaki tüm şarkılar var,her şarkının müziği var,tek başına öğrenmek isteyenlere tavsiyem budur!!
Başa dön

aydangökçe

Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2008 1:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

keman tek başına öğrenilemez
Başa dön

skenshins

Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 1:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jeanluc yazmış:
neyneva yazmış:
çok sert çıkışlara gerek yok bence herkez herşeyi kendi için yapıyor bu hayatta kendi kendine birşeyleri öğrenmek başarmak için çalışıyorsa sonuna kadar saygı duymak gerekir bilinmelidirki herkezin amacı ünlü bir kemancı olmak olmayabilir değilmi yani....bırakında insanlar istediği yerden istediği şekilde öğrensin kurs parasını siz vermiyorsanız tabi...

burası bir geyik forumu, tartışma forumu veya mevlana fikir ve düşüncelerini yayma forumu değil...
türkiyede nadir olan batı müziği için türkçe kaynaklardan biri.ve bunları fikir paylaşımı açısından insanları bilgilendirmek için kurulduğu, bu iş için birçok üyenin fikir alışverişinde bulunduğu bir forum.
birtakım bilgisiz insanlar karizma yapsınlar diye, başkalarının doğru bilgi alma haklarını engelleyemezler...
bir gerçek vardır bin tane değil...
eğer batı müziği ile ilgileniyorsanız ki bunun içerisinde türk müziğinden farklı olarak ekol vardır, stil vardır.. bunları asla kendi kendinize öğrenemezsiniz...
kemanın insan doğasına aykırı olduğu ve bunun batı müziği kemancılarının baş problemi olduğu da düşünülüp, yanlış öğrenilen bir şeyin düzeltilmesindense, doğru öğrenilmesi için çok daha fazla çaba sarfedilmesi gerekliliğini de eklediğinizde sonuç elbette tek başınıza keman çğrenmeye kalkmayın gibi bir anafikri getiriyor...

ayrıca hiçbir iyi müzisyen keman dersinden para kazanmaz.1 saatlik keman dersinde kazandığım paranın 5-10 katını zaten perfromanslarımda, büyük konserlerde, jingle, albüm kayıtlarımda kazanıyorum..neden ders vermek için forumu bulandırayım ? neden millete kendimi empoze edeyim ? (söylemedin ama ben bunu da düşündüğünü hissettiğim için yazdım)
isteyen istediği kişiden ders alır.istediği ile iletişime geçer. fakat birşeyi doğru yapmak ve getirileri, yanlış yapmaya çalışmak ve yapıyormuş gibi görünmekten çok daha önemli ve değerlidir...

büyüklerime saygı, küçüklerime sevgi ile...

yazdıklarınızın çoğunda haklsınız ancak eğer bu site kemanda batı müziği sitesiyse hiç durmayalım ayrıca sorulan her sorunun cevabı batı müziğine göre olmamalı bizlerde varız ve eğer arkadaş tsm çalmak istiyorsa bence ilk aylar kursa gidip sonra evde çalışılmalı hatta en iyisi bu dur tsm için batı için böyle bir durum söz konusu olmayabilir tsmde makamlar vardır onları anladınmı gerisi kolay klarnettde çalsan kemanda çalsan makam bildinmi sorunun kalmıor arkadaşım benimde müzikle alakam çok geçmişe dayalı nerde makam orda ben ve çaldığım enstrumanların ki eğer tsm çalacaksam hiç zorlanmıyorum çünkü tsm nağmaler makam hepsi ruhtan gelir bi kaptınmı gerisi kolay not:tsm çalanların %90 ı bu konuda eğitim yerine kendi çabaları veya göbekten öğrenmeyle olmuştur her 15 sene konservatuar okuyan adam süper olcak diye bir şey söz konusu değil ne insanlar gördüm okulunu okumadan konservatuarlılara 10 basan nota bilmeden taksimleri makamları yutmuş insanlar yani olay içinde bitiyor bende yeni başlarken hep düşünürdüm yok hoca olmadan olmaz diye yok şöyle yok böyle haklsın ama tsmde hoca bi yere kadar sende çalışma olduu sürece ve azim kemanda öğrenirsin klarnetde gitarda hatta izmirdeysen sana yardımcı bile olabilirim hadi kal sağlıcakla...
Başa dön

karasu

Üye

MesajTarih: Cum Hzr 13, 2008 2:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENCE KEMAN ÇALMAK İLK BAŞTA ÇOK BÜYÜK BİR DİSİPLİN VE TİTİZLİK GEREKTİRİYOR. ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA İNCE NOKTA VAR VE BUNLARIN TEK BAŞINA ÖĞRENİLMESİ ÇOK ZOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM . YANİ EĞİTİM ŞART...
Razz

Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz